banner311
banner312

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz Vahap Seçer'i Hedefe Koydu

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisinin dün gergin geçen siyasi tartışmaları yeni bir boyut kazandı. MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile çok sert bir dille Seçer'e uyarı yaparak açıkça hedef göstererek özür dilememesi halinde "Bu millet de bunun cevabını er ya da geç verecektir" dedi.

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz Vahap Seçer'i Hedefe Koydu

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisinin dün gergin geçen siyasi tartışmaları yeni bir boyut kazandı. MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile çok sert bir dille Seçer'e uyarı yaparak açıkça hedef göstererek özür dilememesi halinde "Bu millet de bunun cevabını er ya da geç verecektir" dedi.

11 Ağustos 2021 Çarşamba 12:46
MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz Vahap Seçer'i Hedefe Koydu

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, geçtiğimiz oturumda AKP ve MHP oylarıyla reddedilen 265 milyona kadar borçlanma yetkisi teklifini bir kez daha meclise sundu. Seçer, meclis kararını veto ettiği için kararda ısrar sayısı arandı. AKP ve MHP grubu 40 üye olan kararda ısrar sayısını buldu ve Seçer’in borçlanma yetkisi talebini bir kez daha reddetti.

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi oturumu sert tartışmalara da sahne oldu. Borçlanma yetkisiyle ilgili gündeme geçilmeden önce söz alan MHP’li Mahmut Tat, Büyükşehir Belediyesinin çok sayıda işçi çıkardığını iddia etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Belediyelerden işçi çıkarılmayacak” diye söz verdiğini ancak sözünde durmadığını iddia eden Tat, “Acaba CHP iktidara gelince kamudan işçi mi çıkaracak” ifadelerini kullandı. Mahmut Tat’ın bu sözlerine Başkan Vahap Seçer’in tepkisi sert oldu. MHP’nin yüzde 7’lik oyuyla Türkiye’yi yönetmeye çalıştığını kaydeden Seçer şunları söyledi:

“ÜLKÜ OCAKLARI, TÜRKÜ OCAKLARI, BELEDİYEYİ ARKA BAHÇE YAPMIŞSINIZ”

“Ülkü ocakları, türkü ocakları bu belediyeyi partinizin arka bahçesini yapmışsınız. Senin dengin değil benim genel başkanım. Benim genel başkanım işini yapan insanı kimse işinden etmeyecek diye söz verdi. Öyle geleceksin salla başı al maaşı, ben falanca ocağın üyesiyim, filanca bucağın üyesiyim, racon keseceksin, yok öyle bir belediye. Onlar artık eski çamlar bardak oldu. Çalışana iş çok belediyede. Bakın sokaklarınız tertemiz oldu. Orada emekçi kadınlar çalışıyor. Orada emekçi insanlar çalışıyor. Bir partinin gölgesine, bir ocağın, bir bucağın gölgesine gizlenen adamlar çalışmıyor. Gerçek emekçiler çalışıyor. Benim genel başkanıma laf söylemeyecek kadar bu konunun farkında olman lazım” dedi.

"Ülkü Ocakları Türkü Ocakları" tekerlemesi ile alevlenen tartışmanın ilk fitilini Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu söz alarak hedef göstermesi ile ateşledi. Tollu'nun hedef göstermesi ile başlayan tartışma sosyal medyada bir çok MHP'linin Seçer'i sert sözler ile hedef almasına dönüştü. Olaya ilişkin en sert açıklamalardan birinide Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz yaptı. Kılavuz sosyal medya hesabından 

Vahap Seçer, Ülkü Ocakları Türk Vatanı’nın, güvencesidir. Onur ve gurur kaynağı, yüz akı, şeref nişanesidir. Bu ithamları ve iftiraları dile getirirken aklın başında mıydı, yoksa bir anlık gafletle mi konuştun ? Derhal, Ülkü Ocakları'ndan özür dilemeni bekliyoruz.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olacak şahıs! Ülkü Ocakları, türkü ocakları, şu ocakları diye andığın yer şehitler otağıdır ve gerektiğinde yine vatan, millet, bayrak uğruna canlarını verecek olan kahramanların yuvasıdır. Bu saygısızlığını unutmayız adam ol, ahlaklı ol!

