banner253

Seçer, Büyük Yatırımlar Yılbaşından Sonra

Partisinin Aydıncık İlçe Kongresi’ne katılan ve örgüt ile bir araya gelen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, büyük yatırımların yılbaşından sonra başlayacağının müjdesini verdi. Seçer, “11 Büyükşehir’de yapılan araştırmalarda bütün Büyükşehir Belediye Başkanları, 31 Mart’ta sandıktan çıkan desteğin üzerinde bir destekle şu anda çalışmalarını sürdürüyorlar. Bu çok önemlidir ve çok değerlidir” dedi.

Seçer, Büyük Yatırımlar Yılbaşından Sonra

Partisinin Aydıncık İlçe Kongresi’ne katılan ve örgüt ile bir araya gelen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, büyük yatırımların yılbaşından sonra başlayacağının müjdesini verdi. Seçer, “11 Büyükşehir’de yapılan araştırmalarda bütün Büyükşehir Belediye Başkanları, 31 Mart’ta sandıktan çıkan desteğin üzerinde bir destekle şu anda çalışmalarını sürdürüyorlar. Bu çok önemlidir ve çok değerlidir” dedi.

30 Aralık 2019 Pazartesi 13:55
Seçer, Büyük Yatırımlar Yılbaşından Sonra

Büyükşehir Belediye Başkanları olarak siyaset yapmamaları gerektiğini, ancak siyasete tesir edecek Mersin’deki en önemli aktörün de kendileri olduğunu vurgulayan Seçer, “Eğer Türkiye’nin her yerinde CHP’li Belediye Başkanları kentlerine hizmet ederse, halkta yerel seçimlerde verdiği desteği, genel seçimlerde o belediye başkanının desteklediği Cumhurbaşkanı adayına ve mensubu olduğu siyasi partiye yapar. Bunu görmek lazım” dedi.  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, partisinin Aydıncık İlçe Kongresi’ne katıldı. Büyük yatırımların yılbaşından sonra başlayacağının müjdesini veren Seçer, “11 Büyükşehir’de yapılan araştırmalarda bütün Büyükşehir Belediye Başkanları, 31 Mart’ta sandıktan çıkan desteğin üzerinde bir destekle şu anda çalışmalarını sürdürüyorlar. Bu çok önemlidir ve çok değerlidir” dedi.

“Çalışmamız lazım”
Aydıncık’ta bir düğün salonunda gerçekleştirilen Kongre’ye, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Aydıncık Belediye Başkanı Ferat Aktan, CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, ilçe başkanları, kadın kolları ve gençlik kolları başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Kongrede konuşan Başkan Seçer, çalışmanın önemine vurgu yaparak, “Çalışınca oluyor, çalışmamız lazım. Hep bunu söyledik. Büyük emek var, herkesin emeği var. Türkiye 31 Mart’ta tekrar umutlandı. Türkiye’de demokrasi yok, Türkiye’de fikir hürriyeti yok, Türkiye’de bağımsız yargı yok, Türkiye süratle hukuk devleti anlayışından uzaklaştı diye, umudunu kesenlerin umudu oldu Cumhuriyet Halk Partisi. Başta Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, tüm Cumhuriyet Halk Partisi’nin değerli yöneticileri önemli bir stratejik tavır ortaya koydu. Doğu’dan Batı’ya, Kuzey’den Güney’e Türkiye’nin siyasi MR’ını iyi çekmiş bu yönetim, bu seçimlerde farklı bir dil kullanarak seçimlere, partiyi götürdü ve birçok yerde başta ki sonuçlara da gayet net yansıdı” dedi. 
 

