Alın size ‘serbest kıyafet’

AKP, sırf türbanı okullara daha rahat sokabilmek için ‘serbest kıyafet’ uygulamasına geçti

Alın size ‘serbest kıyafet’

AKP, sırf türbanı okullara daha rahat sokabilmek için ‘serbest kıyafet’ uygulamasına geçti

05 Aralık 2012 Çarşamba 10:28
Alın size ‘serbest kıyafet’


AKP, sırf türbanı okullara daha rahat sokabilmek için ‘serbest kıyafet’ uygulamasına geçti. Ama bu girişim Doğu’da çocukları tek tip Peşmerge kıyafetiyle okula gönderme uygulamasına dönüşebilir
MİL­Lİ Eği­tim Ba­kan­lı­ğı, yeni bir yönetmelikle okul­lar­da­ki tek tip kı­ya­fet uy­gu­la­ma­sı­nı kal­dır­dı. 4+4+4 ‘le eği­tim sis­te­mini altüst eden AKP, 31 yıl­lık kı­lık kı­ya­fet yö­net­me­li­ği­ni de de­ğiş­tir­di. Tür­ba­nın önü­nü aç­mak için ya­pı­lan de­ği­şi­klik­le öğ­ren­ci­lere kıyafet özgürlüğü tanındı!

Ailelere baskı yapılacak

İş­te bu nok­ta­da as­lın­da teh­li­ke çan­la­rı ça­lı­yor. Çün­kü Doğu ve Gü­ney­do­ğu­’da ço­cuk­lar PKK’­lıların giy­di­ği kı­ya­fet­ler­le oku­la gi­de­cek. PKK’­nın bu konuda çocukların ailelerine baskı yapmaya başladığı öğrenildi. Bu arada BDP’­li ve­kil­ler de sos­yal pay­la­şım si­te­le­rin­de velilere ço­cuk­la­rı­na bu kı­ya­fet­le­ri­ giy­dir­me­le­ri ko­nu­sun­da teş­vik etti.
Başbakan destek verdi

Baş­ba­kan Er­do­ğan ise okullarda ser­best kı­ya­fet uy­gu­la­ma­sı­nı sa­vun­du. Grup top­lan­tı­sında ko­nu­şan Er­do­ğan, “San­ki tek tip kı­ya­fet olun­ca zen­gin-fa­kir ay­rı­mı his­se­dil­mi­yor. O il­ko­kul­lar­da biz­ler de oku­duk. Ön­lük hiç­bir za­man ge­lir fark­lı­lı­ğı­nı ör­te­mez. Ön­lü­ğün ku­ma­şın­dan, ayak­ka­bı­sın­dan ki­min zen­gin fa­kir ol­du­ğu anın­da or­ta­ya çı­kı­yor­du. Ak­sak­lık­lar çı­kar­sa bu­na mü­da­ha­le ederiz” dedi.

Son Güncelleme: 06.12.2012 11:59
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.