banner253

Mahmut Tat'dan Macit Özcan'a : 15 YILDIR NE YAPTIN

Tat: 2009’daki seçime girerken, 43 bin oyla girdik. Anketlerde yokuz, insanların dünyasın da yokuz ama az daha seçimi alıyorduk. Siyasette aritmetik hesap yapan yanılır. Biz Mersin hesaplarında ki tüm aritmetik hesapları ters yüz edeceğiz. Bunu adınız gibi bilesiniz. “Allah Bir” gibi bilesiniz. Nasıl yapacağız? Biz hazırız!.. Allahın izni, sizlerin desteği ile yapacağız.

Mahmut Tat'dan Macit Özcan'a : 15 YILDIR NE YAPTIN

Tat: 2009’daki seçime girerken, 43 bin oyla girdik. Anketlerde yokuz, insanların dünyasın da yokuz ama az daha seçimi alıyorduk. Siyasette aritmetik hesap yapan yanılır. Biz Mersin hesaplarında ki tüm aritmetik hesapları ters yüz edeceğiz. Bunu adınız gibi bilesiniz. “Allah Bir” gibi bilesiniz. Nasıl yapacağız? Biz hazırız!.. Allahın izni, sizlerin desteği ile yapacağız.

20 Temmuz 2013 Cumartesi 00:26
Mahmut Tat'dan Macit Özcan'a : 15 YILDIR NE YAPTIN
MHP Akdeniz İl Genel Meclis Üyesi ve Mersin İl Genel Meclis Başkanı Fahrettin Kılınç, geçtiğimiz haftalarda Akdeniz ilçesinde bulunan köy ve mahalle muhtarları ile Kamu Çalışanlarına verdiği kahvaltılı basın toplantısının ardından bu kez de ülkücü işçilere, emekçilere iftar yemeği vererek toplantılarını sürdürdü.Suphi Öner Öğretmenevi’nde verilen iftar yemeğine MHP Mersin İl Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Mahmut Tat’ta katıldı.
 


Kılınç’ın konuşmasının ardından kendisine teşekkür eden MHP Mersin İl Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Mahmut Tat’ta hem genel de hem yereldeki siyasi gelişmeleri anlattı, ülkü olarak iyi gidilmediğini, ülkeyi kötüye götüren senaryoları oynamayacaklarını belirtti. Yerel yönetimde de üretime dayalı hizmetler yapılacağını söyleyen Başkan Tat, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan’ı “15 sene geçti, yine yarım kalan işi tamamlayacağım bana oy verin mi diyecek? 15 senede biz, olmayan şehri meydana getirir, dünyayı inşa ederiz” iddiası ile eleştirdi.
 
 


TAT: KISIR PARTİ ÇEKİŞMELERİRİNİN TARAFI OLMAYACAĞIZ

MHP Mersin İl Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Mahmut Tat, İl Genel Meclis Başkanı Fahrettin Kılınç’a düzenlediği etkinlik için teşekkür etti. Başkan Tat, Ülkenin iyiye gitmediğini belirterek oynanan kötü senaryonun oyuncuları ve tarafı olmayacaklarını da söyledi. Tat, “ Ülke olarak iyiye gitmiyoruz bunu inanın siyaset olarak söylemiyoruz. Bu ülkeyi çok seven sizler gibi, çok seven milli manevi değerlerine katıksız inanan bu uğurda gücü yettiği, aklı yettiği kadar mücadele eden bir kardeşiniz olarak; sizler gibi isyan ediyoruz. Bir şeyler yapmamız gerekiyor. Önümüzdeki süreçlerde kısır siyasi parti çekişmelerinin tarafı olmamalıyız. Bizi hep farklı mecralara sürüklemek için, farklı gündemlerle, farklı konularda aktör pozisyonuna sokmaya çalışıyorlar. Senaryoyu hep birileri yazıyor. Bizi de oynatmaya çalışıyorlar, ama düşmeyeceğiz. Bizi kötüye götüren senaryoların tarafı olmayacağız, gerekiyorsa biz bir şeyleri yazıp oynamak zorundayız ki, öyle yapacağız.”dedi.
 


