Mersin Protokolü Bayramı Kutladı

Mersin'de belediye başkanları, siyasi parti başkanları ve meslek odası temsilcileri, yayınladıkları mesajla Ramazan Bayramı'nı kutladı.

Mersin Protokolü Bayramı Kutladı

Mersin'de belediye başkanları, siyasi parti başkanları ve meslek odası temsilcileri, yayınladıkları mesajla Ramazan Bayramı'nı kutladı.

14 Haziran 2018 Perşembe 15:41
Mersin Protokolü Bayramı Kutladı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, mesajında, sabrın selamete, sofraların birlik ve beraberliğe, gönüllerin Mevla’ya yöneldiği mukaddes Ramazan ayını geride bırakarak mübarek Ramazan Bayramı'nı bir kez daha kutlamanın haz ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. 
Bayramların, kırgınlıkların sona erdiği, iyiliklerin güzelliklerle harmanlandığı, sevginin, hoşgörünün ve kardeşliğin yüreklerde bütünleştiği müstesna günler olduğunu kaydeden Kocamaz, "Aile fertlerinin, akraba ve dostların bir araya geldiği, özlem giderdiği bu özel günlerde, yardımlaşma ve dayanışmanın da bir gereği olarak yaşlılarımızın, muhtaç, yetim ve kimsesizlerin hatırlanması, desteklenmesi ve sevindirilmesi bizim Müslümanlık vazifelerimizdendir. Özelikle şu günlerde birbirimize ve ülkemize karşı sorumluluklarımızı daha çok hatırlamalıyız. Bilmeliyiz ki barışın ve kardeşliğin kadim yurdunda, birbirimize, her zamankinden daha fazla kenetlenerek, bir gönül birliği oluşturmalıyız. Kardeşliğin güzide şehri Mersin’imizde bayramlar daha bir güzeldir. Her bayram olduğu gibi bu bayram da kocaman bir aile olmanın tadına hep beraber varacağız" dedi. 

Kızıltan: "Bayramlar, yardımlaşma ve dayanışma demektir" 
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Ayhan Kızıltan, dini bayramların gönülleri yakınlaştırıp dargınlık ve kırgınlıkları unutturması adına ayrı bir önem taşıdığına dikkat çekerek, “Birlik, beraberlik, barış ve huzurun harcı Ramazan Bayramımızın, sosyal yardımlaşma ve dayanışmamızın zirveye çıktığı günler olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.  Birlik ve beraberliğin temelinin, güçlü bir toplumsal yapıya dayandığını belirten Kızıltan, "Geleneksel olarak da tüm ailelerin bir arada bulunduğu bayramlar, bireylerin aynı düşünce ve değerlerde buluşmalarına vesile olmakta, gönülleri yakınlaştırarak, kişisel çekişmelerin, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulmasına, kardeşlik ve iyilik duygularının yaşanmasına olanak sağlamaktadır. Milli ve dini duygularımızın, inançlarımızın, örf ve adetlerimizin uygulanıp sergilendiği Ramazan Bayramımızın, sosyal yardımlaşma ve dayanışmamızın zirveye çıktığı günler olmasını diliyorum. Mersin iş dünyası adına, Ramazan Bayramının, başta milletimize, dünyaya, barışa ve dayanışmaya her zamankinden daha çok ihtiyacı olan bütün insanlığa mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum" diye konuştu. 

Tekli: "Bayramlar, dargınlıkların sona erdiği müstesna günlerdir" 
Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Sabri Tekli, Ramazan Bayramının tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını diledi. Bayramların yardımlaşma ve dayanışma duygularının pekiştiği, dargınlıkların ve kırgınlıkların sona erdiği en müstesna günlerden biri olduğunu hatırlatan Tekli, "Bayramlarımız içinde barındırdıkları kardeşlik ve dostluk bağlarıyla asırlar boyu milletimizi hep birbirine kenetlemiş ve gönüller arasında birleştirici bir güç olmuştur. Dargınlıkların sona erdiği, kimsesizlerin ve yaşlıların yalnız kalmadığı, yardım elinin ihtiyaç sahiplerine yürekten uzatıldığı bir bayram olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

