banner253
banner265

Antalya Büyükşehir Belediyesi 1. yıl tanıtım toplantısı

- Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, göreve geldikten sonraki bir yıl içerisinde gerçekleştirdiği projeleri anlattı - Türel: - "Basın özgürlüğü, yargı bağımsızlığı, tarafsız cumhurbaşkanı diyenler esasen daha önce hiç olmayan bir şeylerden bahsettiklerinin ya farkında değiller ya da algı yönetimi yapıyorlar" - "Nasıl vesayeti geriletip, milli iradeye sahip çıktıysak, ileri demokrasiyi de biz kuracağız. Nasıl bugüne kadar unutulmuş olan fakir ve fukaraya devlet eli uzandıysa, bundan sonra daha fazla çalışıp fakir bırakmayacağız. Türkiye hep ileri gidecek, gençler hep geleceğe güvenle bakacak"

Antalya Büyükşehir Belediyesi 1. yıl tanıtım toplantısı

- Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, göreve geldikten sonraki bir yıl içerisinde gerçekleştirdiği projeleri anlattı - Türel: - "Basın özgürlüğü, yargı bağımsızlığı, tarafsız cumhurbaşkanı diyenler esasen daha önce hiç olmayan bir şeylerden bahsettiklerinin ya farkında değiller ya da algı yönetimi yapıyorlar" - "Nasıl vesayeti geriletip, milli iradeye sahip çıktıysak, ileri demokrasiyi de biz kuracağız. Nasıl bugüne kadar unutulmuş olan fakir ve fukaraya devlet eli uzandıysa, bundan sonra daha fazla çalışıp fakir bırakmayacağız. Türkiye hep ileri gidecek, gençler hep geleceğe güvenle bakacak"

27 Mayıs 2015 Çarşamba 00:54
Antalya Büyükşehir Belediyesi 1. yıl tanıtım toplantısı

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, "Basın özgürlüğü, yargı bağımsızlığı, tarafsız cumhurbaşkanı diyenler esasen daha önce hiç olmayan bir şeylerden bahsettiklerinin ya farkında değiller ya da algı yönetimi yapıyorlar" dedi.

Türel, "100 AK'ımız projelerle 1. Yıl" sloganıyla Cam Piramit Kongre ve Fuar Merkezi'nde düzenlediği "1. Yıl Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, belediye başkanlığında geçen bir yılda 100'ü aşkın projeyi resmen ya tamamladıklarını, ya ya tamamlamak yolunda ciddi mesafe aldıklarını ya da başlattıklarını söyledi.

Koşuşturmaktan 3-4 güne bir proje çıkarmış olduklarını fark etmediğini ifade eden Türel, "Bugün bizim hesap günümüz, size bir senenin hesabını vereceğiz. Esasen biz her gün kendimizi hesaba çekiyoruz, Ama bugün de sizlere, yani Antalya'ya, emanetin sahibine hesap vereceğiz. Çok şükür, karşınıza alnımız ak, başımız dik çıkıyoruz. Her zamanki, gibi sözlerimizi yerine getirmiş olarak karşınızdayız" dedi.

- "Algı yönetimi yapıyorlar"

Türel, yarının Türkiye Cumhuriyet tarihinin ilk darbesinin yıl dönümü olduğu hatırlatarak,  27 Mayıs'ın merhum Başbakan, demokrasi şehidi Adnan Menderes'in, Fatin Rüştü Zorlu'nun ve Hasan Polatkan'ın asılarak katledilmeleri sebebiyle acı veren, içlerini yakan bir tarih olduğunu belirtti.

27 Mayıs darbesinin, 1970, 1980, 28 Şubat darbelerinin de önünü açtığını, bu darbeler yüzünden Türkiye'nin her bakımdan geriye gittiğini ifade eden Türel, "Önce darbelere ortam hazırlanmış, sonra darbeler yapılmıştır. Bugün Türkiye'de halen 27 Mayıs'ları devrim diyerek kutlayanlar bulunmaktadır. Daha acısı bunlardan bazıları milletvekili veya milletvekili adayı olarak, siyaset sahnesinde olmaya devam etmektedir. Çünkü bugün halen Türkiye darbelerle, vesayet rejimiyle tam olarak yüzleşmemiştir.  Gençlerimizin bir kısmı darbe nedir, vesayet rejimi nedir bilmemektedir" diye konuştu.

