banner253

Kocamaz'ın HZ. Ömer Adaleti

MHP'de Tartışmalara Mustafa Göktaş Çarpıcı Soru ve Resimler İle Farklı Bir Boyut Getirerek İddialarını Bir Bir Sıraladı

Kocamaz'ın HZ. Ömer Adaleti

MHP'de Tartışmalara Mustafa Göktaş Çarpıcı Soru ve Resimler İle Farklı Bir Boyut Getirerek İddialarını Bir Bir Sıraladı

29 Nisan 2015 Çarşamba 12:39
Kocamaz'ın HZ. Ömer Adaleti

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin son 8 ayda sadece baskı ve tanıtım giderleri için ihalesiz olarak 1.5 milyon lira dolayında harcama yapması kentte tartışma konusu oldu. Daha önce Mersin Portal Haber Merkezi'ninde gündeme getirdiği ve taraflara soru yönelttiği konuya ilişkin hiçbir açıklama gelmezken Çevre ve Tüketici Hakları Koruma Derneği Genel Başkanı Mustafa Göktaş harcamaları 'İsraf' olarak değerlendirdi, MHP'li Başkan Burhanettin Kocamaz, 8 ayda yapılan harcamaların çok daha fazlasının geçmiş yönetimin 3 aylık döneminde yapılan kadar olduğunu söyleyen Göktaş Mersin Portal Haber Merkezinin MHP İl Başkanlığında çıkan kavga ile ilgilide çarpıcı resim yayınlayarak iddialarda bulundu.Büyükşehir Belediyesi'nin 17 Nisan-22 Aralık 2014 tarihleri arasında sadece afiş, billboard ve raketler için harcadığı para 966 bin 285 TL olduğu belirtildi. Daha önce ihaleye çıkılan ancak iptal edilen ihaleye girip kazanamayan bir firmaya doğrudan alım yöntemiyle yaptırılan Belediye Gazetesi, tasarım, basım ve dağıtım işi için aynı zaman diliminde 153 bin 990 TL ödeme yapıldığı öne sürüldü. Bu kalemdeki toplam harcamanın da 307 bin 390 TL'ye ulaştığı belirtildi. Konuya ilişkin Çevre ve Tüketici Hakları Koruma Derneği Genel Başkanı Mustafa Göktaş  çarpıcı iddialarda bulundu. İşte O Yazı...

Değerli Başkan, Siz Belediyeye geldiğinizde hiç unutmuyorum, girişe bir tabela astınız. Burada dini yönden insanlarımıza bir şeyler aktardınız. Diğer taraftan söylemlerinizde sürekli Hz. Ömer adaletinden bahsedip, çalışma ve icraatlarınızın bu doğrultuda olacağını söylediniz. Ama ben bir araştırma yaptım ki, Sizin Hz. Ömer adaleti ve çalışmasından daha ziyade, Hz. Osman uygulaması yaptığınızı gördüm.  Nedir O ? O şudur.  Sizin kattaki çaycı, hizmetli ve benzerleri sizin seçim büronuzda 30 Mart öncesi size hizmet eden kişileri, hemen taşerondan işe başlatmışsınız.Yine akrabalar, teyzekızları, yandaşlar, başında bulunduğunuz kurumun çatısına getirilmişler. Partililerin bazıları kimi taşerondan kimi sözleşmeli olarak işe alınmışlar. Foto 1 deki tabelayı asıyorsunuz bizlere ve millete güzel mesaj veriyorsunuz ama başında bulunduğunuz kurumda farklı bir uygulama göze çarpıyor. İflasın eşiğinde olduğu dillendirilen İMAR İnşaatta sermaye arttırımına gidilirken, bir yandan da kadrolara adam alınıyor. Ha bire istihdam yapılıyor. Yazık değil mi? 


FOTO:1

Siz geldikten sonra İmar inşaata kaç kişi yeniden işe başladı ve ne iş yapıyorlar Allah rızası için bir araştırınız. Mesela Danışmanınız Akif Çiftçi tarafından İmar inşaata Burak Günaydın isminde biri aldırılmış. Batıkan Ulukanoğlu isimli biri daha alınmış. Onlar, orada ne iş yapıyor?  Bana soracak olursanız, İcraatlarınız, şu ana kadar  bir tuhaf merkezde devam ediyor. Hayati Kazzaz’ı iller bankasından getiren sizsiniz ve genel sekreter yardımcısı yapanda sizsiniz. Ama bir müddet sonra adamı alıp düz mühendis yapıverdiniz. Neden acaba? Amcazadeniz olduğu bilinen bir matbaacı reklamcının Belediyedeki tüm daire başkanlarının yanından çıkmadığı bildiriliyor. Sürekli bu konu tartışılıyor ve parti bu durumdan büyük zarar görüyor. 