İşbaşına geldikleri günden itibaren bölücü dilleri ve tutumlarıyla Mersin’deki birlik ve kardeşlik ortamını baltalayan, partizanlıklarıyla Mersinlilerin değil yandaşlarının belediye başkanlığını yapan malum zihniyet hadsizce ve hayasızca kutsallarımızı hedef almaktadır.

 Vahap Seçer aklını başına al! Ülkü Ocakları kirli ağızlarda olmayacak kadar kutsaldır. Senin ihanetle özdeşleşen dilin Ülkü Ocaklarını ağzına almaya asla yeltenmemelidir. Ülkü Ocakları’na dil uzatmanın bedeli ağırdır. Bu millet de bunun cevabını er ya da geç verecektir.

Vahap Seçer!!! Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in, şehitlerimizin, gazilerimizin ve dava büyüklerimizin emaneti olan; milli manevi değerlerimizle yetiştiğimiz yuvamıza, yüzsüzce ve küstahça yaptığın açıklamalarını Mersinli hemşerilerimiz ve ülkücüler asla unutmayacaktır!

Sözleri ile açıkca hedef göstererek özür dilememesi halinde "Bu millet de bunun cevabını er ya da geç verecektir" dedi.

MHP’li Olcay Kılavuz’un açıklamaları şu şekilde:

Belediye kadrolarını Pkklılara peşkeş çekenlerin Ülkü Ocaklarımızı ağızlarına alması ahlaksızlıktır

MHP’li Kılavuz, Vahap Seçer’e Sosyal Medya üzerinden seslendi. “Emek ve emekçi düşmanlıklarını her fırsatta gözler önüne seren, belediye kadrolarını Pkklılara peşkeş çekenlerin Ülkü Ocaklarımızı ağızlarına alması ahlaksızlıktır, terbiyesizliğin daniskasıdır”,dedi.

İşbaşına geldikleri günden itibaren bölücü dilleri ve tutumlarıyla Mersin’deki birlik ve kardeşlik ortamını baltalayan, partizanlıklarıyla Mersinlilerin değil yandaşlarının belediye başkanlığını yapan malum zihniyet hadsizce ve hayasızca kutsallarımızı hedef almaktadır. Mersin’e hizmetleriyle değil, işten çıkarmalarıyla gündeme gelen, emek ve emekçi düşmanlıklarını her fırsatta gözler önüne seren, belediye kadrolarını Pkklılara peşkeş çekenlerin Ülkü Ocaklarımızı ağızlarına alması ahlaksızlıktır, terbiyesizliğin daniskasıdır.
Senin halka hizmetten anladığın şehit yakınlarına zulüm yapmak mıdır?

MHP’li Kılavuz, ? Senin halka hizmetten anladığın şehit yakınlarına zulüm yapmak mıdır? Önce emekçi kadınlardan dem vurup sonra da bir kadının eline süpürge verip şehri temizletmek kadına şiddet değil midir? Diye sordu.

Seçimlerden önce Sn Kemal Kılıçdaroğlu’nun hiçbir belediye çalışanını işten çıkarmayacaklarına dair verdiği namus şeref sözü neden unutulmuştur? İdeolojik düşmanlıklarla ve basit gerekçelerle binlerce insanı işinden ekmeğinden etmek hangi belediyecilik anlayışına sığmaktadır?

Senin belediyecilik anlayışın engelli bireyleri işten çıkarmak mıdır? Senin halka hizmetten anladığın şehit yakınlarına zulüm yapmak mıdır? Önce emekçi kadınlardan dem vurup sonra da bir kadının eline süpürge verip şehri temizletmek kadına şiddet değil midir? Pkklılarla iş tutup vatan, millet sevdalılarının yuvası olan, nice şehitleri bağrından çıkaran Ülkü Ocaklarımızı diline dolayabilecek, hedef alabilecek biri de anasının karnından doğmamıştır. Herkes haddini ve hududunu bilmeli, önce kendi düştüğü rezilliği idrak etmelidir.

