Kategoriler

Mersin Portal

Mersin'de Üstü Açık Kanalın Kokusu Çıktı.

Gündoğdu ve Siteler mahallelerinin ortasından geçen kanal yoğun yağış nedeniyle taşınca kanalın üzeri açıldı. Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ yaklaşık 4 metre derinliğindeki kanalı olduğu gibi bıraktı. Kanal şimdilerde hem yaya ve araç trafiği için tehlike saçıyor, hem etrafa koku yayıyor.

Siteler ve Gündoğdu mahallelerinin ortasından geçen dere yatağının üzeri seneler önce kapatılmıştı. 3 adet boxtan oluşan dere yatağı üzerindeki beton kalıplar yoğun yağış alınan günlerde kaldırıldı. Kanal açıldı fakat yaklaşık 4 metre derinliğindeki kanalın etrafında hiçbir tedbir ve kontrol alınmadı.  Kanalın iki tarafının da meskun mahal olmasına ve her iki yanında da yoğun bir araç ve yaya trafiği olmasına rağmen kanalın etrafına sınırlama, engelleme düzenlemesi yapılmadı. Belediye, kanal boyuna plastik şerit çekmekle yetindi. Çekilen şeritler çocuklarca parçalandı, belediye yeniden plastik şerit çekti.Kanalın etrafındaki yol ve kaldırım kısımlarında da yer yer çökmeler yaşandığı gözlenirken temizlik çalışmalarına rağmen kanal kötü koku yaymaya da başladı.

Park Gitti, Lağım Kaldı

Mahalleden bir esnaf “Buraya kendi ellerimle 10 tane ağaç diktim, hepsini kestiler. Parktı burası, ağaçlıktı şimdi lağımı bıraktılar bize” derken mahalle sakini Nizamettin Pürmüz “Belediye başkanına bizzat sesleniyorum, gelsin bir saat burada otursun, buranın kokusunu çekebilecek mi bakalım” dedi.CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu da mahalleye giderek incelemelerde bulundu. Kuyucuoğlu kanalın bir an evvel kapatılması için Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne çağrıda bulundu.

Haber:

Gökay Başçan

Mersin Yaşam Gazetesi

Yorumlar

YUSUF İLKAN 12 Ay Önce

Durum klasik bir mersin trajedisine dönüşecektir. En basitinden Adana Mersin yolu üzerine yapılmakta olan bir köprü bile 3 yılda yapılıyorsa(ki daha yapılmadı :)) ) bu kanal kaç yılda yapılacak gelen yiyor giden yiyor mersinin parasını yabancılar yiyor. Malesef ki MERSİN sayenizde TOPLANMA KAMPINA DÖNÜŞTÜ. Bu tip mahallelere nedense hiç düzenleme getirilmiyor.Sebebi ise gayet açık(siyasi OY).

Daha Fazla Haber
MERSİN
166 Kez Görüntülendi.
Dev Petrol Platform Gemisi Mersin'de
KÜLTÜR SANAT
35 Kez Görüntülendi.
Narenciye Renkleri Mersin’e Yayılmaya Başladı
MERSİN
24 Kez Görüntülendi.
MTOSB’den Eskişehir’e Çıkartma
MERSİN
15 Kez Görüntülendi.
Ar-Ge Proje Pazarı MEÜ'de Yapılacak
MERSİN
43 Kez Görüntülendi.
Mersin'de Kesinleşmiş Hapis Cezası Bulunan 50 Kişi Yakalandı
MERSİN
22 Kez Görüntülendi.
Seçer, Vatandaşlarla Buluşmalarını Sürdürüyor.
MERSİN
38 Kez Görüntülendi.
Alarm Çalmasına Rağmen Hırsızlığa Devam Etti
MERSİN
22 Kez Görüntülendi.
Çocuklar Bakliyat Ürünleri Tüketimine Yönlendirilecek
ÖZEL HABER
195 Kez Görüntülendi.
İşte CHP'de Açıklanacak Başkanlar
EKONOMİ
36 Kez Görüntülendi.
Yeni Meslek: Aylık 8 Bin Liraya Konkordato Danışmanlığı