İzol: "Bayramın, huzur, barış ve refah getirmesini diliyorum" 
Mersin GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Serkan İzol, birlik ve beraberlik içerisinde sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirilmesini dileyerek Ramazan Bayramını kutladı. Ramazan Bayramının insanlığa huzur, barış ve refah getirmesini temenni eden İzol, "Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan bu bayramı, dayanışma ruhumuzu, kardeşlik bağlarımızı pekiştirecek bir fırsat olarak görmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin, İslam dünyasının Ramazan Bayramını tebrik ediyor, bayramın, kardeşlik ve dayanışma duygularımızı geliştirmesini, ülkemize ve bölgemize huzur ve barış getirmesini temenni ediyorum" dedi 

Yeşilboğaz: "Adaletin ve eşitliğin sağlandığı bir hayat bayramdır" 
Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz ise barışın, huzurun ve adaletin egemen olduğu, kan ve gözyaşının dökülmediği, kırgınlıkların ve küskünlüklerin son bulduğu bir yaşam temenni ederek, “Adaletin ve eşitliğin sağlandığı bir hayat bayramdır” ifadelerini kullandı. 
Bayramların birlik ve beraberliği, yardımlaşma ve dayanışmayı artıran özel günler olduğunu ifade eden Yeşilboğaz, şöyle devam etti; "Bayramlar sevinçlerin, mutlulukların, barışın ve sevginin doruğa eriştiği günlerdir. Adaletin ve eşitliğin sağlandığı, savaşın ve terörün son bulduğu, insanlığın açlıktan ölmediği, yoksulluğun sona erdiği, işçinin ve emekçinin haklarının sömürülmediği, baskıların ve yasakların olmadığı bir yaşam var olduğu sürece, her insanın insanca yaşama hakkını yaşayabildiği sürece, hayat bayramdır." 

Güngördü: "MESKİ olarak bayram dolayısıyla tüm tedbirleri aldık" 
Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürü Baha Günhan Güngördü, bayramların birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşliğin doruğa çıktığı günler olduğunu söyledi. İnsanları birlik, beraberlik içerisinde birbirine bağlayan, kucaklaşmayı ve hatırlamayı ön planda tutan bayram günlerinin, Türk milletinin hayatında önemli bir yeri olduğunu ifade eden Güngördü, "Ramazan Bayramı tatili süresince, yapılan hizmetlerin kesintisiz sürdürülmesi amacıyla gerekli tüm önlemleri almış bulunmaktayız. Merkezde, ilçe ve beldelerde kanalizasyon arızaları için kanal açma aracı ve vidanjör, su arızaları için tam donanımlı arıza-onarım aracı ve iş makineleri görevlendirdik. Arızanın durumu ve yoğunluğuna göre ihtiyaç halinde diğer ekipler de göreve çağrılacaktır. Herhangi bir su ve kanal arızası olması durumunda vatandaşlarımız 7/24 kesintisiz hizmet veren 'Alo 185' hattını arayarak bildirimde bulunabileceklerdir. Mersinlilerin ve kentimize gelen misafirlerimizin temiz denizimizde bayram tatilini değerlendirmeleri için su ve kanalizasyon ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamaları için tüm tedbirleri almış bulunmaktayız" diye konuştu. 

Yıldızgörer: "Bayramlar, paylaşmak demektir" 
MÜSİAD Mersin Şube Başkanı Serdar Yıldızgörer, büyük bir manevi huzurla idrak edilen Ramazan ayının ardından, mübarek bayram günlerine ulaşmanın mutluluğunun yaşadıklarını söyledi. "Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş vesilesi olan merhamet ve bereket ayı olan Ramazan-ı Şerif’i geride bırakarak, sevgiyle, muhabbetle kucaklaşacağımız bir bayrama daha kavuşmuş bulunuyoruz" diyen Yıldızgörer, "Bizler iş dünyası olarak iyilik için çalışmak, üretmek, kazanmak ve paylaşmakla yükümlüyüz. MÜSİAD Mersin olarak bu yıl da üyelerimizin destekleri ile elimizden geldiğince ihtiyacı olan ailelere destekte bulunmaya gayret ettik. Bayramlar paylaşmak demektir, biz de Mersinliler’in bu mübarek günlerde çevrelerindeki yoksul insanlara yardımda bulunmalarını, paylaşmanın manevi huzuruna erişmelerini öneriyoruz" şeklinde konuştu. 

