Kategoriler

Mersin Portal

Güvenlik Görevlisi Başvuruları İŞKUR'a Yapılacak

Mersin'deki okullarda 291 özel güvenlik elemanının istihdamına yönelik Toplum Yararına Program (TYP) başvurularının başladığı bildirildi.

İŞKUR Mersin İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında okullar ve çevresinin daha güvenli hale getirilmesine yönelik işbirliği protokolü çerçevesinde, güvenlik konusunda 291 kişiye yönelik Toplum Yararına Program için başvurular alınmaya başladı. 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile 'MEB’e Bağlı Resmi Okullarda Öğrencilerin Daha Güvenli Bir Ortamda Eğitim Almalarını Sağlamaya Yönelik Güvenlik Hizmetleri' konusunda düzenlenecek olan program 1 Ekim 2018 tarihinde başlayıp, 28 Haziran 2019 tarihinde son bulacak. Güvenlik konulu TYP başvuruları, 21 Eylül 2018 Cuma günü sona erecek. 

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Kutlu, Toplum Yararına Programların uzun süre iş hayatından uzak kalmış kişilerin yeniden çalışma hayatının içine adapte edilmesi yönünden büyük önem taşıdığını belirtti. Kutlu, daha önce Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda temizlik konulu Toplum Yararına Programların yanına, yine Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okulların ve çevresinin güvenliğini sağlamaya yönelik Toplum Yararına Programın başlatılmasıyla birlikte 291 kişiye daha istihdam sağlanacağını kaydetti. 

Yorumlar

Daha Fazla Haber
MERSİN
27 Kez Görüntülendi.
Mersin'de Özel Sporcular İçin Şölen Düzenlendi
MERSİN
16 Kez Görüntülendi.
Tuna: "15 Yılda Belediyecilikte Ustalaştık"
MERSİN
9 Kez Görüntülendi.
Akdeniz'de Okul Kantinleri Denetleniyor
MERSİN
26 Kez Görüntülendi.
Şehit Emniyet Müdürü Verdi İçin Mevlit Okutuldu
MERSİN
56 Kez Görüntülendi.
Belediyeden Kilikya Nehir Derneği'ne 1 Milyon Liralık Destek
MERSİN
40 Kez Görüntülendi.
Mülteciler, Çalışma Hayatına Hazırlanıyor
MERSİN
19 Kez Görüntülendi.
MDOB "Maskeli Balo" Operasını Sahneledi
GÜNDEM
8 Kez Görüntülendi.
TAEK, Akkuyu NGS İkinci Ünitesi İçin Sınırlı Çalışma İzni Verdi
EKONOMİ
239 Kez Görüntülendi.
Çukurova Havalimanı’nı İhalesi İkinci Defa İptal Edildi
MERSİN
20 Kez Görüntülendi.
"Kariyer Merkezleri Geleceğimiz Açısından Çok Önemli"