BU ŞEHRİ YÖNETEN İNSAN, BAŞI ÇEKMELİ, BAŞA OYNAMALI, ÖNCÜ OLMALI, ŞEHRİN İNSANLARININ MENFAATLERİNİ SAVUNMALI

Ülkenin önemli seçimler yaşayacağının önemine değinen Başkan Tat, Mersin şehrinin seyircisi olmayacaklarını söyledi. Tat, “Önümüz de ki, bize göre ülke geleceğinin, milletin birlik ve beraberliğinin, devletin üniter yapısının önümüzde ki dönemde hangi hale gelebileceğinin, belki de dönüm noktası olabilecek bir seçimleri yaşayacağız. İşte bu seçim süreçlerine giderken inşallah detayları çok konuşacağız. Mersin, sanayi de 1 numaralı sanayi kenti olması için gayret göstereceğiz. Önemli bir ticaret merkezi olacaksa ki olacak, tüm alt yapılara sahip ticaret merkezi olacaktır. Mersin sahip olduğu toprak yapısı, enerji kaynakları ve iklimi ile en önemli tarım kentlerinde biri olacak. Buna adaydır, bunun için gereken tüm desteği vereceğiz.

Mersin Türkiye de üretilen tüm ürünlerin belki de yüzde 50,60,70’ini yurt dışına sevk edeceği bir bölgedir. Türkiye’nin en önemli liman kentidir, bunu kullanacağız. Etkin olmaya çalışacağız. Asla seyirci olmayacağız, bugüne kadar Mersin’de gücü yeten yetene herkes her şeyi yapmaya çalıştı, ama benim Mersin’i teslim ettiğim insanlar, en son Akdeniz oyunlarında ki gibi hep seyirci kaldı. Mağduru oynayarak siyaset yapmaya çalıştı. Bunu kabullenemiyoruz. Bu şehrin teslim edildiği insan;  insanoğlunun ihtiyacı olan her şeyinde başı çekmesi gerekir. Başa oynaması gerekir, şehrin ve şehirde yaşayan halkımızın tüm menfaatlerini savunması gerekir, öncü olması gerekir, gerekirse yurt içi, yurt dışı yatırımların Mersine gelebilmesi için üretime dayalı yatırımların yapılabilmesi için, insanlarımızın çektiği işsizlikle ilgili sıkıntıları büyük ölçüde, aşağıya çekebilmesi için, üretilen malların yurt içi yurt dışı pazarlamasın da önemli görev üstlenebilmesi gerekmektedir.”dedi.
 
20-25 BİN İNSANIMIZI BELEDİYE VE ŞİRKETLERİNDE İSTİHDAM EDEBİLİRİZ

Mersin Büyükşehir belediyesinde işçi sayısının en az üç dört katını çalıştırabilecek gücün olduğunu iddia eden Başkan Tat, yatırımlarla birlikte çalışma ordusunu oluşturacaklarını söyledi. Tat, “ Mersin’de, hayatın 365 gün devam ettiği bir kentte, ekonomiye dayalı yatırımlar, sosyal hizmetlere dayalı yatırımlar, idari hizmetlere dayalı yatırımlarla birlikte muazzam bir çalışma ordusu oluştururuz. Şuan  ki hacmin inanın belediye çalışanlarının toplamının en az 3,4 katını belediye ve şirketlerinde ihdas edecek gücümüz var. Bu rakamı da çarparak aritmetik olarak önümüze koyduğumuz da demek ki önümüzde 20-25 bin insanımızı daha biz sadece belediye ve şirketlerinde ihdas edebiliriz.
 KİMSE ARTAN NÜFUSTAN DERT YANMASIN, ARTAN NÜFUS MERSİN’E GÜÇ VERMİŞTİR

