banner65

Ahmet Arıcan Yenişehir İlçe Başkanlığına Adaylığını Açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Yenişehir İlçe Başkan Adayı Ahmet Arıcan İlçe Başkanlığı Binasında Adaylığını Resmen Açıkladı.

Ahmet Arıcan Yenişehir İlçe Başkanlığına Adaylığını Açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Yenişehir İlçe Başkan Adayı Ahmet Arıcan İlçe Başkanlığı Binasında Adaylığını Resmen Açıkladı.

07 Kasım 2015 Cumartesi 16:43
Ahmet Arıcan Yenişehir İlçe Başkanlığına Adaylığını Açıkladı.

Yenişehir İlçe Binasındaki açıklamada Arıcan şunları belirtti. "Her ne kadar oyumuz artmasa da, çok değerli yıllardır partiye emek vermiş, çalışmış, alın teri dökmüş Serdal Kuyucuoğlu’nun seçilmesi ve milletvekili sayımızın 4’e çıkması hepimizi az da olsa teselli etmiş ve sevindirmiştir. Kendisini tekrar kutluyor başarılar diliyorum.Bu iki seçimde de iyi niyetle, fedakârca çalışan, alın teri döken, ailesinden, işinden, tüm yaşantısından fedakârlık eden önce kadınlarımız, sonra gençlerimiz, il başkanımız Abdullah Özyiğit, tüm ilçe başkanlarımız ve yönetime gönüllülere, okul sorumlularına, sandık görevlilerine, müşahitlere, kısacası Cumhuriyet Halk Partimize temiz duygularla, şahsi menfaat gütmeden emek veren, çalışan tüm partililerimize şükranlarımızı sunuyor, teşekkür ediyor ve önlerinde saygıyla eğiliyorum.


Bu arada bu süreçte bizlerle koşturan emek veren değerli basın mensubu arkadaşlara da çok teşekkür ediyor ve emeklerinize sağlık diyorum.Çok zor bir seçim süreci yaşadık. 7 Haziranda iktidar partisi, tek başına iktidar şansını ve meclis başkanını seçme şansını kaybetmişti. 13 yıl sonra Türkiye’miz için bu iktidardan kurtulma şansı doğmuştu. Genel başkanımız ve genel merkezimiz süreci çok güzel götürdü, koalisyon kurulabilmesi için elinden geleni yaptı. Son güne kadar çaba sarf etti.  Fakat iktidar partisinin koalisyon kurmak gibi bir amacı yoktu. Ve süreci oyalayarak sonlandırdı. Tüm Türkiye, CHP’nin bu tutumunu takdir etti ama maalesef bu sandığa yansımadı. MHP’nin ve genel başkanının tutumu her şeye hayır diyen tavrı, görgüsü düşmüş olan AKP’yi hem yeniden ateşledi hem de güçlendirdi. MHP’nin hayırcı, Türkiye’nin düşünmeyen tavrı sayesinde, ne meclis başkanlığını AKP’nin elinden alabildik ne de iktidardan indirebildik. Bu kadar kirliliğe bu kadar olaylara rağmen nedense oyumuz neredeyse hiç artmadı. Neden artmadığını ve neden tabanımızın geniş olmadığını seçim sonuçlarını çok iyi analiz etmemiz gerekiyor. Hepimiz şapkamızı önümüze koyup düşünmeliyiz.

Biz bunları düşünürken, bunlara odaklanmışken, canla başla çalışırken başlar birileri de düşünüyor ve maalesef kendi koltuklarını korumanın hesaplarını yapıyordu.Türkiye demokrasiyi ve Cumhuriyeti getiren bir partinin yönetimi, yazın ortasında hiç kimseye mesaj dahi çekmeden herkes tatilde, yaylada, yazlığındayken, sandık koyuyormuş, seçim yapıyormuş gibi yaparak tamamen art niyetli bir şekilde masa başlarında, bazılarına sus payı vermek suretiyle ayak oyunlarıyla, tabirimizi mahsur görün, katakulle yaparak kendi ikbali için bu partiyi kullananları kınıyorum. En ufak etkinliklerin sosyal medyada paylaşmasını bilen, sanki kendilerinden başkası yokmuş gibi Resimlerini paylaşan sayın yönetici arkadaşlar ne olurdu bir fotoğraf çekipte bir mesaj gönderemediniz. 