“Gönül ve el birliği ile hepimizi onurlandıran sonuçlar bir bir ortaya çıkmaya başladı”
Gönül birliği yaparak, bu seçimlerde tüm Türkiye’yi onurlandıran sonuçlar elde ettiklerini belirten Başkan Seçer, son seçimlerde bilimsel veriler ve ölçekler ile hareket edildiğini söyledi. Seçer, “Son seçimlerde bilimsel çalışmaya başladık. Ölçümlerle, halk ne diyor, sokak ne diyor, kafamızı kuma gömmeyelim, kendi ideolojik çerçevemizi çizip onun içerisinde kendi kendimizi mutlu edecek söylemler değil, o çerçevenin dışına çıkıp tüm Türkiye halkını kucaklayacak. Onlar duyduğu zaman bu söylemleri mutlu olacak, umut bağlayacak söylemlerle devam edelim dedik ve bakın doğrular bir bir nasıl sonuçlar ortaya çıkarıyor görüyoruz” dedi.
 

 “Mersin’de siyasete tesir edecek en önemli aktör de Büyükşehir Belediye Başkanı’dır”
Büyükşehir Belediye Başkanı olarak siyaset yapmaması gerektiğinin altını çizen Seçer, “Ama siyasete tesir edecek Mersin’de en önemli aktör de Büyükşehir Belediye Başkanı’dır. Mevcut yönetimimizde olan ilçe belediye başkanlarıdır. Nasıl? Hizmet ederek. Eğer Türkiye’nin her yerinde Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanları kentlerine hizmet ederse, halkta yerel seçimlerde verdiği desteği, genel seçimlerde o belediye başkanının desteklediği Cumhurbaşkanı adayına ve mensubu olduğu siyasi partiye yapar” sözlerine yer verdi. 
 

 “Belediyemizin icraatlarını gururla anlatın”
Belediyenin icraatlarını her yerde anlatmalarını isteyen Seçer, “Neler yaptıklarımızı gururla anlatın. Belediyemizin icraatlarını anlatın. Sosyal medya bedava bir mecra. Uçsuz bucaksız, devasa. Toplumları, kitleleri bir anda bir meydana milyonları toplar size. Partili olmak belediyenin icraatlarını anlatmaktır. Genel merkezin söylemlerini, Genel Başkanımız’ın söylemlerini anlatmaktır” diye konuştu. 
 

“Süt Projesi’ni buraya doğru yaygınlaştıracağız”
Başkan Seçer, Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Süt Projesi’nden de söz ederek, 56 bin paket süt dağıtıldığını ve bu çalışmaların merkezde başladığını ifade etti. Seçer, süt projesinin Mersin’in Batı’sına doğru da geleceğinden bahsederek, “Bunu bir pilot çalışma olarak görün. Buraya doğru yaygınlaştıracağız. Mersin’in Batı bölgelerine doğru” dedi. Üniversite öğrencilerine verilen eğitim yardımından söz eden Başkan Seçer, “7 bin 200 öğrencimiz Mersin’de üniversiteyi kazanmış ve bunun 45’i Aydıncık’tan müracaat etmiş. Onlar bizden eğitim yardımını alıyor. Helali hoş olsun. Kendi paraları. Güle güle harcasınlar” diye belirtti.
 

Kız sporcu yurdu Şubat ayında hizmete giriyor!
Seçer, Mersin’deki 8 etüt merkezinde 4 bin 200 öğrenciye eğitim verdiklerini, bu sayede anne-babaların bütçesine ortalama 15 bin lira katkı yaptıklarını belirterek, yurt konusunun da eğitimde önemli olduğunu vurguladı. Seçer, “Şu anda üniversitemizde önemli bir çalışma yapıyoruz. Gülnar’da üniversitemizin bir yurdu var. Orası Büyükşehir ile beraber üniversite işbirliğinde bundan sonra çok daha etkin ve yurt haline gelecek. Yine Mersin merkezde 60 yataklı kız sporcu yurdunu Şubat ayında, 2 ay sonra hizmete sokacağız. İstiyorsanız, burada kabiliyetli çocuklarımız var ise orada ikamet ettireceğiz. Yurda alacağız. Okuluna yazdıracağız. Kulübümüzün sporcusu olacak, bütün giderlerini biz karşılayacağız. Burada da varsa çok yetenekli çocuklarımız bize müracaat edebilirler” sözlerine yer verdi. 
 

