Kategoriler

Mersin Portal

Mersin'de Üstü Açık Kanalın Kokusu Çıktı.

Gündoğdu ve Siteler mahallelerinin ortasından geçen kanal yoğun yağış nedeniyle taşınca kanalın üzeri açıldı. Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ yaklaşık 4 metre derinliğindeki kanalı olduğu gibi bıraktı. Kanal şimdilerde hem yaya ve araç trafiği için tehlike saçıyor, hem etrafa koku yayıyor.

Siteler ve Gündoğdu mahallelerinin ortasından geçen dere yatağının üzeri seneler önce kapatılmıştı. 3 adet boxtan oluşan dere yatağı üzerindeki beton kalıplar yoğun yağış alınan günlerde kaldırıldı. Kanal açıldı fakat yaklaşık 4 metre derinliğindeki kanalın etrafında hiçbir tedbir ve kontrol alınmadı.  Kanalın iki tarafının da meskun mahal olmasına ve her iki yanında da yoğun bir araç ve yaya trafiği olmasına rağmen kanalın etrafına sınırlama, engelleme düzenlemesi yapılmadı. Belediye, kanal boyuna plastik şerit çekmekle yetindi. Çekilen şeritler çocuklarca parçalandı, belediye yeniden plastik şerit çekti.Kanalın etrafındaki yol ve kaldırım kısımlarında da yer yer çökmeler yaşandığı gözlenirken temizlik çalışmalarına rağmen kanal kötü koku yaymaya da başladı.

Park Gitti, Lağım Kaldı

Mahalleden bir esnaf “Buraya kendi ellerimle 10 tane ağaç diktim, hepsini kestiler. Parktı burası, ağaçlıktı şimdi lağımı bıraktılar bize” derken mahalle sakini Nizamettin Pürmüz “Belediye başkanına bizzat sesleniyorum, gelsin bir saat burada otursun, buranın kokusunu çekebilecek mi bakalım” dedi.CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu da mahalleye giderek incelemelerde bulundu. Kuyucuoğlu kanalın bir an evvel kapatılması için Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne çağrıda bulundu.

Haber:

Gökay Başçan

Mersin Yaşam Gazetesi

Yorumlar

YUSUF İLKAN 3 Ay Önce

Durum klasik bir mersin trajedisine dönüşecektir. En basitinden Adana Mersin yolu üzerine yapılmakta olan bir köprü bile 3 yılda yapılıyorsa(ki daha yapılmadı :)) ) bu kanal kaç yılda yapılacak gelen yiyor giden yiyor mersinin parasını yabancılar yiyor. Malesef ki MERSİN sayenizde TOPLANMA KAMPINA DÖNÜŞTÜ. Bu tip mahallelere nedense hiç düzenleme getirilmiyor.Sebebi ise gayet açık(siyasi OY).

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
2 Kez Görüntülendi.
Bahçeli: Onları Darağacına Göndermeliyiz
MERSİN
7 Kez Görüntülendi.
Mersin Valiliği'nden Çok Önemli Uyarı
ÖZEL HABER
96 Kez Görüntülendi.
Türkiye'den Rusya'ya Giden Uçakta Şok Görüntü
ÖZEL HABER
24 Kez Görüntülendi.
Bomba İddia... Sınıflardan Atatürk'ün Fotoğrafı İndiriliyor
POLİTİKA
198 Kez Görüntülendi.
Ne Kadar Oy Alacağını Açıkladı
GÜNDEM
60 Kez Görüntülendi.
'Camilerde Yardım Adı Altında Toplanan Paralara Ne Oluyor?' Demişti! O İmam Açığa Alındı
ERDEMLİ
9 Kez Görüntülendi.
Külotlu Çorapta Mantar Ürettiler
ÖZEL HABER
747 Kez Görüntülendi.
Mersin'in En Büyük Fetö Operasyonu Tam 88 Kişi Gözaltında
BOZYAZI
9 Kez Görüntülendi.
Bozyazı’ya Modern Pazar Yeri
SAĞLIK
62 Kez Görüntülendi.
Mersin'deki Bu Görüntü Kömür Denetimlerini Artıracak