Şahin: "Bayramlar, birlik ve beraberliktir" 
Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Engin Şahin, bayramların insanları birbirine yakınlaştıran, kucaklaştıran ve toplumsal barışı pekiştiren çok anlamlı günler olduğunu söyleyerek, Mersinlilerin ve tüm Türkiye’nin Ramazan Bayramını kutladı. Birlik ve beraberliklerin pekiştiği bayram günlerinin iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Şahin, Ramazan ayının insanları birbirlerine daha çok yakınlaştırdığını, dargınlıkların, kırgınlıkların giderilerek kardeşlik ve barış duygularını arttırdığını vurguladı. Bayramın birlik ve beraberliğin kuvvetlenmesine vesile olmasını dileyen Şahin, “Birçok güzelliğin yaşandığı bayram günlerinde sevgi, saygı, özveri, fedakârlık ve güzellikler adına ne varsa hepsini sunabilmeliyiz. Bayramlar, gönüllerin bir araya gelmesi, insanların birlik ve beraberlik içerisinde kenetlenmesinde önemli rol oynamaktadır. Bugünleri aracı kılarak küs ve düşman olduğumuz insanlarla barışmalıyız. Ramazan Bayramının Mersin ve Türkiye başta olmak üzere dünya için huzur ve barış dolu bir geleceğe vesile olmasını diliyorum” dedi. 

Akbaş: "Güzellikler paylaştıkça artar" 
ÇEVDOSAN Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Akbaş, birlik beraberlik ve dayanışma ruhunun bayramlarda yoğun yaşandığını belirterek, "Milletimizin birlik ve beraberliği, kardeşlik ve dayanışma ruhu bayram günlerinde daha da gelişir ve pekişir. Sosyal dayanışmanın zirveye çıktığı bayramlar, aziz milletimizin inanç köklerinin ne kadar sağlam olduğunun da bir nevi ispatı gibidir. Ramazan ayının bizlere kattığı değerleri her zaman hatırlamamız ve hayatımızın her alanında kültürümüzü yaşatacak olguların takipçisi olmalıyız. Bayramı bayram kılan güzelliklerin paylaşıldıkça artacağına olan inancımızla, başta şehit ve gazi yakınlarımız olmak üzere, ülkemizin ve tüm İslam âleminin mübarek Ramazan Bayramı'nı kutlar, sağlık ve esenlikler dilerim" ifadelerini kullandı. 

Serttaş: "Bayramlar, kardeşlik bilincini yenileme, dayanışmayı pekiştirme vesilesidir" 
Serttaş Bakliyat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Mersin GİAD Yönetim Kurulu üyesi Soner Serttaş ise başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu azaptan kurtuluş olan mübarek Ramazan ayına veda ederken, mükafat günü olan Ramazan Bayramına kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Serttaş, "Bayramlarımız, kardeşlik bilincimizi yenileme, aramızdaki muhabbet ve dayanışmayı pekiştirme vesilesidir. Milli ve manevi değerlerimizi yaşattığımız, hoşgörü ve birlikteliğimizi ön plana çıkararak idrak ettiğimiz bayramlar, ihmal ettiğimiz sevdiklerimizin gönüllerini almak için de büyük bir fırsattır. Aile büyüklerimizin hayır dualarını alıp, çocuklarımızı sevindirirken yetimleri, evlerini yurtlarını terk etmek zorunda kalan kardeşlerimizi de unutmamak gerekir" diye konuştu. 

Mersin Portal-Haber Merkezi

Son Güncelleme: 14.06.2018 15:48
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner161

banner160