“Büyük yatırımlar yılbaşından sonra”
Alımı yapılacak olan 100 çevre dostu yeni otobüsleri anlatan Seçer, “Büyük yatırımlar yılbaşından sonra. Geçtiğimiz hafta Mersin için önemli. 3 fazda, metro raylı sistem düşünüyoruz. Tramvay, hafif raylı sistem, yeraltı, yerüstü. İlk fazı 13.4 kilometre yeraltı raylı sistemi geçen hafta EKAB’a girdik. Yılbaşından sonra da bunun lansmanını yapacağız. Biz Aydıncık-Taşucu hattına otobüs seferleri başlattık. Kim için yaptık? Sizlerin talebi üzerine yaptık. Daha önce var mıydı, yoktu. Anamur’a da yaptık bunu Bozyazı- Anamur arasında. 100 yeni otobüsümüz gelecek, bunun 73’ünün ihalesi Ocak’ın 3’ünde yapılacak. Daha sonra 27 körüklü otobüs alımına çıkılacak aynı ay içerisinde. Yeni otobüsler geldiği zaman bu bölgelerde bizden güzergahlara ilave otobüs isteyen bölgelere bunları göndereceğiz. Minibüsçü, dolmuşçu kardeşlerim de hemen kızmasınlar. Dengeleri kurmak istiyoruz. Kimseyi ekmeğinden etmek istemeyiz. Ben yoksul yurttaşımı da düşüneceğim ama minibüsçü esnafını da düşüneceğim. Bu hassas bir terazi. Bunu iyi tartmak lazım. Zaten idareci de adaletli bir insan olmalı. Bunun bilincindeyiz. Bu çalışmaları yaparken bütün bu hesap kitapları yaparak bunları yapıyoruz. Buradan da duyurmak istiyorum” dedi. 
 

“Biz bu yıl 4 bin 648 metre içme suyu hattı yapmışız”
Aydıncık ilçesinin turizm bölgesi olduğunu belirterek konuşmasını sürdüren Seçer, şunları söyledi: “Şimdi en büyük sorun ne derseniz ya da ben size sorsam, hemen önce özellikle Aydıncıklılar diyecekler ki, ‘Başkanım su şebekesi ne olacak?’ Haklı. 2014 yılında İller Bankası yapmış. O dönemin daha Büyükşehir değil burası, İl Özel İdare’nin uhdesinde ama problemli, hatalı yapılmış. Basınç biraz fazla gitti mi borular patlıyor. Biz bu yıl 4 bin 648 metre içme suyu hattı yapmışız. İller Bankası ile görüşmeler devam ediyor. Ferhat Başkan AK Partili Belediye Başkanı. Kendisinin de sürekli desteğini istiyoruz. Sen de ilçeye sahip çık, iktidar sizsiniz diye. Biz başka bir siyasi partideniz ama derdimiz Aydıncık, derdimiz Mersin” dedi.

Aydıncık’ta 14.5 kilometre asfalt programını tamamladıklarından bahseden Seçer, ayrıca 4.5 kilometrelik de programda olmayan güzergahı yaptıklarını belirtti. Seçer, “Bulanık su probleminiz var. Burada gecikilmiş, bu daha öncenin sorunu. Şimdi bizim kendi bölgemiz MESKİ’ye ait bir arazide su bulduk. Öyle çok büyük bir miktar değil ama cazibe ile hastanenin Doğu kısmını besleyebileceğimiz bir hat. Süratle bunu yapıyoruz. Boruların değişimi devam edecek. İller Bankası ile görüştük. Bize malzeme yardımı yapacaklar. Biz onların yerine aslında onların yapması gerekiyor sorun onların. Biz bunu üstlendik. Beraberce dedik bu işi çözelim. Geciktiği takdirde buradan Aydın halkı zarar görecek. Bunu da gerçekleştiriyoruz” sözlerini kullandı. 

