"Kalemini Satanlarla Benim İşim Yok"

​Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediye tarafından düzenlenen Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Çalıştayı'nda yaptığı konuşmada, "Kalemini satanlarla, egoları,Bunalımları, depresyonları, kompleksler ile kalemini kılıç gibi kullanıp ne söylediğini, ne yazdığını bilmeyen insafsızlarla, vicdansızlarla işim yok. Allah onları ıslah etsin. Bizim yolumuz, derdimiz belli. Yolumuz sadece Mersin'in değil Türkiye'nin kalkınması" dedi.

"Kalemini Satanlarla Benim İşim Yok"

​Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediye tarafından düzenlenen Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Çalıştayı'nda yaptığı konuşmada, "Kalemini satanlarla, egoları,Bunalımları, depresyonları, kompleksler ile kalemini kılıç gibi kullanıp ne söylediğini, ne yazdığını bilmeyen insafsızlarla, vicdansızlarla işim yok. Allah onları ıslah etsin. Bizim yolumuz, derdimiz belli. Yolumuz sadece Mersin'in değil Türkiye'nin kalkınması" dedi.

06 Ağustos 2019 Salı 11:15
"Kalemini Satanlarla Benim İşim Yok"

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Çalıştayı düzenlendi. Yenişehir Belediye Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen çalıştaya Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in yanı sıra belediye bürokratları ve kentte görev yapan basın mensupları katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Daire Başkanı Duygu Canova açılış konuşması yaptı. Sinevizyon gösterisinin ardından kürsüye çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin'de ilk kez Büyükşehir Belediyesinin öncülüğünde Mersin'in 5 yıllık Stratejik Planını çizmek için çalıştaylar düzenlediklerini belirtti.

ORTAK PAYDA TÜRKİYE

Basın Çalıştayı'nında bunlardan bir tanesi olduğunu ifade eden Seçer, "Bu toplantı tüm Türkiye'de yerel yönetimlere örnek olmasını diliyorum. Türkiye'de yeni bir dönem başladı. Artık yeni bir konsept var. Beraber düşünüp, beraber konuşup beraber çalışıp ortak noktada buluşmalıyız. Ortak payda Türkiye. Kendi bölgemizde Anamur'dan Tarsus'a kadar Mersin. Herkesin temel prensipleri var. Siz basın emekçilerisiniz. Az önce sinevizyonda izledik. Abdi İpekçi den başlayarak HrantDink'e kadar, Metin Göktepe'den Ahmet Taner Kışlalı'ya ve Uğur Mumcu'ya kadar değerli kalem. Bunlar satılan kalemler değil. Hiçbir zaman siyasetin vesayeti, tahakkümü, talimatı altına girmemiş kalemler. İşte böyle gazetecilere, böyle basın mensuplarına, böyle vatan evlatlarına saygı duyarak konuşmaya başlamak istiyorum" diye konuştu.

"NE YAZDIĞINI BİLMEYEN İNSAFSIZLARLA İŞİM YOK"

Basın deyince bu temel prensipleri şiar edinmiş basın şehitlerinin Türkiye ve dünya barışı adına ortaya koyduğu mücadeleden yola çıkarak onların değerlerinden yola çıkarak değerlendirme yapmaları gerektiğini anlatan Seçer,"Benim kalemini satanlarla işim yok. Egoları, bunalımları, depresyonları, kompleksleri ile kalemini kılıç gibi kullanıp ne söylediğini, yazdığını bilmeyen insafsızlarla vicdansızlarla işim yok. Allah onları ıslah etsin. Bizim yolumuz belli. Derdimiz belli. Yolumuz sadece Mersin değil Türkiye'nin kalkınmasıdır. Siz bizlere 5 yıl yol arkadaşlığı yapacaksınız. Doğru, tarafsız, kimlikli basın bunlar çok önemli. Basın özgürlüğünü Anayasamızın güvence altındadır. Basın hürdür sansür edilemez demiş. Bunun için devlet basın ve haber alma hürriyetini sağlayacak tedbirleri almak durumunda" diye konuştu.

"ÖNLERİNDE ÇEKETİMİ İLİKLİYORUM"

Bu çalıştayda basın mensuplarının sorunlarını tespit ettikleri gibi kangren olmuş sorunları çözmek için fikir alışverişinde bulunacaklarını anlatan Seçer şöyle devam etti: "Burada alınan notları, raporların  tozlu raflara kaldırılacağını zannetmeyin. Biz bunları mutlaka değerlendireceğiz. Yol haritamız olan stratejik planda bunlara yer vereceğiz. Biz istediğimiz kadar hizmet yapalım. Yaptığımız işleri sizler vasıtasıyla halkla paylaşamıyorsak yaptığımız işin hiçbir değeri olmuyor. Emekçi basına, kaliteli kalemlere, kaliteli beyinlere saygı duyuyorum. Önlerinde çeketimi ilikliyorum. Mersin'de yeni bir dönem başlamıştır. Eski alışkanlıklardan kaynaklanan birtakım eylem ve işlem içinde olan basın mensuplarına sesleniyorum.

Artık Mersin yeni bir belediye başkanı ile yeni dönemine girmiştir. Artık eski alışkanlıkları bir tarafa bırakıp bu yeni konsepte, Mersin'e yeni Belediye Başkanı ile nasıl katkı sunabiliriz onun çalışması içerisinde olmalarını tavsiye ediyorum Diğer türlü ortaya çıkarak tablo hiç kimseye fayda getirmez Biz belediye olarak basın mensuplarının yanında olacağız ekonomik sıkıntıların farkındayız. Çalıştığı fiziki koşulların olumsuzluklarının farkındayız. Mevcut yasaları ve her gün kendilerinin çalışma, yaşam alanını daraltan yeni Türkiye'nin yönetim sistemi, yeni çıkan kararnamelerle özgürlüklerinin kısıtlandığını, çalışma alanlarında dağıtıldığını farkındayız. Biz Belediye Meclis üyelerimiz ve belediyede görev yapan her zaman basınla işbirliğine hazırız bu şartları oluşturduğunuz takdirde bizim aşamayacağımız hiçbir engel yoktur." dedi.

Mersin Portal-Haber Merkezi

Son Güncelleme: 06.08.2019 11:18
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.