Yöneticiler; apartmana hemşire buldunuz mu?

Bu­la­bil­diy­se­niz ve an­laş­ma ya­pa­bil­diy­se­niz ne mut­lu

Yöneticiler; apartmana hemşire buldunuz mu?

Bu­la­bil­diy­se­niz ve an­laş­ma ya­pa­bil­diy­se­niz ne mut­lu

04 Aralık 2012 Salı 12:04
Yöneticiler; apartmana hemşire buldunuz mu?

Bu­la­bil­diy­se­niz ve an­laş­ma ya­pa­bil­diy­se­niz ne mut­lu…Çün­kü iki mil­yon ci­va­rın­da apart­man ve sa­de­ce 147 hem­şi­re var!Öy­le her hem­şi­re ol­mu­yor.
İş gü­ven­li­ği ile il­gi­li eği­tim al­mış, “bel­ge­li­” hem­şi­re ola­cak.

APART­MA­NA HEM­Şİ­RE OLUR MU?

Tür­ki­ye­’de iki mil­yo­na ya­kın apart­man var.Bu apart­man­lar­da, ka­pı­cı­nın dı­şın­da ay­rı­ca;l Bir hem­şi­re,l Bir iş gü­ven­li­ği uz­ma­nı,l Bir iş­ye­ri he­ki­mi,
ile an­laş­ma ya­pıl­ma­sı ge­reke­cek. An­laş­ma ya­pıl­ma­ma­sı du­ru­mun­da, her ay için apart­ma­na 12.500 li­ra, “i­da­ri pa­ra ce­za­sı­” ke­si­le­cek.
Di­ye­cek­si­niz ki; “a­part­man­da hem­şi­re ne iş ya­pa­cak?”Hak­lı­sı­nız ama bu­nun­la il­gi­li ka­nun çık­tı bi­le!…147 hem­şi­re var. De­mek ki her hem­şi­re 12 bin apart­ma­na ba­ka­cak!

CE­ZA ÇOK AĞIR

Apart­man, al­tı ay an­laş­ma yap­ma­dıy­sa, 12.500 x 6= 75.000 TL ce­za ke­si­le­cek.Bu pa­ra dai­re sa­hip­le­rin­den top­la­na­cak.Al­tı dai­re var­sa, her dai­re 12.500 TL, 10 dai­re var­sa, her dai­re 7.500 TL öde­ye­cek.Apart­man­lar­da 200-300 li­ra­lık ai­dat­la­rı bi­le öde­mek­te zor­la­nan­lar; 7.500 TL’­yi ve­ya 12.500 li­ra­yı na­sıl öde­ye­cek­ler?“De­li saç­ma­sı­” di­ye­bi­le­ce­ği­miz bu ka­nun aci­len de­ğiş­me­li.

Son Güncelleme: 05.12.2012 11:46
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.