Kategoriler

Mersin Portal

CHP Mezitli İlçe Kongresi Kıran Kırana. Neşet Tarhan İşe El Attı.

CHP Mersin'de kongre takvimi tüm hızıyla devam ediyor. İlçe kongrelerinde sona yaklaşırken özellikle Mersin'in merkez ilçelerinden Mezitli ve Yenişehir İlçelerinde siyasi rekabet son noktada devam ediyor.

Pazar günü yapılacak iki ilçenin kongreside aynı saat ve günde yapılacak. Saat 10:00'da başlayacak ilçe kongrelerinde nefesler şimdiden tutulmuş durumda. CHP Yenişehir İlçe Kongresinde CHP Toroslar Eski İlçe Başkanı Avukat Adnan Gündoğdu ile merkez bloğunun adayı Tayyar Tahiroğlu yarışacak. CHP Yenişehir İlçe seçiminde son viraja girilirken kritik gelişme ise dün yaşandı. Yenişehir İlçe Başkanlığına daha önce adaylığını açıklayan İnan Koç tepkisini koyarak ilçe binasında yapmış olduğu basın açıklaması ile adaylardan Tayyar Tahiroğlu lehine adaylıktan çekildiğini basın toplantısı ile açıkladı. Tüm dengeleri değiştiren ve delege dağılımının sandıktaki sonucu direk etkilemesi beklenen bu gelişme CHP kulislerinden edinilen bilgiye göre Tayyar Tahiroğlu'nun bir adım öne geçmesine ve seçimi kazanma beklentisini artırmasına neden oldu.

Cumhuriyet Halk Partisinin ilçe kongreleri arasında en rekabetçi ve seçimin kıran kırana geçmesi beklenen ilçe kongresi ise Mezitli'de yaşanacak. CHP Mezitli İlçe kongresinde daha önce aday olan ve seçimi 2 oy ile  mevcut başkan Gökhan Gök'e kaptıran Bayram Yıldırım'ın yarışacağı kongre şimdiden bilek güreşine dönmüş durumda. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Mezitli'de açılışını gerçekleştirdiği CHP Mezitli İlçe Başkanlığı yeni binasına kavuşarak kronik kiracı sorunundan kurtuldu. Gökhan Gök'ün vaadleri arasında yer alan ve CHP Mezitli'ye ilçe binası kazandırmayı kendine hedef olarak koyan Gökhan Gök'ün bu hamlesi delegede karşılık bulmuş durumda. Ancak seçimi çekişmeli kılan asıl gelişme ise iki adayın dayandığı bloklar...Bayram Yıldırım CHP tabanında ve kamuoyunda Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'ın adayı olarak biliniyor. Çünkü Tarhan ,belediye'de çalışan ve delege olan işçilerine dolaylı ve direk bizzati telefon ile arayarak Bayram Yıldırım'ı desteklemeleri konusunda talepte bulunuyor. Daha önce Mezitli Belediyesinin CHP'li meclis üyeleri Neşet Tarhan'ı delege seçimlerine karışmak ve baskı yapmak ile suçlayarak düzenledikleri bir basın toplantısı ile konuyu gündeme getirmişti. Tarhan'ın, bazı delegeleri baskı ve tehdid ettiğine dair iddialar ise konuşulan bir başka konu...

Her iki aday da daha önce ki 3.Olağan CHP Mezitli ilçe kongresinde yarışmış adaylardan Bayram Yıldırım  187 oy Gökhan Gök ise 189 oy almıştı. Mezitli Belediye Başkan Adayının üyelerin oyları ile demokratik sandık seçimi ile belirlenmesini savunan mevcut İlçe Başkanı Gökhan Gök'ün karşısında Bayram Yıldırım ,bu konuda net bir açıklaması henüz kamuoyuna yansımadı. Mevcut Belediye Başkanı Neşet Tarhan'ın yeniden aday olduğu Mezitli Belediye Başkanlığının klidi olarakda görülen kongrede tabanın ön seçim talebi çıkacak yapı neticesinde belirlenecek.
 

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
41 Kez Görüntülendi.
Mersin'in Hava Kirliliği ve Otopark Kaosu Bunaltıyor
MERSİN
71 Kez Görüntülendi.
Baki Şimşek Mersin'in Ulaşım Durumunu Bakana Sordu
GÜNDEM
1320 Kez Görüntülendi.
Hızlı Trenle 25 Dakikaya Düşüyor
ERDEMLİ
2 Kez Görüntülendi.
Başkan Şahin'den Çiftçilere Tahlil Uyarısı
TARSUS
24 Kez Görüntülendi.
Tarsus'ta Güneş Enerjisi Santralinde Sona Geliniyor
MERSİN
47 Kez Görüntülendi.
Belediye Çalışanlarına Madde Kullanımı Anlatıldı
KÜLTÜR SANAT
19 Kez Görüntülendi.
Mersin, kelebeklerine ezgi arıyor
SPOR
23 Kez Görüntülendi.
Mersin'de Baketbolda Şampiyonun Adı Doğa Koleji
ÖZEL HABER
3982 Kez Görüntülendi.
Mersin'de Sahte Rapor Çetesi Çökertildi: 99 Kişi Gözaltında
MERSİN
82 Kez Görüntülendi.
Mersin'de Dev Captagon Operasyonu