Kategoriler

Mersin Portal

Güvenlik Görevlisi Başvuruları İŞKUR'a Yapılacak

Mersin'deki okullarda 291 özel güvenlik elemanının istihdamına yönelik Toplum Yararına Program (TYP) başvurularının başladığı bildirildi.

İŞKUR Mersin İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında okullar ve çevresinin daha güvenli hale getirilmesine yönelik işbirliği protokolü çerçevesinde, güvenlik konusunda 291 kişiye yönelik Toplum Yararına Program için başvurular alınmaya başladı. 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile 'MEB’e Bağlı Resmi Okullarda Öğrencilerin Daha Güvenli Bir Ortamda Eğitim Almalarını Sağlamaya Yönelik Güvenlik Hizmetleri' konusunda düzenlenecek olan program 1 Ekim 2018 tarihinde başlayıp, 28 Haziran 2019 tarihinde son bulacak. Güvenlik konulu TYP başvuruları, 21 Eylül 2018 Cuma günü sona erecek. 

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Kutlu, Toplum Yararına Programların uzun süre iş hayatından uzak kalmış kişilerin yeniden çalışma hayatının içine adapte edilmesi yönünden büyük önem taşıdığını belirtti. Kutlu, daha önce Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda temizlik konulu Toplum Yararına Programların yanına, yine Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okulların ve çevresinin güvenliğini sağlamaya yönelik Toplum Yararına Programın başlatılmasıyla birlikte 291 kişiye daha istihdam sağlanacağını kaydetti. 

Yorumlar

Daha Fazla Haber
ERDEMLİ
4 Kez Görüntülendi.
Apartman Girişindeki Yılanı, İtfaiyeciler Yakaladı
GÜNDEM
4 Kez Görüntülendi.
Mersin'de, Mursi İçin Gıyabi Cenaze Namazı
SİLİFKE
5 Kez Görüntülendi.
Silifke'de Selde Yollar Çöktü
MERSİN
4 Kez Görüntülendi.
Kumar Oynayan 90 Kişiye 28 Bin TL Ceza
TARSUS
4 Kez Görüntülendi.
Tarsus'ta, Zübeyde Hanım Büstüne Zarar Verildi
TARSUS
14 Kez Görüntülendi.
270 Litre Kaçak İçkiye El Konuldu
GÜNDEM
16 Kez Görüntülendi.
MTSO ile ŞUTSO ‘Kardeş Oda’ Oldu
ÖZEL HABER
46 Kez Görüntülendi.
Bu Nasıl İş? Ormanı Kesip Limon Bahçesi Yaptılar
POLİTİKA
76 Kez Görüntülendi.
Bir Araştırma Şirketi Daha Seçim Tahminini Paylaştı
MERSİN
48 Kez Görüntülendi.
Yenişehir Belediyesi Tüm Bel-Sen İle Toplu Sözleşmeyi İmzaladı.