FOTO:2

Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’ın kardeşi olduğu bildirilen Bahattin Durmaz sürekli Danışmanınız ve akrabanız olduğu bildirilen Akif Çiftçi’nin yanında olduğu ve onun aracından inmediği partide konuşuluyor.  Bir sinek ilacı mevzusu anlatılıyor. Evlere şenlik durumda…  Daire başkanı Ayşe Kılıç’ın birileri tarafından sesinin kayıt altına alındığı ve ona buna dinletildiği bundan dolayı da görevden alındığı dillendiriliyor, memleket bu dedikodu ile çalkalanıyor.  Ama en önemlisi Şu, MHP il binasında bundan bir süre önce gelişen silahlı olay. O olay patlak verdi. Biliyorsunuz iş karakolluk oldu. Neticede Engin ÖZEN isimli kişi, yıllardır parti çatısında sizlerle çalışıyor diye hatıra binaen ağzını kapadı konuşmadı ama onunla ilgili konuşanlar iyi konuşmadılar. Bakın neler çıktı. Engin Özen siz geldikten sonra İmar inşaatta işe alınmış. Hem de bu kişi lise mezunu bir kişi ve az bir maaşla değil, 2 bin küsür ile başlamış, derken 3 bin küsür maaş almaya başlamış. SGK döküm cetvelinin belirli yerlerini aşağıda yayınlıyorum. 


FOTO:3

Ne var bunda diyeceksiniz? Tabi ki bir şey yok. Ama bu kişi İmar inşaat da görünüyor fakat silah olayı olana kadar sürekli MHP il başkanının yanında, koruması ve danışmanı gibi çalışıyordu. Aşağıda bu kişinin tüm saatlerini partide ve parti etkinliklerinde geçirdiğinin kanıtı olan resimlere yer veriyorum. Hem de partinin tanınmış isimleri ile beraber, il binasında sekreterlikte, il başkanının yanında, beraber geziyor, beraber büyük kongreye gidiyorlar. Büyük kongredeler. Genel başkan yardımcıları ile beraber. İl yöneticileri ve vekillerle, vekillerin danışmanları ile sürekli parti çalışmalarındalar. 

FOTO:4

Ne var bunda diyeceksiniz! Adamın partili olması suç değil de, bordroda gözüktüğü yerde olmaması, maaş aldığı yerin parti değil, imar inşaat olması insanın kafasını karıştırıyor. Hani Hz. Ömer adaleti var ya, ondan (!) Hani siz Macit Özcan döneminin bankamatikçileri demiştiniz ve kızıp basına bilgi vererek birilerini ifşa etmiştiniz.  Şimdi bu arkadaş ve bunun gibi olanlar ne oluyorlar? Sadece Engin olsa iyi, çok sayıda isim var. Siz geldikten sonra kimi sözleşmeli belediye de başlatılmış, kimi taşeronda başlatılmış. Kimi işinin başında, kimi partinin İçinde… Şimdi Engin’in sizin partililerle olan ve o silah olayı patlayana kadarki parti içindeki resimleri aşağıda. (Foto 5 -6-7-8-9-10-11-12) Bu kişi imar inşaatta gözüküyor. Elinizi vicdanınıza koyun, bu kişi imar inşaata ne zaman gitmiş, hangi işi, hangi kadro ile hangi tahsil ile yapmış, Allah rızası için açıklayın.
Yine danışmanınız ve akrabanız olduğu bildirilen Akif Çiftçi’nin yanında koruma görevi gibi görev yaptıkları bildirilen, iki kardeş olan Soner Yılmaz, Bayram Ali Yılmaz’ın kadroları esasen nerede? Asıl maaş aldıkları bordrodaki işleri ne, nerede gözüküyorlar? Ve Akif Çiftçi’nin yanında ne iş yapıyorlar? Bu kişiler ne zaman işe alındılar?
Tahsilleri ve ehliyetleri ne? Partinin il sekreteryasında aktif olarak çalışan kızımız Mucize Doğruöz’ün kadrosu nerede, bordrosu nerede yapılıyor, maaşı nereden alıyor? Bu kızımızın kocası Ulaşım şube müdürlüğünde işe başlayıp daha sonra özel kalemde görevlendirildi mi?