Mersinde muazzam bir nüfus var 1 milyon 684 bin nüfus var. Bu nüfusun 15-55 arası nüfus 1 milyonun üzerinde güçlü bir şehiriz. Yapılacak yatırımlarla bu nüfus 2 milyon, 3 milyona çıkacak artan nüfus, bizi korkutmuyor. Mersin’e gelen tüm insanlarımız, Mersine güç vermiştir. Mersine zenginlik getirmiştir. Bunu savunuyoruz yıllardır, bütün programlar da bunu savunuyoruz. Kimse artan nüfustan dert yanmasın, elinde ki yetki ve gücü kullanmadığı için, işin kolayına kaçtıkları için, hep Mersin’e gelen nüfustan Mersin’i yönetenler dert yanmıştır. Asla Mersin’e gelen her kişinin kimlik başı aylık bütçe payını alıyorsun.Onun bu şehir de yaşaması ile sen, büyükşehir oluyorsun. Şuanda genişleyen sınırla 5 milyon dolara yaklaşan bir bütçenin sahibi olacaksın. Odaların ve devletin açıkladığı rakama göre yıllık 25 milyar dolarlık bir sirkülasyon var Mersin ticari hacminde…Sen büyükşehir belediye başkanı olarak şehri yöneten siyasetçi olarak, siyaset olarak, en az 3-5 milyon dolarını şehrin hayrına, insanımızın harına yatırıma hizmete dönüştüremez misin? Aslanlar gibi dönüştürürsün, ama önce Mersin’i sahipleneceksin. İnsanlarımızın derdi, seni yatırtmayacak, huzursuz olacaksın, yatamayacaksın!..
 ALLAH KISMET EDER ORAYA OTURURSAM; ASFALTI-KALDIRIMLARI BEN YAPTIM,
ÇEÇİKLERİ AĞAÇLARI BEN DİKTİM DİYE ASLA DEMEYECEĞİM

İşte özet olarak anlatmaya çalıştığımız bu tespitlerin çözümü ile inanmıyorum yollardan, kaldırımlardan, orta refüj göbeklere ekilen çiçeklerden, tövbe ki bugün de bahsetmiyorum. Allah kısmet eder oraya oturursak; orada ki tüm icraatlarımız boyunca asfaltı ben yaptım, kaldırımları ben yaptım, bu çiçekleri, ağaçları ben diktim diye asla demeyeceğim.Biz Mersin’i Türkiye’nin her alanda ekonomi de, sosyal yaşantı da, sanat ve kültüre dayalı yaşantımız da merkez yapacağız., bir numara yapacağız. Mersin ticari merkez olsun, her konuda en önemli merkez olsun, şehircilik adına bizim örnek alacağımız hiçbir şehir yok. Türkiye de hiçbir şehri örnek almak istemiyorum, Mersin hepsine örnek olacak. Zor değil, inşaat sektöründe Türkiye’ye de, dünyaya da yatırım yapacak Dünyanın gıpta ile bakacak mühendislerimiz var, meslektaşlarım var. Akıllı insanlar var Mersin’de, yaparız. Trafik sorununu çözeriz, toplu taşımada Mersin’in hayal edemediği yatırımları yaparız. Mersin’de transit geçecek, hem de Mersin’in göbeğinden geçecek insanları bir saniye hiçbir kavşakta durdurtturmayız. Kolay bunları yaparız zor bir şey değil ki.
Bu anlamda Fahrettin kardeşimin de ifade ettiği gibi inanın aklınızın alamadığı kadar biz Mersini Türkiye de bir numara yapmak için yönetmeye hazırız.”dedi.
 BÜTÜN ANKETLERİ TERS YÜZ EDECEĞİZ

