banner65
Flaş Haber
Kapat

Gezici'nin Araştırmasında AK Parti'nin Oyları Düşüşte

Gezici Araştırma Şirketi'nin anketine göre, hangi parti yüzde kaç oy alacak?

Gezici'nin Araştırmasında AK Parti'nin Oyları Düşüşte

Gezici Araştırma Şirketi'nin anketine göre, hangi parti yüzde kaç oy alacak?

29 Nisan 2015 Çarşamba 10:52
Gezici'nin Araştırmasında AK Parti'nin Oyları Düşüşte
İktidar partisine destek yüzde 38’e kadar düşerken; HDP yüzde 11 ile barajı aşıyor. CHP’deki ön seçim de partiye oy kazandırdı…Ge­zi­ci Araş­tır­ma Şir­ke­ti­’nin, 20-26 Ni­san ta­rih­le­rin­de Tür­ki­ye ge­ne­lin­de 36 il­de ger­çek­leş­tir­di­ği an­ke­tin so­nuç­la­rı açık­lan­dı. 4 bin 860 ki­şiy­le yüz yü­ze ya­pı­lan an­ket­te; AKP yüz­de 38.1, CHP yüz­de 28.5, MHP yüz­de 18, HDP 11, Mil­li İt­ti­fak (SP ve BBP) 4.1 oy ora­nı­na sa­hip ol­du. Ge­zi­ci Araş­tır­ma Ge­nel Mü­dü­rü Mu­rat Ge­zi­ci, AK­P’­nin son 6 ay­da cid­di bir dü­şüş ya­şa­dı­ğı­nı kay­det­ti.

1-20150429081746.jpg

Ge­zi­ci, “AK­P’­nin oy­la­rın­da­ki dü­şüş­te en bü­yük et­ken eko­no­mik sı­kın­tı ya­şa­yan hal­kın tep­ki­si ol­du. AKP seç­me­ni yok­sul­laş­tı. HDP’­ye kayan oy­la­rın yüz­de 90’ı Kürt va­tan­daş­lar­dan ge­li­yor. CHP’­nin ön se­çim yap­mış ol­ma­sı, HDP’­ye gi­de­cek ola­sı oy­la­rı en­gel­le­di­” de­di.

30 Mart 2014’te gerçekleştirilen ye­rel se­çim ve 10 Ağus­tos 2014’te­ki Cum­hur­baş­kan­lı­ğı se­çim so­nuç­la­rı­nı en ya­kın bi­len Ge­zi­ci Araş­tır­ma; son ola­rak KKTC Cum­hur­baş­kan­lı­ğı se­çim­le­ri­ni tek bi­len şir­ket ol­muş­tu.

2-814.jpg

ERDOĞAN DÜN NE DEMİŞTİ?

Meydanlarda muhalefeti eleştiren ve AKP için isim vermeden 400 milletvekili isteyen Erdoğan, dün Kuveyt dönüşü uçakta, Çözüm süreci'nin resmen bitirdiğine dair açıklamalar yapmıştı.

Hürriyet'in haberine göre Erdoğan, "Artık Kürt Sorunu var demek" ayrımcılıktır.Çözüm süreci'nde karşı karşıya oturulan bir masa yok. Bu devletin çöküşü demektir." demişti.

Oysa AKP Hükümeti'nin talimatı doğrultusunda MİT Başkanı Hakan Fidan'ın defalarca İmralı'da Öcalan'la görüştüğü Havuz Medyası tarafından açıklanmıştı. Erdoğan da farklı zamanlarda Hükümet adına MİT'in İmralı'da Öcalan'a görüşmeler yaptığını açıklamıştı.

banner75
Son Güncelleme: 29.04.2015 10:55
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner167

banner160