FOTO:5

Ersoy Kırmızı isimli kişi bu silah olayından sonra il başkanlığında görevlendirilmişti… Kadrosu nerede, maaşı nereden alıyor ve kim döneminde bunlar işe girdi? Mustafa Berkli isimli kişi özel kalem müdürünüzün şoförü, taşerondan alındı. Bordroda nerede görünüyor?Ayrıca özel Kalem müdürü yaptığınız Hüdaverdi Aydoğdu siz başkan olmadan MHP il Başkan yardımcısı idi. Bir gün memurluğu yoktu, getirip özel kalem müdürü yaptınız. Sanırım şu an memuriyet için gereken süre doldu ve kadrosunu almıştır. Öte yandan bu özel kadro için şimdi Aşkın Günay’ın özel kalem müdürü olarak yazısını yazmışsınız. Onu kadrolu memur yapmaya çalışıldığı söyleniyor. Öte yandan Aşkın Günay Tarsus eski kaymakamı Ali Ülger’in damadı. Ali Ülger’in oğlu olduğu bilinen Serdar Ülger’de işletme iştirakler daire başkanı mı değil mi?


FOTO:6

Akdeniz MHP ilçe yönetiminde olan Aytaç Taş mezarlıkta görevli İşe gitmediği konuşuluyor. Taş medreseliler başkanı Ünal Atik kent estetiğinde taşeronda işe alındığı ama işe gitmediği konuşuluyor.Kent estetiğinde olan Ercan Türkeş taşerondan işe alınmış sahilde kendine oda yaptırdığı orada misafir ağırladığı konuşuluyor. İsmail isimli kişi Akif Çiftçinin şoförü idi, şimdi birinci sıra adayı Oktay Öztürk’e şoför olarak verildiği bildiriliyor, bunun kadrosu nerede?  Parti il binasındaki çaycı Mustafa nerede kadroda gözüküyor? Teyze kızlarınız olduğu söylenen ve memur kökenli olan Sultan, Kongre merkezinde şube müdürü,  Demet, destek hizmetlerinde şube müdürü, Fidan, Meski de daire Başkanı yapıldı mı, yapılmadı mı? 


FOTO:9


Hatta bir başka teyze kızınız Dilek hanımı unuttuğunuz bildiriliyor
. Yenişehir de onun ne işi var, gelsin oda başkanımıza hizmet etsin diyorlar (!)Ülkü ocakları eski yönetiminde olan çok sayıda kişi şu an bir kısmı sözleşmeli bir kısmı taşeron yanından işe alındı mı alınmadı mı? Özel kalemdeki iki kişi fen işlerinde gözüküp bayrakçı oldukları dillendiriliyor. Bunlarda sizin dönemde alınmışlar özel kalemde çalıştırılıyorlar. Ve Erkan isimli biri ben özel kalem müdür yardımcısıyım dermiş. Fen işlerinde taşeron yanına alınan Okan Kocamaz’ın sizinle yakınlığı ne? Hatice Küçük, genel sekreterin eşinin yeğeni, (Habip Küçük’ün kızı) taşerondan alınmış ve genel sekreterin emrinde müdür gibi çalışıyor. Altında devlet tarafından kiralanmış olan şoförlü özel araba var mı?


FOTO:11

Yenişehir meclis üyesi Engin’in ve aynı zamanda MHP il yöneticisi Talat Güneri’nin kardeşi Ulaşım şube müdürlüğünde otobüs şoförü olarak işe alındı mı? Ülkü ocaklarının genel başkanı Olcay Kılavuz’un ağabeyi Ramazan Kılavuz İmar inşaata ne zaman hangi kadro ile alındı, ne iş yapıyor, kaç para alıyor? Turan Özbek isimli Ocak kökenli olan kişi nerede istihdam ediliyor, işe gidip geliyor mu? Eski ocakçı Gökhan Demir Toroslar’a özel kalem müdürü yapıldı mı, yapılmadı mı? Serap Arman Ravanoğlu, MHP ilçe kadın kolları başkanı idi şimdi halkla ilişkilerde işe alındı mı, alınmadı mı? Osman Zarif isimli kişi Mezitli ülkü ocağında idi şimdi Turan Karadağ’ın şoförü mü değil mi? Tuğba Güneş, MHP ilçede kadın kollarında idi, şimdi daire başkanı sekreteri yapıldı mı yapılmadı mı? İtfaiye daire başkanı Mehmet Akça’nın oğlu sözleşmeli arkeolog olarak alındı mı, alınmadı mı?


FOTO:12

Sayın Başkan benim bu isimlerle bir alıp veremediğim yok. Belki bu insanlar çok iyi insanlardır ve siz böyle uygun görmüşünüzdür. Ama bu kadar işsiz, güçsüz, iş bekleyen, hak sahibi varken, tercih neden bunlardan yana ve siz Hz. Ömer Adaleti diyordunuz, o adalete ne oldu diye sormak istiyorum. Elimde bu isimlerin dışında siz geldikten sonra işe başlayan ve işe başlamadan partide ve ocakta aktif görevde olan onlarca isim var. Yaz diyorsanız, yazayım aktarayım. Ama yazık günah…  Benim sorunum bunlarla değil. Size yanlış bilgi veren, sunan ve sizi yanıltan insanlarla… Sn. Başkan lütfen dikkat edin.