Mersinlilerin 30 Mart sabahı beklediklerini söyleyen Başkan Tat, tüm anketleri ters yüz edecekleri iddiasında bulundu. Tat, “ Şuan Mersin’li 30 Mart 2014’ün sabah 8 ini bekliyor. Anketleri ters yüz yapan bir yapımız var. 2009’daki seçime girerken, 43 bin oyla girdik. Anketlerde yokuz, insanların dünyasın da yokuz ama az daha seçimi alıyorduk. Siyasette aritmetik hesap yapan yanılır. Biz Mersin hesaplarında ki tüm aritmetik hesapları ters yüz edeceğiz. Bunu adınız gibi bilesiniz. “Allah Bir” gibi bilesiniz. Nasıl yapacağız? Biz hazırız!..  Allahın izni, sizlerin desteği ile yapacağız.
Bugüne kadar 3 dönem ülkeyi yöneten siyasetin, 3 dönem Mersin’i yöneten siyasetin; halkımızın aklı ile nasıl alay ettiğini, teslim ettiğimiz zenginlikleri nasıl çarçur ettiğini, halkımız artık biliyor ve yemiyor. AKP siyasetini yapan var mı? Sizden bir dönem daha Mersin’i isteyecek neyi anlatacak, neyi yarım bıraktılar da, neyi yapacağız diyecek?
 


15 SENEDE DÜNYAYI YENİDEN İNŞA EDERİZ


Peki Macit Özcan ne diyecek, şunu yapıyordum da yarım kaldı bir dönem daha oy verin mi diyecek? 15 sene geçti…  Biz, 15 senede olmayan şehri meydana getiririz, 15 senede dünyayı yeniden inşa ederiz. Önce sana teslim edilen zenginliklerin hesabını vereceksin. Ne yaptın 15 yılda? Kullandığın paraların dolar üzerinden bugün kaç dolar ettiğini, yarın sana ben söyleyeceğim. Mersin’in bilbordlarında Macit Özcan’ın kullandığı parayı rakamsal olarak hepinize bildireceğim.”dedi.
 


BAŞKAN TAT TEŞEKKÜR ETTİ

Başkan Tat son sözlerinde etkinliği düzenleyenlere ve davete icabet edenlere teşekkür etti. Başkan Tat, “ Değerli dostlar hepinizden Allah razı osun.önümüzde ki süreçte çok beraber olacağız. Sizleri çok çok bilgilendireceğiz. Ben bu organizasyonu yapan Fahrettin kardeşime, A.Mecit Öktem kardeşime, destek olan kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Allah Razı olsun diyorum. Siz gönül dostlarımızın da bu davete icabet etmenizde dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum.”dedi.
 KATILIM YOĞUN OLDU


MHP Mersin İl Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Mahmut Tat MHP Akdeniz İl Genel Meclis Üyesi ve Mersin İl Genel Meclis Başkanı Fahrettin Kılınç, MHP Mersin İl Başkan Yardımcısı Rauf Aydemir, İl Disiplin Kurulu Başkanı Necdet Yalçın, MHP Mersin İl Yöneticileri: Hasan Ulaş, Fahri Ötlü, Selahattin Çıtak, Salih Bayraktar, Mehmet Gencay, Erdoğan Alkaya, Ali Akın, Fikriye Öztürk, Nurten Sarı, Hamza Canayaz, Mehmet Alas, Rüştü Aydın, MHP Mezitli İlçe Başkanı Murat Aksoy, MHP Yenişehir İlçe Başkanı Alihan Küçük, İlçe Sekreteri Hüseyin Ay, MHP Toroslar İlçe Başkanı Nihat Soysal,  MHP Mersin il Kadın Kolları Başkanı elmas Durma ve yönetimi, Kırşehirliler Dernek Başkanı Cihan Azgın, iş adamı Hacı Bektaş Adıgüzel, Ülkücü İşçiler Mersin İl Başkanı Sinan Ertan Duman, ülkücü işçiler ve emekçiler ile basın mensupları katıldı.
 


 Haber:
İstikbal Gazetesi

Son Güncelleme: 22.07.2013 11:55
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner205