banner65
Flaş Haber
Kapat

Mezitli Masal Parkında İki Farklı Uygulama

Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldım'a Soruyoruz

Mezitli Masal Parkında İki Farklı Uygulama

Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldım'a Soruyoruz

14 Aralık 2011 Çarşamba 22:25
Mezitli Masal Parkında İki Farklı Uygulama

Mersin Portal Haber Merkezinin araştırmaları neticesinde kamuoyunda sıkça gündeme gelen Mezitlideki “Masal Parkıyla” ilgili çarpıcı sonuçlara ulaşıldı.

Hakan Demirsoy Ödemiyor...

Dönemin Mezitli Belediye Başkanı Dr. Hakan Demirsoy, "Masal Kahramanları Parkında" çocuk oyun grubu ve heykel yapımı ile ilgili olarak   17/ 01/2008 tarihinde, ilgili firma “Alara El Sanatları Turizm San. Tic.Ltd. Şirketi” ile 2.251.665 YTL bedelle (stopaj dahil) sözleşme yapılıyor. Daha sonra Mezitli Belediyesi dönemin Belediye Başkanı “Dr. Hakan Demirsoy” imzalı (27.03.2009) tarihinde ilgili firma sahibi “Ragıp ÇİÇEN’e” üst yazısında şöyle deniliyor: ‘Tarafınızca yapılan işlerden gölet ve duvar canlandırmaları ile ilgili olarak herhangi bir “Tek Yetkili” olduğunuza dair bir belge bulunmadığından; sözleşmenin “ödeme yeri ve şartları” ile ilgili 12’inci maddesine istinaden, bununla ilgili olarak toplam 436.800.00 YTL (Dörtyüzotuzaltıbinsekizyüz YTL) ödenmesi mümkün görülmemektedir.

(Sayı: M337MEZO-11/1547) deniliyor ilgili yazıda.
M.Nurettin Selçuk Cad. Ziya Bey, Apt No:9/5 Kalamış İstanbul adresinde oturan Alara El Sanatları Firmasının Sahibi Ragıp Çiçen’in ortağı “Ahmet Ersan” 2 adet “Fiat Dublo’yu” şartsız hibe ile Mezitli Belediyesi meclis kararı ile kabul ediliyor. MHP’li Meclis Üyesi İsmail İnam 2009 yılında iç denetim komisyonunda yapmış olduğu çalışmada 153’nolu meclis kararına dikkat çekici bir vurgu yapıyor. İnam: şerh koyduğu Mezitli Belediyesi İç Denetim Raporu’na binayen, kendi hazırlamış olduğu raporu okumak istese’de Mezitli Belediye Başkanı Av.Uğur Yıldır'ım, inam’ın kendi hazırladığı raporu okutmadığı gibi Masal Parkındaki tespitlerinide gündeme getirmesine izin vermiyor.İnam’ın tespitleri ise şöyle: “Denetim Komisyonu çalışmaları anında Ahmet ERSEN’in araştırması kısa sürede ve yüzeysel araştırılarak; 15.01.2008’de ihalesi 47342’ün 22/b maddesi yani doğrudan temin ile yapılan “Masal Parkı” ihale dosyasında tespit edildiği belirtiliyor. Bu nedenlerle 2 gün içerisinde tüm ihale işlemleri tamamlanan ve 2.251.665 YTL gibi yüksek fiyat tekabül eden işi yapan Ragıp ÇİÇEN’in yetkili elamanı olan Ahmet Ersen’in yaptığı bu şartsız hibenin nedeninin çok detaylı araştırılması ve idarece gereğinin yapılması hususunda 2009 yılındaki denetimleri sırasında şerh koyduğu raporun dışındaki tespitlerde yer alıyor”.
Selma Erkoç İmzalı Yazıda Ödenmemesi İmzaya Alınmış

Hakan Demirsoy döneminden sonra Mezitli Belediye başkanlığına seçilen Av. Uğur Yıldırım’ın görev süresinin ilk 6 ay içerisinde gerçekleşen bu ödemenin sözleşme şartlarına uygun olmadığı Mezitli Belediyesi M337MEZO-11/1547 sayılı iç yazışmasında Fen İşleri Müdür.V Selma Erkoç tarafından 27.03.2009 tarihli yazıyla belediye avukatına 004.02.71 sayılı yazıda bildiriliyor.

