banner253

İşte İki Mersin Milletvekilinin Meclis Kayıtlarındaki Sözleri

AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, 'Güvenlik soruşturması' tasarısı görüşmelerinde konuştu: “Bağırta bağırta Akdeniz Belediyesi'ni aldık, kanırta kanırta Büyükşehri alacağız.”

İşte İki Mersin Milletvekilinin Meclis Kayıtlarındaki Sözleri

AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, 'Güvenlik soruşturması' tasarısı görüşmelerinde konuştu: “Bağırta bağırta Akdeniz Belediyesi'ni aldık, kanırta kanırta Büyükşehri alacağız.”

09 Nisan 2021 Cuma 08:50
İşte İki Mersin Milletvekilinin Meclis Kayıtlarındaki Sözleri

Meclis Genel Kurulu’nda 'Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması' teklifinin görüşmeleri sırasında muhalefetin "AK Parti’nin sahada olmadığı" sözleri nedeniyle tartışma yaşandı. AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, HDP Milletvekili Rıdvan Turan’ın sözlerine yanıt verirken, “Biz hem merkez ilçelerdeyiz hem de diğer ilçelerimizde mahalle mahalle, sokak sokak, karış karış dolaşıp vatandaşa dokunuyor, derdini dinliyoruz. Siz Mezitli'den öteye, batıya geçebildiniz mi bugüne kadar?” dedi.

Bir hafta önce Kiremithane Mahallesi’nde cumartesi pazarını ziyaret ettiğini söyleyen Yılmaz, “Size oy veren seçmen diyor ki: "Oy verdik, bir daha göremedik" Bağırta bağırta Akdeniz Belediyesi'ni aldık, kanırta kanırta da köşe başlarını tuttuğunuz Büyükşehri de alacağız. Çırpınışlarınız boşuna, vatandaş gerçek yüzünüzü gördü artık” diye seslendi.

Mersin Portal Haber Merkezi Türkiye Büyük Millet Meclisinde cereyan eden olayın meclis kayıtlarına ulaştı. AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz' ın "Akdeniz'i bağırta bağırta aldık, Büyükşehir Belediyesini kanırta kanırta alacağız" dediği konuşma HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan ile girdiği Davultepe bahçeleri temelli söz düellosundan kaynaklı bir tartışmada söylediği sözler olarak meclis tutanaklarına geçti.

İşte 7.4.2021 Günlü TBMM Tutanağının O Bölümü:

"ZEYNEP GÜL YILMAZ (Mersin) - Teşekkür ederim Sayın Başkan.

Az önce HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan "AK PARTİ vekilleri sahada yok." dedi. Biz hem merkez ilçelerdeyiz hem de diğer ilçelerimizde mahalle mahalle, sokak sokak, karış karış dolaşıp vatandaşa dokunuyor, derdini dinliyoruz. Siz Mezitli'den öteye, batıya geçebildiniz mi bugüne kadar?

RIDVAN TURAN (Mersin) - Davultepe'de ben varım. Davultepe'de size öfke var, öfke.

ZEYNEP GÜL YILMAZ (Mersin) - Merkez ilçelerde bile yoksunuz. Geçen hafta Kiremithane Mahallesi cumartesi pazarını ziyaret ettim. Size oy veren seçmen diyor ki: "Oy verdik, bir daha göremedik." Bağırta bağırta Akdeniz Belediyesi'ni aldık, kanırta kanırta da köşe başlarını tuttuğunuz Büyükşehri de alacağız. Çırpınışlarınız boşuna, vatandaş gerçek yüzünüzü gördü artık. (AK PARTİ sıralarından alkışlar)

RIDVAN TURAN (Mersin) - Davultepe'de ben varım. Gidin, Davultepe halkına sorun bakalım, yaptığınız haksızlıkları öğrenin.

Sayın Başkan, sataşmadan söz istiyorum.

BAŞKAN - Buyurun Sayın Turan.

ZEYNEP GÜL YILMAZ (Mersin) - Siz bize sataştınız, biz de cevap verdik. Neyin sataşmasından söz istiyorsunuz?

RIDVAN TURAN (Mersin) - Tamam, çok güzel, siz de cevap verirsiniz.

SERPİL KEMALBAY PEKGÖZEGÜ (İzmir) - İsmini verdiniz, ismini.

MEHMET RUŞTU TİRYAKİ (Batman) - "Mezitli'den öteye gidemiyorsunuz." demediniz mi?

RIDVAN TURAN (Mersin) - Değerli arkadaşlar, mesele şu, şimdi konuşmamı yaparken bir milletvekili arkadaşımız dedi ki: "Halk adına konuşma." Ben ancak halk adına konuşabiliyorum, saray adına konuşamıyorum, kusura bakmayın, o yetenek büyük ihtimalle size ait bir yetenek. (HDP sıralarından alkışlar)

Mersin meselesine gelince, bakın, Mersin'de taşocakları yapılıyor Toros Dağları'nda, Davultepe'de binlerce dönümlük alanlar küçük sanayi sitesine ve benzeri şeylere çevrilmeye çalışılıyor. Bakın, ben size şunu söyleyeyim, istiyorsanız beraber de gideriz. Gidelim beraber Davultepe'deki, oradaki 5 muhtarlığa, duyguları neymiş, bunlara bakalım. Orada size yönelik büyük bir öfke var, bunu görmeniz gerekiyor.

Mersin özelinde uyguladığınız politikaların politik sonucunun bu olduğunu söylüyorum. Yani insanlarla, köylülerle karşı karşıya gelemeyecek bir raddeye varmışsınız. Mesela Ayvagediği'ndeki taş ocağı mucizesine bakın, yapıyorsunuz bunu yani bir şekilde, ne oluyor ne bitiyor, birtakım ahbap çavuş ilişkileri, birtakım çıkar ilişkileriniz sonucunda bunları yapıyorsunuz. Ya, Allah rızası için gidin Ayvagediği'ndeki 4 muhtarla bir görüşün, bakalım ne diyorlar size. Buna benzer söyleyebileceğim o kadar çok... Mesela, Akdeniz Belediyesine gidin, Akdeniz Belediyesinde polipropilen tesisi yapılacak alandaki insanlarla konuşun. Ya, Karaduvar'a gidin, Karaduvar'a; Karaduvar'a gidin kendinizi anlatın, deyin ki: "Ya, biz buraya bir polipropilen tesisi yapacağız; Avrupa'nın en güzeli, en teknolojiği." Bakalım size ne diyecekler? Gerçekten benim için artık zül biliyor musunuz bunları söylemek. Niye? Çünkü ben halkın düşüncelerini ifade etmeye çalışıyorum, başkalarının düşüncelerini ifade etmeye çalışanların da yolu açık olsun ne diyeyim yani.

Mersin Portal-Haber Merkezi

Son Güncelleme: 09.04.2021 09:00
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mustafa 2021-04-09 12:49:23

bu ne şimdi?? siyasal üsluba bak. kalitesiyle anılacak insanların oluşturacağı bir meclis ne hoş olurdu..

banner271

banner266