Kategoriler

Mersin Portal

Mersin'de Üstü Açık Kanalın Kokusu Çıktı.

Gündoğdu ve Siteler mahallelerinin ortasından geçen kanal yoğun yağış nedeniyle taşınca kanalın üzeri açıldı. Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ yaklaşık 4 metre derinliğindeki kanalı olduğu gibi bıraktı. Kanal şimdilerde hem yaya ve araç trafiği için tehlike saçıyor, hem etrafa koku yayıyor.

Siteler ve Gündoğdu mahallelerinin ortasından geçen dere yatağının üzeri seneler önce kapatılmıştı. 3 adet boxtan oluşan dere yatağı üzerindeki beton kalıplar yoğun yağış alınan günlerde kaldırıldı. Kanal açıldı fakat yaklaşık 4 metre derinliğindeki kanalın etrafında hiçbir tedbir ve kontrol alınmadı.  Kanalın iki tarafının da meskun mahal olmasına ve her iki yanında da yoğun bir araç ve yaya trafiği olmasına rağmen kanalın etrafına sınırlama, engelleme düzenlemesi yapılmadı. Belediye, kanal boyuna plastik şerit çekmekle yetindi. Çekilen şeritler çocuklarca parçalandı, belediye yeniden plastik şerit çekti.Kanalın etrafındaki yol ve kaldırım kısımlarında da yer yer çökmeler yaşandığı gözlenirken temizlik çalışmalarına rağmen kanal kötü koku yaymaya da başladı.

Park Gitti, Lağım Kaldı

Mahalleden bir esnaf “Buraya kendi ellerimle 10 tane ağaç diktim, hepsini kestiler. Parktı burası, ağaçlıktı şimdi lağımı bıraktılar bize” derken mahalle sakini Nizamettin Pürmüz “Belediye başkanına bizzat sesleniyorum, gelsin bir saat burada otursun, buranın kokusunu çekebilecek mi bakalım” dedi.CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu da mahalleye giderek incelemelerde bulundu. Kuyucuoğlu kanalın bir an evvel kapatılması için Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne çağrıda bulundu.

Haber:

Gökay Başçan

Mersin Yaşam Gazetesi

Yorumlar

YUSUF İLKAN 6 Ay Önce

Durum klasik bir mersin trajedisine dönüşecektir. En basitinden Adana Mersin yolu üzerine yapılmakta olan bir köprü bile 3 yılda yapılıyorsa(ki daha yapılmadı :)) ) bu kanal kaç yılda yapılacak gelen yiyor giden yiyor mersinin parasını yabancılar yiyor. Malesef ki MERSİN sayenizde TOPLANMA KAMPINA DÖNÜŞTÜ. Bu tip mahallelere nedense hiç düzenleme getirilmiyor.Sebebi ise gayet açık(siyasi OY).

Daha Fazla Haber
SPOR
5 Kez Görüntülendi.
Uluslararası Mersin Maratonu 'Bronz Label' Kategorisine Yükseldi
MERSİN
8 Kez Görüntülendi.
Mersin'de Okullar, Geleneksel Oyunlarla Şenleniyor
MERSİN
21 Kez Görüntülendi.
Süper Lig'in Korkulu Rüyası Mersin İdmanyurdu Yok Oluyor
ERDEMLİ
12 Kez Görüntülendi.
Erdemli'de Yol Çalışmaları Devam Ediyor
ÖZEL HABER
30 Kez Görüntülendi.
Mersin'de FETÖ'nün Deniz Kuvveleri İmamı' Gözaltına Alındı
MERSİN
16 Kez Görüntülendi.
Akdeniz'e Yeni Park
GÜNDEM
11 Kez Görüntülendi.
MIP, Konteyner İşlem Hacminde Yeni Bir Rekor Kırdı
MERSİN
57 Kez Görüntülendi.
MHP Listesinde 'FETÖ' Şoku
POLİTİKA
19 Kez Görüntülendi.
'Yüzde 10'u Aşıyoruz'
MERSİN
50 Kez Görüntülendi.
Kızıltan: "Mersin'in İhracatı İthalatından Fazla"