Türel, bugün bazı kişilerin Türkiye'nin demokraside geri gittiğini söylediğini, oysa olmayan bir şeyin gidemeyeceğini, çünkü daha birkaç yıl öncesine kadar Türkiye'nin vesayet demokrasisinin derin izlerini taşıdığını savunan Türel,  bu izleri silmek için son 10 senede çok yol kat edildiğini vurguladı.

"Basın özgürlüğü, yargı bağımsızlığı, tarafsız cumhurbaşkanı diyenler esasen daha önce hiç olmayan bir şeylerden bahsettiklerinin ya farkında değiller ya da algı yönetimi yapıyorlar" diye konuşan Türel,  şöyle devam etti:

"Nasıl vesayeti geriletip, milli iradeye sahip çıktıysak, ileri demokrasiyi de biz kuracağız. Nasıl bugüne kadar unutulmuş olan fakir ve fukaraya devlet eli uzandıysa, bundan sonra daha fazla çalışıp fakir bırakmayacağız. Türkiye hep ileri gidecek, gençler hep geleceğe güvenle bakacak. Nasıl ki, biz Türkiye'yi Edirne'den Hakkari'ye kadar bir ve beraber tuttuysak, bundan sonra da milli birlik ve beraberliğin teminatı biz olacağız. Nasıl ki, biz Bosna'dan Arakan'a, Somali'ye kadar mazlumların ümidi olduysak, bundan sonra da iç ve dış odakların engellerini aşıp, Türk - İslam bayrağını daha yükseğe çıkaracağız. Antalya demokrasiye her zaman sahip çıkmış, Mendereslerin hatırasına her zaman saygı göstermiş bir şehirdir. Bugün de demokrasi bayrağını sizler taşıyorsunuz. Türk bayrağı asla yere inmeyecek. Demokrasi sancağı, milli irade sancağı asla yere inmeyecek. Gönüller bir, dualar bir oldukça, yazımız bir, kışımız bir oldukça, halaylar bir, horonlar bir oldukça, Türkiye her zaman ileri gidecektir, demokrasi, adalet ve kalkınma mücadelemiz mutlaka başarılı olacaktır. Çünkü bu mücadelenin arkasında sessiz yığınların duası var, ecdad duası var, evliyaların, gerçek evliyaların duası var. İman oldukça, vicdan oldukça, azim oldukça, hiç merak etmeyin Türkiye gökteki ay yıldız gibi parlayan bir ülke olacaktır."

- "Biz bu filmi Antalya'da daha önce gördük"

Türel, hep beraber, el ele, omuz omuza, 2023 Antalya'sı için, yeni bir Antalya için yürüdüklerinin altını çizerek, muhalefetin "Merkez Türkiye Projesi" diye açıkladığı projede bahsedilen hedeflere Antalya'nın 2023 yılında ulaşacağını belirtti.

"Türkiye"nin önüne bir film koydular, ama Antalya bu filmi 2009"da seyretti"  ifadesini kullanan Türel, şunları kaydetti:

