Kategoriler

Mersin Portal

Mersin'de Üstü Açık Kanalın Kokusu Çıktı.

Gündoğdu ve Siteler mahallelerinin ortasından geçen kanal yoğun yağış nedeniyle taşınca kanalın üzeri açıldı. Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ yaklaşık 4 metre derinliğindeki kanalı olduğu gibi bıraktı. Kanal şimdilerde hem yaya ve araç trafiği için tehlike saçıyor, hem etrafa koku yayıyor.

Siteler ve Gündoğdu mahallelerinin ortasından geçen dere yatağının üzeri seneler önce kapatılmıştı. 3 adet boxtan oluşan dere yatağı üzerindeki beton kalıplar yoğun yağış alınan günlerde kaldırıldı. Kanal açıldı fakat yaklaşık 4 metre derinliğindeki kanalın etrafında hiçbir tedbir ve kontrol alınmadı.  Kanalın iki tarafının da meskun mahal olmasına ve her iki yanında da yoğun bir araç ve yaya trafiği olmasına rağmen kanalın etrafına sınırlama, engelleme düzenlemesi yapılmadı. Belediye, kanal boyuna plastik şerit çekmekle yetindi. Çekilen şeritler çocuklarca parçalandı, belediye yeniden plastik şerit çekti.Kanalın etrafındaki yol ve kaldırım kısımlarında da yer yer çökmeler yaşandığı gözlenirken temizlik çalışmalarına rağmen kanal kötü koku yaymaya da başladı.

Park Gitti, Lağım Kaldı

Mahalleden bir esnaf “Buraya kendi ellerimle 10 tane ağaç diktim, hepsini kestiler. Parktı burası, ağaçlıktı şimdi lağımı bıraktılar bize” derken mahalle sakini Nizamettin Pürmüz “Belediye başkanına bizzat sesleniyorum, gelsin bir saat burada otursun, buranın kokusunu çekebilecek mi bakalım” dedi.CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu da mahalleye giderek incelemelerde bulundu. Kuyucuoğlu kanalın bir an evvel kapatılması için Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne çağrıda bulundu.

Haber:

Gökay Başçan

Mersin Yaşam Gazetesi

Yorumlar

YUSUF İLKAN 9 Ay Önce

Durum klasik bir mersin trajedisine dönüşecektir. En basitinden Adana Mersin yolu üzerine yapılmakta olan bir köprü bile 3 yılda yapılıyorsa(ki daha yapılmadı :)) ) bu kanal kaç yılda yapılacak gelen yiyor giden yiyor mersinin parasını yabancılar yiyor. Malesef ki MERSİN sayenizde TOPLANMA KAMPINA DÖNÜŞTÜ. Bu tip mahallelere nedense hiç düzenleme getirilmiyor.Sebebi ise gayet açık(siyasi OY).

Daha Fazla Haber
MERSİN
266 Kez Görüntülendi.
Yenişehir Cemevi’ne 850 Bin Liralık Maddi Destek
GÜNDEM
177 Kez Görüntülendi.
Muharrem İnce'yi Hedef Aldı
KÜLTÜR SANAT
54 Kez Görüntülendi.
Elvan: "Silifke Kalesini Bir Bütün Olarak Gün Yüzüne Çıkaracağız"
MERSİN
26 Kez Görüntülendi.
Erdemli Yeni Hayvan Pazarına Kavuşuyor
TARSUS
44 Kez Görüntülendi.
Tarsuslu Kulüpler Ligden Çekildi
MERSİN
58 Kez Görüntülendi.
Genç Çiftçilere 395 Baş Hayvan Teslim Edildi
GÜNDEM
68 Kez Görüntülendi.
Dolar Bozdurana Bedava Hizmetler
TEKNOLOJİ
333 Kez Görüntülendi.
Erdoğan'ın Boykota Karşı Önerdiği Telefon Yerli Çıkmadı
POLİTİKA
45 Kez Görüntülendi.
Ercik, AK Parti'nin 17'nci Yılını Kutladı
SPOR
37 Kez Görüntülendi.
Mersinli Boccecilerden Madalya Sözü