banner65

TESLİM OLUN EMRİNİ ERDOĞAN MI VERDİ ?

MHP'li Sinan Oğan'dan IŞİD işgaliyle ilgili önemli iddia.

TESLİM OLUN EMRİNİ ERDOĞAN MI VERDİ ?

MHP'li Sinan Oğan'dan IŞİD işgaliyle ilgili önemli iddia.

14 Haziran 2014 Cumartesi 11:49
TESLİM OLUN EMRİNİ ERDOĞAN MI VERDİ ?
MHP’li Sinan Oğan, IŞİD'in Musul Başkonsolosluğumuzu basıp 49 personeli rehin almasıyla ilgili önemli iddiada bulundu. Oğan, “Başkonsolosa ‘Kapıyı açın, silahları teslim edin’ emrini bizzat Başbakan verdi” dedi. MHP Iğ­dır Mil­let­ve­ki­li Si­nan Oğan, Mu­sul Baş­kon­so­los­lu­ğu­’nun böl­ge­de ne­ler ya­şan­dı­ğı­nı, te­rör ör­gü­tü Irak Şam İs­lam Dev­le­ti (IŞİD) bas­kı­nın­dan bir haf­ta ön­ce­si­ne ka­dar an­be ­an An­ka­ra­’ya ra­por et­ti­ği­ni sa­vun­du.
Oğan, “Kon­so­los­luk IŞİ­D’­in böl­ge­de­ki ha­re­ket­li­li­ği­ni ve Mu­su­l’­da sı­kın­tı ya­şa­na­ca­ğı bil­gi­si­ni Dı­şiş­le­ri Ba­kan­lı­ğı­’na sü­rek­li ra­por et­ti. An­cak, Ba­kan­lık bu bil­gi­le­ri iyi oku­ya­ma­dı ve ge­rek­li ted­bir­le­ri al­ma­dı­” ifa­de­le­ri­ni kul­lan­dı.   
Oğan bas­kın sı­ra­sın­da ya­şa­nan­la­rı şöy­le di­le ge­tir­di: "IŞİD, ey­lem gü­nü baş­kon­so­los­lu­ğun ka­pı­sı­na da­yan­dı. Kon­so­los­luk­ta gö­rev­li 30 özel ha­re­kat­çı ça­tış­ma­ya gir­me ha­zır­lık­la­rı­nı yap­tı. Öz­türk Yıl­maz, ne yap­ma­sı ge­rek­ti­ği­ni sor­mak için Dı­şiş­le­ri Ba­ka­nı Da­vu­toğ­lu­’nu ara­dı. An­cak, Da­vu­toğ­lu Ame­ri­ka­’da gez­di­ği için ona ula­şa­ma­dı. Ba­kan Yar­dım­cı­sı Na­ci Ko­ru­’ya du­ru­mu ra­por et­ti.‘DİPLOMATİK YOLLARLA ÇÖZECEĞİZ’


Ko­ru, ‘Ben Sa­yın Baş­ba­ka­n’­la gö­rüş­me­den adım at­ma­yı­n’ de­di. Ko­ru, o sı­ra­da bir be­le­di­ye prog­ra­mın­da olan Baş­ba­ka­n’­a ula­şıp ko­nu­yu ak­tar­dı. Baş­ba­ka­n’­da, ‘Ka­pı­yı açın ça­tış­ma­ya gir­me­yin. Gö­rev­li­le­ri­miz si­lah­la­rı­nı on­la­ra tes­lim et­sin. Dip­lo­ma­tik yol­lar­la bu­nu çö­ze­ce­ği­z’ de­di. O yüz­den özel tim men­sup­la­rı An­ka­ra­’dan ge­len ta­li­mat­la ça­tış­ma­ya gir­me­di ve si­lah­la­rı­nı IŞİD men­sup­la­rı­na tes­lim et­ti.”    n Ka­mil ELİ­BOL/AN­KA­RAARINÇ'A ŞOV YANITI


Sinan Oğan, Başbakan Yardımcısı Arınç’ın, kendisini idialarıyla ilgili “Dışişleri’nden bilgi alıp bize şov yapmasın” sözlerine "Kimseyi zan altında bırakmasınlar. Ne Dışişleri Bakanlığı’ndan ne de Musul Başkonsolosluğu’ndan bilgi almadım” dedi.
 


banner155
Son Güncelleme: 14.06.2014 11:54
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.