“Kimsenin de memleketimle uğraşmasına müsaade etmem”
Aydıncık’taki seçim sonuçlarını değerlendiren Seçer, şöyle devam etti:
“Aydıncık’ın nüfusu 11 bin 88. 15 mahallemiz var. Çoğu da kırsal mahallelerimiz, eski köy statüsünde. Burada bizim MESKİ ve Büyükşehir’de 82 personelimiz var. 60’ı Büyükşehir, geri kalan 22’si de MESKİ bünyesinde. Umut ediyorum memnunsunuzdur. Benim memnuniyetsizliklerim de var. Düzelteceğiz, siyasi hareket etmiyoruz, Allah bilsin, Allah şahidimdir. Kimsenin çoluğunun çocuğunun rızkı ile uğraşmam, ama kimsenin de memleketimle uğraşmasına müsaade etmem. Asla etmem. Siyasi düşüncelerle, saiklerle çalıştığı kurumun dibine dinamit koyanları, ben de diplerine dinamit koyarım. Bunu her yerde söyledim. Bu ülkeye yazık, kaynaklarımız kıt.

Petrolün yok, altının yok, ihracatın yok. Her taraftan sıkmak zorundasın. Sen vergi ödemezsen cari harcamaları ben karşılayamam. Bana Ankara’dan geliyor bu para. Genel bütçeden geliyor, vergi gelirlerinden. Kim ödüyor vergiyi, siz ödüyorsunuz. KDV, ÖTV, Gelir Vergisi. Daha memurun maaşı cebine girmeden vergi kesiliyor, işçinin maaş cebine girmeden vergi kesiliyor. Biz hakkımızı aramak zorundayız. Orada hırsızlara geçit vermeyeceğiz. Ama saha da çalışmadan para alanlara geçit vermeyeceğiz. Hiç fark etmiyor bu CHP’li, bu MHP’li. 8 bin lira maaş alan bir mühendis onun hakkını vermek zorunda değil mi? Bunlar yüksek maaş. 2 bin lira asgari ücretin olduğu bir ülkede. Ben bunlara vicdanım razı olmuyor. Bana kimse kızmasın. Gitsin hukukta, yargıda hakkını arasın. Biz eleman da alıyoruz ama ben bir dönüşüm yapmak zorundayım, çalışan bir belediye kadrosu oluşturmak zorundayım. Buraları bir düzene koymamız lazım” dedi.  
 

“Ortalama 72 memnuniyet var. Aydıncık’ın memnuniyeti 59”
Seçer, konuşmasını şöyle sürdürdü:  “Abdullah Servili benden yüksek almış. Meclis Üyeleri de benden yüksek almış. 33 ben almışım yani Büyükşehir Belediye Başkanı. 34, 76 meclis üyeleri almış, 35, 23 de ilçe belediye başkan adayımız almış. Şimdi diyorum ki arkadaş acaba Aydıncık halkı beni sevmiyor mu? Sevilmeyecek bir tarafımız da yok yani niye sevmesin? Çok şükür hırsız değiliz, arsız değiliz. Biz tanıtımımızı mı eksik yaptık, ne yaptık, yoksa başka nedenler mi var? Bunları soruyoruz, soruşturuyoruz. Şimdi memnuniyet anketleri geliyor. Ortalama 72 memnuniyet var. Aydıncık’ın memnuniyeti 59. Yüzde 47 Cumhur İttifakı’nın adayı almış. Demokrat Parti’nin adayı yüzde 17 almış. Biz burada hem öksüz, hem yetim kalmışız sanki. Bu beni üzdü ama hizmetlerim devam edecek. Aydıncık gibi 11 bin nüfuslu yere etüt merkezi açan Vahap Seçer’e ayrımcılık yapıyor, dendiği zaman ağızları eğrilir. Bunu iyi düşünmek lazım” 

Mersin Portal-Haber Merkezi

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner262