Kategoriler

Mersin Portal

CHP Mezitli İlçe Kongresi Kıran Kırana. Neşet Tarhan İşe El Attı.

CHP Mersin'de kongre takvimi tüm hızıyla devam ediyor. İlçe kongrelerinde sona yaklaşırken özellikle Mersin'in merkez ilçelerinden Mezitli ve Yenişehir İlçelerinde siyasi rekabet son noktada devam ediyor.

Pazar günü yapılacak iki ilçenin kongreside aynı saat ve günde yapılacak. Saat 10:00'da başlayacak ilçe kongrelerinde nefesler şimdiden tutulmuş durumda. CHP Yenişehir İlçe Kongresinde CHP Toroslar Eski İlçe Başkanı Avukat Adnan Gündoğdu ile merkez bloğunun adayı Tayyar Tahiroğlu yarışacak. CHP Yenişehir İlçe seçiminde son viraja girilirken kritik gelişme ise dün yaşandı. Yenişehir İlçe Başkanlığına daha önce adaylığını açıklayan İnan Koç tepkisini koyarak ilçe binasında yapmış olduğu basın açıklaması ile adaylardan Tayyar Tahiroğlu lehine adaylıktan çekildiğini basın toplantısı ile açıkladı. Tüm dengeleri değiştiren ve delege dağılımının sandıktaki sonucu direk etkilemesi beklenen bu gelişme CHP kulislerinden edinilen bilgiye göre Tayyar Tahiroğlu'nun bir adım öne geçmesine ve seçimi kazanma beklentisini artırmasına neden oldu.

Cumhuriyet Halk Partisinin ilçe kongreleri arasında en rekabetçi ve seçimin kıran kırana geçmesi beklenen ilçe kongresi ise Mezitli'de yaşanacak. CHP Mezitli İlçe kongresinde daha önce aday olan ve seçimi 2 oy ile  mevcut başkan Gökhan Gök'e kaptıran Bayram Yıldırım'ın yarışacağı kongre şimdiden bilek güreşine dönmüş durumda. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Mezitli'de açılışını gerçekleştirdiği CHP Mezitli İlçe Başkanlığı yeni binasına kavuşarak kronik kiracı sorunundan kurtuldu. Gökhan Gök'ün vaadleri arasında yer alan ve CHP Mezitli'ye ilçe binası kazandırmayı kendine hedef olarak koyan Gökhan Gök'ün bu hamlesi delegede karşılık bulmuş durumda. Ancak seçimi çekişmeli kılan asıl gelişme ise iki adayın dayandığı bloklar...Bayram Yıldırım CHP tabanında ve kamuoyunda Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'ın adayı olarak biliniyor. Çünkü Tarhan ,belediye'de çalışan ve delege olan işçilerine dolaylı ve direk bizzati telefon ile arayarak Bayram Yıldırım'ı desteklemeleri konusunda talepte bulunuyor. Daha önce Mezitli Belediyesinin CHP'li meclis üyeleri Neşet Tarhan'ı delege seçimlerine karışmak ve baskı yapmak ile suçlayarak düzenledikleri bir basın toplantısı ile konuyu gündeme getirmişti. Tarhan'ın, bazı delegeleri baskı ve tehdid ettiğine dair iddialar ise konuşulan bir başka konu...

Her iki aday da daha önce ki 3.Olağan CHP Mezitli ilçe kongresinde yarışmış adaylardan Bayram Yıldırım  187 oy Gökhan Gök ise 189 oy almıştı. Mezitli Belediye Başkan Adayının üyelerin oyları ile demokratik sandık seçimi ile belirlenmesini savunan mevcut İlçe Başkanı Gökhan Gök'ün karşısında Bayram Yıldırım ,bu konuda net bir açıklaması henüz kamuoyuna yansımadı. Mevcut Belediye Başkanı Neşet Tarhan'ın yeniden aday olduğu Mezitli Belediye Başkanlığının klidi olarakda görülen kongrede tabanın ön seçim talebi çıkacak yapı neticesinde belirlenecek.
 

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
4 Kez Görüntülendi.
'Türkiye'de Yüzde 50'ye Yakın Devalüasyon Oldu'
GÜNDEM
6 Kez Görüntülendi.
Mersin'deki Şarbonlu Gemi İddiasıyla İlgili Açıklama
EKONOMİ
5 Kez Görüntülendi.
Kriz Anadolu'da...50 Şirket, Konkordatoya Başvurdu
GENEL
5 Kez Görüntülendi.
Türkiye Okul Terk etmede Avrupa Birincisi
GÜNDEM
6 Kez Görüntülendi.
Böyle Olur AKP Vekillerinin Yerli ve Millliği!
ÖZEL HABER
9 Kez Görüntülendi.
Erdoğan'ın Diplomasını Araştıran Parti Liderine Ölüm Tehdidi
POLİTİKA
4 Kez Görüntülendi.
Yeni Parti Kuruluyor!
GÜNDEM
3 Kez Görüntülendi.
Mersin'de Kadın Cinayetlerinde Utanç Günleri Yaşandı.
MERSİN
3 Kez Görüntülendi.
Mersin Tabib Odasından “Check-up Uygulaması Tepki
MERSİN
5 Kez Görüntülendi.
Mersin Alzheimer Yaşlı Yaşam Merkezini Ekonomik Sıkıntı Vurdu