Ülkü Ocakları kirli ağızlarda olmayacak kadar kutsaldır.

MHP’li Kılavuz, Vahap Seçer’e sert cevap verdi. “ Ülkü Ocakları kirli ağızlarda olmayacak kadar kutsaldır. Senin ihanetle özdeşleşen dilin Ülkü Ocaklarını ağzına almaya asla yeltenmemelidir. “, dedi.

Vahap Seçer aklını başına al! Ülkü Ocakları kirli ağızlarda olmayacak kadar kutsaldır. Senin ihanetle özdeşleşen dilin Ülkü Ocaklarını ağzına almaya asla yeltenmemelidir. Ülkü Ocakları’na dil uzatmanın bedeli ağırdır. Bu millet de bunun cevabını er ya da geç verecektir. Vahap Seçer!!! Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in, şehitlerimizin, gazilerimizin ve dava büyüklerimizin emaneti olan; milli manevi değerlerimizle yetiştiğimiz yuvamıza, yüzsüzce ve küstahça yaptığın açıklamalarını Mersinli hemşerilerimiz ve ülkücüler asla unutmayacaktır!

Ülkü Ocaklarımızdan, Türklük gurur ve şuuru o İslam ahlak ve fazileti ile sayısızca vatan evladı yetişmiştir.

MHP’li Kılavuz son sözlerini “ Derhal, Ülkü Ocakları'ndan özür dilemeni bekliyoruz.”, diye noktaladı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olacak şahıs! Ülkü Ocakları, türkü ocakları, şu ocakları diye andığın yer şehitler otağıdır ve gerektiğinde yine vatan, millet, bayrak uğruna canlarını verecek olan kahramanların yuvasıdır. Bu saygısızlığını unutmayız adam ol, ahlaklı ol! Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in de ifade ettiği gibi “ Ülkü Ocakları yaşatılmalı çünkü Ülkü Ocakları hepimizin yetiştiği kutsal bir Ocak’tır.” Ülkü Ocaklarımızdan, Türklük gurur ve şuuru o İslam ahlak ve fazileti ile sayısızca vatan evladı yetişmiştir.
Vahap Seçer, Ülkü Ocakları Türk Vatanı’nın, güvencesidir. Onur ve gurur kaynağı, yüz akı, şeref nişanesidir. Bu ithamları ve iftiraları dile getirirken aklın başında mıydı, yoksa bir anlık gafletle mi konuştun ? Derhal, Ülkü Ocakları'ndan özür dilemeni bekliyoruz.

Mersin Portal-Haber Merkezi

Son Güncelleme: 11.08.2021 21:10
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
eski personel 2021-08-11 17:56:10

bu mhp liler burhanettin iscileri cikarirken neden tepki gostermemis osman ocalan trt ye ciktiginda nerdelermis bu kadar laf soyledikleri akp tarafindan ses yukseltiyorlar.tarsus ulku ocaklarin dan gelen isletme istiraklarde calisanlarin kaci geri isten cikti niye cikti kollarinda jilet izi coraplarinda esrar varmiydi soylenildigi gibi burhanettin bu adamlari ne amacla kullaniliyordu.yoksa bunlar bir iddami gercekciligi ne kadar .vahap secere gelince madem is yapmayanlari cikariyorsun 20 yildir ise gelmeyen is yapmayan adamlari neden cikarmadin hatta mukafatlandirip oglunu ozel kalemde ise alip denetleme yetkisi verdin bir egitimi olmadigi halde ustelik el birligiyle mersinin icine ettiniz mersin yanildi siyaseti partiyi bir tarafa birakirsak mersine katkisi olacak kisi hamit tunaydi bir daha tarsuslu belediye baskanimi tovbeeeee