banner253

İDDİA:Büyükşehir Belediyesi Numaratajda Usulsüzlük Yaptı.

Şahin, CHP Genel Merkezine ve Cumhuriyet Başsavcılığına dilekçe verdim.

İDDİA:Büyükşehir Belediyesi Numaratajda Usulsüzlük Yaptı.

Şahin, CHP Genel Merkezine ve Cumhuriyet Başsavcılığına dilekçe verdim.

03 Kasım 2011 Perşembe 15:30
İDDİA:Büyükşehir Belediyesi Numaratajda Usulsüzlük Yaptı.

17 Bin Levha'yı Çöpe Attılar...

Geçen hafta içerisinde bir internet haber sitesinde yayınlanan “Yenişehir’deki numarataj işinde ihaleyle fesat mı karıştırıldı?” haberine, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Erol Ertan “Kurum zarara uğratılmamıştır”diyerek cevap verdi.İlke Reklam Firması, Büyükşehir Belediyesi’nin “Kurum zarara uğratılmamıştır” açıklamasına bir basın toplantısı düzenleyerek cevap verdi…Şahin, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan numarataj ihalesi ile ilgili tüm belge ve bilgileri CHP Genel Merkezine ve Cumhuriyet Başsavcılığına bildirdiğini açıkladı.

 2006 TARİHİNDE YAPILAN İKİ İŞİ BÜYÜKŞEHİR TEKRAR İHALEYE VERDİ.

Bunun üzerine Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nde (MGC) bir basın açıklaması düzenleyen İlke Gazetecilik ve Reklam Firması Adanı Zafer Şahin, olayı savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu belirterek; kurumun iki kez zarara uğratıldığını daha önce yapılan iki işin sil baştan Büyükşehir Belediyesi tarafından ihaleye tekrar çıkarıldığını ifade etti.

 

BÜYÜKŞEHİR DAHA ÖNCE 2 FİRMA KATILDIĞINI BELİRTTİ.

Şahin, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Erol Ertan’ın cevap yazısında; ihaleye 5 firmanın teklif verdiğine dair yapılan açıklamanın gerçekleri yansıtmadığını, Genel Sekreter Uğurhan Kilis’in daha önce kendilerine yazılı olarak verdiği cevapta 2 firmanın ihaleye katıldığını belirttiğini açıkladı.

 ÖZSER HARİTACILIK VE İLKE REMLAMCILIĞIN YAPTIĞI İŞİ TEKRAR İHALEYE VERDİLER.

Yehişehir sınırları içerisinde mahallinde tespit çalışmalarının ÖZSER haritacılık tarafından 2006 yılında yapıldığını fakat Büyükşehir Belediyesi’nin bu işi sıfırdan tekrar ihaleye çıkararak kurumu zarara uğrattığını belirten Zafer Şahin, yine 2006 tarihinde kendileri tarafından yapılan kapı levhaları işini Büyükşehir Belediyesi’nin silbaştan tekrar ihaleye vererek kurumu ikinci kez zarara uğrattığını iddia etti. Şahin, numarataj ihalesinde işin fahiş fiyata ihaleye verildiğini de sözlerine ekledi.ZAFER ŞAHİN’İN YAPTIĞI AÇIKLAMALAR İŞTE…

Değerli basın mensupları;

Bir İnternet sitesinde yer alan ve Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği numarataj işi ile ilgili iddialarımı konu yapan “ihaleye fesat karıştırıldı” başlıklı habere ilişkin Büyükşehir Belediyesi bir açıklama yapmıştır.

Büyükşehir Belediyesi yaptığı açıklamada; kurumun zarara uğratıldığı konusundaki iddialarıma cevap vermek yerine iki konu üzerinde durmuştur.Bunlardan birincisi; hizmet alamı işi için ihaleye katılan firmaların sayısı ile ilgilidir.

Büyükşehir Belediyesi bu konudaki sorumuzu içeren dilekçemize verdiği yazılı cevapta ihaleye 5 firma davet edilmiş olup 2 firma katılmıştır bilgisini vermiştir. Bu dilekçenin ekinde de katılan firmaların isimleriyle teklif fiyatlarının dökümü tarafımıza bildirilmiştir. Yazının altında Başkan Adına Genel Sekreter Uğurhan Kilis’in imzası vardır. Ancak Büyükşehir Belediyesi yayınladığı tekzip yazısında, bu bilgiyi reddedip ihale için 5 firmadan teklif alındığı belirtmektedir. Bu beyan gerçek dışıdır.

İkinci olarak; Büyükşehir Belediyesi mahallinde tespit çalışmaları yapılması, yapılan çalışmaların sayısal haritalar üzerine işlenmesi işlerini de ihale kapsamına aldığını, bunlar içinde yüklenici firmaya bir bedel ödediğini belirtmektedir.

Bu iş 5490 sayılı nüfus kanunu yürürlüğe girmesiyle 19 Ekim 2006 tarihli resmi gazete 2006/ 1106 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı’nda belirlenen şekilde 2006 yılında (Yenişehir Belediyesi için) ÖZSER Haritacılık Ticaret Limited Şirketine bedeli karşılığı yaptırılmıştı. Benzer şekilde diğer ilçe belediyeleri de bu saha çalışmasını TUİK ile işbirliği içerisinde yapmış ve sonuçlandırmıştı. Bundan sonra yapılması gereken tüm ilçelerde yeni yapılan binaların haritalara işlenmesi işinden başka bir şey değildi. Büyükşehir Belediyesi 2006 yılında yapılıp tamamlanarak hizmete sunulan bir işi sıfırdan yeniden yaptırdığını ileri sürerek kurumu zarara uğrattığını itiraf etmektedir.

KURUM  NASIL ZARARA UĞRATILDI.

Yenişehir Belediyesi sınırları içerisinde cadde, bulvar ve sokak levhaların yasadan dolayı değişmesi gerekiyordu. Fakat kapı levhaları 2004 ve 2006 yılında firmamız tarafından yapılmıştı ve bu konuyla ilgili iş bitirme belgesi Yenişehir Belediyesi’nden alınmıştır.  Kapı levhaları 2004 ve 2006 yılında yapılmış olduğundan sadece yeni yapılan binaların ve mücavir alana katılan çiftlik köyün binalarının kapı levhaları ile ilgili çalışma yapılması gerekiyordu. Ancak Büyükşehir Belediyesi bu işin tümünü sil baştan ihale ederek 17 binden fazla kapı levhasını söktürüp yerine yenilerini yaptırmıştır. Bunu yaparak kurumu zarara uğrattığı gibi işi fahiş bir fiyattan vererek bu zararı katlamıştır.

 Zafer ŞAHİN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.