Sayın üyelerimiz,  şu gün, şu saatte, şu mahallede şu adreste delege seçimi var diyemediniz. Diyemezsiniz çünkü sizler, Laiklik bir amaç değil bir araçtır diyenler gibi, siz de demokrasiyi bir amaç değil, bir araçtır diyenlerdensiniz.Delege seçimlerini yapamadınız, yapıyormuş gibi yaptınız ve aylardan beri delege listesini insanlara vermediniz. Sorulduğunda henüz delege seçimi bitmedi, birkaç mahalle daha var, seçimlerden sonra tamamlayacağız dediniz. Meşhur bir kasanız var ve o kasayı kilitlemiş, anahtarını da sayın ilçe sekreterine vermişsiniz.29 Ekim kutlamalarınıza gittiğimizde, bir de duyuyoruz ki çok değerli Yenişehir İlçe yönetimi 8 Kasıma Kongre Kararı almış. Delege listesi Ağustos sonunda tamamlanmış, diğer genel seçime odaklanmış, gece gündüz çalışırken, bu arkadaşlar 8 Kasımda başkan seçim kararı almışlar. Millet uyurken bunlar katakulliyle koltuklarını kurtaracaklar.


Sayın değerli partililer, Yenişehirde bir tek bir mahallede sandık kuruldu. Arasıra da partililerimizin baskısı ve karşı liste çıkarabilmek oldu. Ortada seçim yaptırmamak için ellerinden geleni yaptılar bir kişi geldi, olay çıkarttı. Ve listeleri yırtmaya çalıştı. Bütün Yenişehir ilçe yönetimi ise işi gücü bırakmış, can güvenliğimiz yok bahanesiyle seçimi iptal etmeye çalıştı. 2 tane polis arabası kapıda beklerken, bu arkadaşlar zorla bitirtmeye çalıştılar. Ancak 70 kişi mi sandığa gelip seçimimizi burada … yapamam can güvenliğim yok, götürüp ilçede sayacağız bahanesiyle tek sandık konulan yerdeki sandığı alıp götürmeye çalıştılar.Ancak bizler direndik ve sayım yaptırdık. 47 küsüre 30 kişi, ilçe yönetimine karşı olan liste kazandı ve tutanak tutuldu. Sonra ne oldu biliyorsunuz. Kasada sanladıkları liste 2 Kasım gübü zorla ortaya çıkartıldı yine kimsenin haberi yok ve tek sandık konulan mahalledeki kazanan listeden iki kişi çıkarılmış kaybeden listede 2 kişi yerine yazılmış. Islak imzalı seçim sonucunu bile katakulliye getirmişler.Evet sayın partililer, işte bizim oyumuzun neden artmadığının göstergesidir. Soralım sayın yöneticilerimize kendi ilçe binamızın olduğu mahallede kaç tane eve girdiniz kaç kişiden oy istediniz kaç kişiye parti politikalarını ve bu süreçte AK partinin yaptığı yak oyunlarını milletin tutumunu anlattınız?Çok değerli CHP’liler, işte biz bu şirkin politika ve ayak oyunlarına dur demek için, bu  kirlenmiş zihniyeti temizlemek için, temiz, dürüst, çalışkan insanların yönetim kadrolarında olması için, bu zihniyetin karşısına dikiliyor ve yeter artık bırakın partimizin yakasını diyoruz. Bırakın da CHP nefes alsın, bırakın da CHP büyüsün.Bizler CHP’nin oyunu arttırmak ve partimizi her kesime sevdirmek, çizgisini yukarılara taşımak istiyoruz. Bizler bugün kazanmışız kaybetmişiz hiç önemli değil. Sandıktan çıkan her sonuç başımızın tacıdır. Saygımız sonsuzdur. Ama bu zihniyetle ben ve ekibim sonuna kadar mücadele edeceğiz ve bu zihniyetten bu partiyi kurtaracağız.Bizim yönetimimizde herkese kapımız açık olacak, her seçim demokratik şekilde yapılacak, nasıl ki her fotoğrafı paylaşmasını biliyoruz, her seçimi de her sandığı gözler önüne koyup yapacağız. Her üyemiz dilediği kişiye ve dilediği listeye oy verecekBizim dönemimizde, yönetimde yedek / asil kavramı olmayacak, yedek yönetim kurulu üyeleri de asil gibi çalışacak ve toplanacaktır.Mahalle komiteleri daima aktif olacak, ve en az ayda bir ya da iki kere tüm mahalle sorumluları ilçede toplanıp, çalışma programları yapıp, raporlama vereceklerdir. Çalınmadık kapı, girilmedik ev kalmayacak. Yani sayın partililer bizler, bu gidişe DUR demek için CUMHURİYETİ kuran CHP’mizi, iktidar yapmak için, Ulu Önderimiz GMK ATATÜRK ilke ve devrimlerine bağlı kalıp, gece gündüz çalışacağız. Hepinizi saygıyla selamlıyor ve oyunuzu kullanırken çocuklarınızın, ülkemizin ve partimizin geleceğini düşünmenizi istiyorum" dedi.
banner75
Son Güncelleme: 07.11.2015 17:52
Anahtar Kelimeler:
AHMET ARICAN
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.