Başkan Seçer, Tarsus Gıda İhtisas OSB İçin Müjdeyi Verdi.

Kuruluşunun 140’ıncı yılını kutlayan Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni Mersin Agropark ile Tarsus Gıda İhtisas OSB’nin kurulmasına verdiği destek dolayısıyla ödüllendirdi.

Başkan Seçer, Tarsus Gıda İhtisas OSB İçin Müjdeyi Verdi.

Kuruluşunun 140’ıncı yılını kutlayan Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni Mersin Agropark ile Tarsus Gıda İhtisas OSB’nin kurulmasına verdiği destek dolayısıyla ödüllendirdi.

29 Haziran 2019 Cumartesi 18:28
Başkan Seçer, Tarsus Gıda İhtisas OSB İçin Müjdeyi Verdi.

“Ortak bir paydada, yani Mersin paydasında, Mersinimize hizmet etmek istiyoruz”

Seçimin sona erdiğini ve artık Mersin’e hizmet zamanının geldiğini sözlerine ekleyen Seçer, “Biz Mersinimiz’e hizmet etmek istiyoruz. Seçim bitti, oradaki tartışmalar orada kaldı. Kafamız orada kalırsa yarınlara bakamayız. Bir yol da alamayız. Ayrı siyasi görüşlerden ayı görevlerde olabiliriz ama bize güvenen bu insanlara sıkıntı yaratamayız, onlara zulmedemeyiz, onlara işkence edemeyiz. Birlik, beraberlik içerisinde hizmet etme yükümlülüğümüz var. Bunu da hep beraber yerine getireceğiz. Ben Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Mersinimiz’in 13 ilçesinde seçilmiş hangi siyasi görüşten olursa olsun tüm belediye başkanlarımızla ortak bir paydada, yani Mersin paydasında görev yapacağımı buradan siz değerli misafirlerimizin huzurunda söylemek isterim. Milletvekillerimiz ve bürokraside de el birliği içerisinde çalışırsak Mersinimiz’i çok daha iyi noktalara getireceğimizi umut ediyorum” dedi.

“Bu projenin gerçekleşmesinde elimizi taşın altına koyduk”

Kutlamaya gelmeden önce Tarsus’ta uzun süredir planlanan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili bir toplantı gerçekleştirdiklerini ve bu toplantıda önemli kararlar aldıklarını ifade eden Seçer, Büyükşehir Belediyesi olarak ellerini taşın altına koyduklarını dile getirdi. Somut olarak başlamış olan kamulaştırma çalışmalarını hızlandırmak için nakdi yardım sözü verdiklerini dile getiren Seçer, şöyle devam etti: “Burada bazı kararlar alındı. Büyükşehir Belediyesi ve Tarsus Belediyesi olarak burada en büyük hisselere sahibiz. Mevcut mütevellide 15’te 4 temsiliyet Büyükşehir Belediyesi’ne ait, diğer taraftan 15’te 3 temsiliyet de Tarsus Belediyesi’ne ait. Bu sorumluluğumuzu görerek, bu projenin gerçekleşmesinde elimizi taşın altına koyduk ve süratle orada somut olarak başlamış olan kamulaştırma çalışmalarını hızlandırmak için kısa sürede oraya nakdi yardım sözü verdik.

Bunun yanında Sayın Bakanımız altyapı çalışmalarında kullanılmak üzere Bakanlık seviyesinde bazı imkanların bu bölgeye aktarılması için gerekli çalışmaları yapacağının sözünü verdi. Umut ediyorum bu yılın sonuna kadar orada önemli çalışmaları bitireceğiz ve yatırımcılara önemli bir yatırım sahası açma imkânı bulacağız. Ama burada bir belediye başkanı olarak bazı taleplerim olacak. Burada yatırım yapmak isteyen iş insanlarımızı, yatırımcılarımızı bu bölgelere yatırım yapmaya devam ediyoruz. Süratle buradan arsa edinmelerini istiyoruz. Geleceğe dair bürokratik engeller ya da yapılacak yatırımların yaşanacağı muhtemel sıkıntıların ortadan kaldırılmasında bizatihi yatırımcılarımız ile işbirliği yapma sözü vererek bu talebi yerine getiriyoruz. Bölgemizin yatırıma ihtiyacı var” dedi.

“Bölgemize, ekonomimize katkı sunacak yatırımlar yapılsın”

Başkan Seçer, programa Mersin dışından katılan misafirlere seslendi ve yatırımcıları Mersin’e yatırım yapmaya davet etti. Seçer, “Türkiye’nin neresinden olursa olsun, paranın rengi ne olursa olsun yeter ki yasalarımıza uygun, üretim odaklı, insan odaklı, ekonomimize katkı sunan yatırımları bölgemize yapmalarını istiyoruz. Bizler de önlerinde oluşabilecek her türlü bürokratik engelleri ortadan kaldırma sözü veriyoruz. Bugün burada Tarsusumuz’da faaliyet gösteren firmalarımıza ödedikleri gelir vergisi, kurumsal kurumlar vergisinden dolayı bazı ödüller verilecek. Elbette arzu edilen, istenen bütün kurumlar, bütün kuruluşlar çok paralar kazansınlar. Bundan dolayı da devlete önemli vergiler ödesinler. Bu vergiler bizlere yatırım olarak dönsün. Türkiye daha çabuk kalkınsın. Daha süratle kalkınsın ama mevcut yapı içerisinde, ekonomik konjonktürde biraz sonra burada ödül alacak iş adamlarını da, müteşebbisleri de, ödüle hak kazanmayan diğer iş adamlarını da, yatırımcıları da kutluyorum” diye konuştu.

“Önümüzdeki süreçte ekonomik kriz aşılacak, Türkiye’nin önü açılacak”

Konuşmasını sonlandırırken, iş adamı kimliği olan bir siyasetçi olduğunu da sözlerine ekleyen Seçer, “Ekonomik krizlerin olduğu dönemlerde işletmelerin kendilerini koruması ya da faaliyetlerini sürdürecek kazançları elde etmesi bile onlar için yeterlidir. Umut ediyorum önümüzdeki süreçte ekonomik kriz aşılacak. Türkiye’nin önü açılacak. Daha güzel günler bizleri bekleyecek. Bunu hep beraber başaracağız” dedi. Programda son olarak, Tarsus Ekonomisine Değer Katanlar Ödül Töreni’nde Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Mersin Agropark ile Tarsus Gıda İhtisas OSB’nin kurulmasına verdiği destek dolayısıyla Başkan Seçer’e plaket takdim edildi. Başkan Seçer de ayrıca protokol üyeleri ile birlikte, ödüle layık görülen kurum ve kuruluşlara plaketlerini verdi.
 

Mersin Portal-Haber Merkezi

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.