"2009'da bedava elektrik diyerek yalanlarla seçimi kazandılar. 5 seneyi, çivi çakmadan, eğlenceyle geçirdiler. Antalya'yı batırdılar. Siyasi emellerine oyuncak ettiler ve şimdi çıkmış yeniden oy istiyorlar. Antalya'dan bütün Türkiye'ye haykırıyoruz, büyük Türk milleti, biz bu filmi Antalya'da daha önce gördük, 5 senede 15 sene kaybettik. Bizim ağzımız yandı, Türkiye yanmasın. Gerçi tarihte ilk defa akıllarına millet geldi, vatandaş geldi, ilk defa akıllarına fakir fukara geldi. Eğer, muhalefet partileri milleti hatırladıysa bu zaten AK Partinin en büyük başarısıdır, demokrasinin ilerlediğinin göstergesidir. Hatırladılar, ama samimi olmadıkları için, daha hemen başta milleti aldatmaya, kandırmaya giriştiler. Bol keseden atıp tutmaya başladılar. Bula bula Yunanistan modelini bulup getirdiler. Biliyorsunuz Yunanistan 7-8 sene önce bunların söylediği gibi, ikramiye dağıttı, zamlar yaptı. Sonra ne oldu? İflas ettiler, o ikramiyeleri de zamları da fazlasıyla geri aldılar. İşsizlik de fırladı. Şu anda Yunanistan iflas bayrağını çekti. Şimdi bizimkiler milleti saf, cahil yerine koyup, Türkiye'yi Yunanistan’a benzetmeye koyuldular."

Türel, göreve seçildiği zaman Büyükşehir Belediyesi'ndeki her yerin hortumlandığını gördüğünü belirterek, bu nedenle eski büyükşehir belediye yönetiminin 36 davada yargılandığını söyledi.

Önceki belediye yönetimi döneminde ihtiyaç fazlası personele 5 yılda 470 milyon lira ödendiği, başlamış ihalelerin keyfi olarak iptal edilmesinden dolayı 114 milyon lira ödendiğini, hatırlatan Türel, "Hortumlarını kestik, 341 milyon borç ödedik ve 1 milyarlık, yani 1 katrilyonluk yatırım başlattık" dedi.

- "Noter senedine ihtiyacımız yok"

Türel, kendisi için her şeyden önce Türkiye'nin geldiğini, sonra Antalya'nın, üçüncü sırada da partisinin geldiğini vurgulayarak, memleketine hizmet için aşkla, sevdayla çalıştığını ve Antalya'nın menfaatini partisinin önünde tuttuğunu söyledi.

Bu saatten sonraki tek emelinin Antalya'nın hizmetkarı, büyük hizmetler vermiş bir belediye başkanı olarak Antalya tarihine geçmek olduğunun altını çizen Türel, şöyle devam etti:

"Benim her arkadaşım da fedakarlıkla çalışan, gece gündüz çalışan Antalya sevdalısıdır. Bu salonda hepiniz, duanızla desteğinizle, birilerinden çok daha fazla Antalya’ya hizmet ettiniz, hizmet ediyorsunuz. Antalya'yı sahipsiz bırakamayız, bu şehir bizim sevdamızdır, aşkımızdır. Birlikte bütün engelleri aşıp, Antalyamıza layık olduğu en güzel hizmetleri vereceğiz. İşte bu bir senedir, bu inançla, bu azimle, bu aşkla gece gündüz çalışarak size hizmet ettik. Başkaları gibi yan gelip yatmadık, verdiğimiz sözü unutmadık, bize güvenen, oy veren vatandaşımızı unutmadık. Birlikte Antalya'yız, birlikte Türkiye’yiz."

Bir senede gereçleştirdikleri 100 projeden bazılarının bittiğini, bazıları başladı, bazılarının da projesinin tamamlandığını dile getiren Türel, "Ama hepsi inşallah bir bir hayata geçecek. Bizim noter senedine ihtiyacımız yok, çünkü bugüne kadar tutmadığımız bir sözümüz olmadı. Bize noter gerekmez, onlara da noter yetmez. Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz.  Ben artık hedefimizi 2023 Antalyası olarak koydum. Mustafa Kemal Atatürk’ün 'Antalya dünyanın en güzel yeridir' sözü bize onurlu bir mirastır. Cumhuriyetimizin 100. Yılında, bu mirasa sahip çıktığımızı göstereceğiz. Antalya yeniden dünyanın en güzel yeri olacak" diye konuştu.

Türel'in konuşmasından önce, bir yıl içerisinde yapılan yatırımların yer aldığı sinevizyon gösterisi yapıldı.

Toplantıya, AK Parti Antalya Milletvekili adayları, belediye başkanları ve çok sayıda partili katıldı.


 

Son Güncelleme: 27.05.2015 10:13
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner271

banner266