Kategoriler

Mersin Portal

Mersin'de MHP'ye 509 Yeni Üye

MERSİN'de MHP Toroslar İlçe Teşkilatına yeni katılan 509 üye, şenlik havasında geçen rozet takma töreni ile partiye giriş yaptı.

509 Üye için Ayışığı Düğün Salonu'nda düzenlenen törene MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk de katılırken, sahne alan ünlü sanatçı Ali Kınık ile Burhan Ateş konser verdi. Partililere seslenen MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, "Burada bulunanlar en büyük makam olan ülkücülük makamının sahibidir. İhtiraslarının oyuncağı olanlar, hayallerinin oyuncağı olanlar gittikleri yerde bedbaht olurlar. Çünkü kendilerini var eden o mananın içinde ömrünün baharında şehadet şerbetini içen 3 bin şehidimizin kanı var. Herkesin sağır olduğu yerde duyan, herkesin kör olduğu yerde duvarın arkasını görebilen Alparslan Türkeş'in emeği var.

Geçtiğimiz günlerde ülkücü hareket bitti diye kına yakanlar, Başbuğumuz Türkeş'in 100'üncü doğum gününde Anıtkabir'deki 140 bin inanmış ülkücüyü gördü. Bu tablo dosta cesaret, düşman ve gafilleri dem ağlatan sahne oldu" dedi.Ülkücü hareketin tarihten gelen bir misyonu olduğunu ifade eden MHP İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli ise, "Bugün aramıza katılan arkadaşlarımız sadece MHP’ye değil, dualı bir teşkilata, dualı bir davaya katılmıştır. Bugün bizimle mücadele eden ağabeylerimiz, kardeşlerimiz binlerce şehidin kanıyla, binlerce gazinin alın teriyle yoğrulmuş bir davaya omuz vermeye geldiler. Ailenize hoş geldiniz. Seferberlik ilan ediyoruz.

Kapı kapı, ev ev, mahalle mahalle, sokak sokak, köy köy dolaşacağız ve 13 ilçe ile büyükşehirde üç hilalli sancağımızı sonsuza kadar dalgalandırabilmek için çalışacağız. Biz ülkücüler binlerce ağabeylerimizi şehit verdik. Biz onların emanetçisiyiz" dedi.Konuşmaların ardından 509 yeni üyeye rozetleri takıldı.Halen de zaman zaman inşaat kazısı yapılan yerlerde çok büyük eserler çıkıyor. Merkezi bir başka yere taşısak belki Roma’yı 10’a katlayacak bir şehir çıkacak yer altından" diye konuştu.Daha sonra söz alan Büyükelçi Nkurunziza, Mersin’e ilk kez geldiğini dile getirerek, şunları söyledi:"Ruanda’da da bir takım gelişmelerde bulunmak için sizin tecrübelerinizden faydalanmak ve görmek konusunda çok istekliyiz.

Mersin ve Ruanda ekonomisi arasında çok benzerlik olduğunu gördük.Sizlerle karşılıklı paylaşımlarda bulunabileceğimizi düşünüyorum. Mersin’e ilk ziyaretim ama gördüğüm kadarıyla çok etkilendim, çok güzel bir şehir. Türkiye’de de yaklaşık 1,5 yıldır yaşıyorum. Kesinlikle Tarsus’ta çok güzel işler başarmışsınız ve burada da çok güzel işler başaracağınıza eminim. Tarsus’taki İŞGEM’i nasıl kendi ülkemizde de benzer bir modeli uygulayabiliriz diye ziyaret ettik."Sohbet sonrasında Büyükelçi Nkurunziza, Başkan Kocamaz’a Ruanda tarihini içeren bir kitap verdi. Kocamaz da Nkurunziza’a lale tablosu verdi.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
TARSUS
8 Kez Görüntülendi.
Lionslardan Engellilere İftar Yemeği
SPOR
10 Kez Görüntülendi.
TİY Başkanı Ege, Yeniden Aday Olmayacak
ÖZEL HABER
843 Kez Görüntülendi.
Mersin'de 18 Yaşındaki Kızın Korkunç Sonu
MERSİN
16 Kez Görüntülendi.
"Ekonomi Üzerinden Bizi Vurmaya Çalışıyorlar"
ÖZEL HABER
203 Kez Görüntülendi.
Hande Fırat, Murat Çelik ve Hakan Çelik…’Haber Oldular'
MERSİN
11 Kez Görüntülendi.
Karamollaoğlu'ndan Çok Konuşulacak Medya Eleştirisi
GÜNDEM
27 Kez Görüntülendi.
AK Parti'li Adaylar Sahaya Çıktı
MERSİN
10 Kez Görüntülendi.
'Ekranla Değil, Akranla Büyüsün Çocuklar' Projesi
MERSİN
58 Kez Görüntülendi.
Sevcan Orhan, Türkülerini Mersinliler İçin Söyledi
GÜNDEM
87 Kez Görüntülendi.
Şahit Polis İçin Mevlit Okutuldu