Mezitli Belediyesi’ne Mezitlideki Boranlar Otomotiv’den 2 adet Fiat Dublo marka aracın hibe edildiğini ifade eden “Mezitli Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Yalçın” neden kamuoyunu yanlış bilgilendiriyor. Araştırmalarımız neticesinde “Fiat Bayii Boranlar Otomotiv” tarafından herhangi bir aracın Mezitli Belediyesine hibe edilmediği bulgularıyla ortaya çıkmıştır.
Peki, Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım ve Başkan Yardımcısı Mehmet Yalçın’a soruyoruz.


Konuya ilişkin iddialarla ilgili görüşlerini almak için gittiğimiz, Mezitli Belediyesinde Mehmet Yalçın'ın odasına aniden 15 dakika aralıklarla giren Zabıta Müdürü Nusret Özdemir ve Başkan Yardımcısı Enver Küçükalıç'ın olduğu esnada provakatif sözlerle konunun ve röpörtajın sabote edilmesine rağmen açıklama yapan, Mehmet Yalçın sorularımıza net bir açıklama yapmadı. Ödemeyle ilgili hak edişlerin olduğunu, bunların ayrı ayrı ödendiğini belirten Yalçın; “konunun kendilerinden önce gelişen bir olay olduğunu, saymanlığın hak edişe bağlandıktan sonra ödeme yaptığını iddia etti”.
Mezitli Belediye Meclis Üyesi “İsmail İnam’ın” 2009 yılında iç denetim komisyonunda yapmış olduğu çalışmada 153’nolu meclis kararına dikkat çekici bir vurgu yapıyor. İnam şerh koyduğu Mezitli Belediyesi iç denetim raporuna binayen, kendi hazırlamış olduğu raporu mecliste okumak istese Mezitli Belediye Başkanı Av.Uğur Yıldırım, inam'ın kendi hazırladığı raporu okutmadığı gibi "Masal Parkındaki" tespitlerinide gündeme getirmesine izin vermiyor.
CEVAPLANMASI GEREKEN SORULAR

“Tek Yetkili Belgesi” olmamasına karşın 27/03/2009 tarihindeki para ödenmemesi kararı alan dönemin belediye başkanı hakan Demirsoy’un sözleşme akdinin 12 maddesi ne dayanarak ödeme yaptırmazken Mezitli Belediyesi Başkan Yardımcı Mehmet Yalçın, Başkan Uğur Yıldırım’ın bilgisi dahilinde mi bu ödemeyi yaptırmıştır?Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım Ve Mehmet Yalçın'a Soruyoruz“153 Nolu Meclis” kararı ile 2 adet aracın hibe kararını alan meclise, bu karardan önce Ahmet Ersan Masal Parkı yapımından sorumlu firmanın sahibi Ragıp ÇİÇEN in ortağı olduğu bilgisi verildi mi?
İstanbul’da yaşayan bir şahıs hangi gerekçeyle Mezitli ile ve mersinle hiç alakası yokken belediye’ye 2 adet Fiat Dublo hibe etmiştir ?

2 gün içerisinde tüm ihale işlemleri tamamlanan ve 2.251.665 TL gibi yüksek fiyata tekabül eden işin yapımından sorumlu “Ragıp ÇİÇEN ‘in” yetkili elamanı olan “Ahmet ERSAN” ile aralarında bir anlaşmazlık varmıdır ?Ahmet Ersan Bu parayı bir başka şahsa temlik etmiş midir?Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım ve Başkan Yardımcısı Mehmet Yalçın neden açıklama yapmamaktadır?Sözleşmenin 12. Maddesine istinaden “Tek Yetkili” belgesi olmayan Ahmet Ersen’e neden ödeme yaptınız?Bu belge ( Tek Yetkili Belgesi ) daha sonra tamamlınmış mıdır. Tamamlandıysa Hangi Tarihte tamamlandı ?Ragıp Çiçen’in “Tek yetkili” olduğuna dair belge, evrak ve ödeme belgeleri kapsamında bulunmakta mıdır?


MHP Meclis Üyesi İsmail İnam'ın Raporunu Neden Okutmadınız ?

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner147

banner144