Bu tür tasarruflar sizi yıpratıyor. Dost var, düşman var. Belediyenin kapısına tabela asmakla, Hz. Ömer adaleti ile çalışacağız demekle iş bitmiyor. İcraatlarında böyle olması gerekiyor. En önemli dedikodu ve sizi yıpratan bir başka olayda, olur olmaz bilbordlara afiş asılması ve sizin resimlerinizin konması. Bunlara para harcanmıyor mu? Bırakın bunlara para harcamayı siz güzel icraatlarınızla gündeme gelin. Millet bu afişlerden sürekli birinin para kazandığını onun için bu işin abartıldığını konuşuyor. Niye birileri için yıpranacaksınız, size yazık günah değil mi? Hem, parti içinde ve dışında bir kesim “Bizim başkan ayıp ediyor” diyerek sürekli bu yanlış işlerden dolayı sizi konuşuyor yıpratıyor.
Son Güncelleme: 03.05.2015 03:20
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ali arslan 2015-04-29 13:53:07

hani macit özcanı kınıyordun ve hiç yok yere mahkemeye verdin.senin sonun daha kötü olacak.

Avatar
BOZKURT 2015-04-29 15:35:32

ben aşiri bi mhpliyim ve bu akif çiftçi denen arkadaş partiye aşırı derecede zarar vermektedir her yolsuzluğun altında bu adam var burhanettin başkanla alakası yok bu adamdan bi an evvel kurtunulması gerekli. ve ayrıca hakedenler değil haketmeyenler belediyede calısıyor chp'nin anonscusuu suan belediyede mhpli gardaşlarım akif beye iş diye gidince bi dayak yemedikleri kalıyor akif çiftçi ve yardımcısı soner . bunlar olduğu sürece bu parti diğer seçim zor.

Avatar
ali akboga 2015-04-30 23:58:28

Mehmet ask bu senin gerçek isminin kendini gazetecimi zannediyon sen memleketin bu kadar sorunu varken macidin yalakalıgını bırak işini yap ülkücülerle ugraşmayın ülkücüler dururken vatan hainlerini işe alsınlar akıllı olun Silifke belediyesi 90tane işçi çıkardı onu yazmıyorsunuz tabi CHPli belediye sizi yalakalar dürüst gazeteci olun tarafsız olun

Avatar
mehmet aşk 2015-04-30 13:35:02

gazeteci yazar mustafa göktaş adını ismini ve adresini herkesin bildiği birisidir. bir takım şeyler yazmış..ona cevap vermesi gereken makamlar duruken kod adlarla rumuzlarla cevap verenleri ciddiye almayın..muhatap kabul etmeyin. mehmet aşk-gazeteci yazar

Avatar
a.s.m 2015-04-30 06:11:09

Bu yazılan cizılenler mersinde 30 martta meydana gelen KOCAMAZ depreminin acısıyle dile getirilen feryatlardır. Ardıda kesilmeyecektir.

Avatar
Kocamaz Sevdalısı 2015-04-30 10:05:10

birader çok güzel yorumlamışsın yorumun iyi ama atladığın bir nokta var oradaki isimlerin nereye kimin getirdiğine sizler karışamazsınız. üst kademenin uygun gördüğü isimleri eleştirmek size düşmez. macit efendi zamanında olanları herkes biliyor. bankamatik memurlarını ;) yukarıda özel kalemden tutun en alt seviyede çalışan arkadaşlarımıza sallamışsınız ama biliniz ki özel kalem müdürümüzden tutun, okan kocamaz'a kadar herkes kaliteli ve de değerli insanlardır. bence insanların değerleriyle oynarken biraz dikkat edin... büyük başkanımız burhanettin kocamaz'a da dil uzatmayın... aslında siz de haklısınız solun kalelerini yıkan birisine düşman olmak en doğan hakkınız ;)

Avatar
levent kaya 2015-05-01 09:33:27

BUNLAR HEP BOYLE ZATEN..BIYIK UCU ALINARAK SIRIN OLDULAR...SECIM BITTI OZLERINE DONDULER

Avatar
Zerrin Türk 2015-05-01 09:56:36

demek ki neymiş bal tutan parmağını yalıyor..aynı hataya düşeceksen eleştirmeyeceksin..başkanlığından bu yana mersin'de kargaşadan başka bir şey olmadı.hiç olmazsa chp'nin mersin'e kazandırdıkları ortada..ben mersin'e herhangi bir artısını göremedim..henüz..