banner65

MHP'nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna

www.mersinportal.com Haber Merkezinin MHP Genel Merkez kaynaklarından edindiği bilgilere göre Milliyetçi Hareket Partisinin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adayı Hamit Tuna olacak. Mersin kamuoyuna önceki gün Burhanettin Kocamaz'ın adaylığı ile ilgili yaptığı açıklamalar ile gündeme düşen MHP'nin Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı tartışmaları, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna'nın MHP Genel Merkezine Devlet Bahçeli tarafından çağrılıp adaylığının tevdi edilmesinden sonra Mersin siyasi kulislerine bomba etkisi ile düştü. Hamit Tuna'nın Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığını MHP Genel Merkezinin Perşembe günü resmi açıklamayı kamuoyuna yapması bekleniyor...

MHP'nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna

www.mersinportal.com Haber Merkezinin MHP Genel Merkez kaynaklarından edindiği bilgilere göre Milliyetçi Hareket Partisinin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adayı Hamit Tuna olacak. Mersin kamuoyuna önceki gün Burhanettin Kocamaz'ın adaylığı ile ilgili yaptığı açıklamalar ile gündeme düşen MHP'nin Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı tartışmaları, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna'nın MHP Genel Merkezine Devlet Bahçeli tarafından çağrılıp adaylığının tevdi edilmesinden sonra Mersin siyasi kulislerine bomba etkisi ile düştü. Hamit Tuna'nın Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığını MHP Genel Merkezinin Perşembe günü resmi açıklamayı kamuoyuna yapması bekleniyor...

11 Eylül 2018 Salı 21:24
MHP'nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna

Mersin'de bugün yaşanılan bir diğer sıcak gelişmede ise Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Burhanettin Kocamaz, bugün sabah saatlerinde Macit Özcan Spor Tesisleri’nde daire başkanlarıyla bir araya gelerek toplantı yaptı. Sabah saat 9’da başlayan toplantı yaklaşık 3 saat sürerken, Kocamaz burada daire başkanlarına, “Hiçbir evraka imza atmayın, harcamalara ve ödemelere dikkat edin” diyerek uyarılarda bulundu. Öte yandan MHP, geçen günlerde Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü tekrardan aday gösterirken Mersin’i açıklamamıştı. Sözlü’nün aday olduğunu duyan Kocamaz’ın, apar topar Ankara’ya gittiği ve eli boş döndüğü iddia edildi. Ardından Kocamaz, geçen gün belediye meclis toplantısında tekrardan aday olma konusunda kararsızlığını da bildirmişti.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve takım elbise

Kocamaz’ın veda gibi sözlerinin ardından, sadece MHP’de değil, hemen tüm partilerde hesaplar alt üst oldu. Kocamaz MHP adayı olmayacaksa, peki kim olacak? Sorusunun cevabı az önce netleşti. www.mersinportal.com Haber merkezininulaştığı kesin bilgilere göre Hamit Tuna gele merkeze çağrılarak adaylığı Devlet Bahçeli tarafından bizzat kendisine bildirildi. Mersin Portal'ın bizzat kendisine ulaştığı Hamit Tuna'da adaylığın kendisine tebliğ edildiğini doğruladı. Ancak AKP ile MHP’nin ittifak meselesi de süreci etkileyecek durumda.Son seçimlerde  Ak Parti Mersin’de birinci parti..MHP ise dördüncü parti. Birinci partinin dördüncü partinin adayını desteklermi  bir diğer merak edilen soru olacak.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 25 yıllık belediye başkanlığı görevi süresince eşini, çocuklarını, anne ve babasını, yeri geldiğinde sağlığını dahi ihmal ettiğini belirterek, "Bir belde belediyesindeki yetkilerin dahi Büyükşehir Belediyesinde olmamasından dolayı çok rahatsızım. Çektiğimiz emeklerin verdiğimiz mücadelelerden istediğimiz sonucu maalesef alamıyoruz. Onun için yeniden aday olup olmamayı ciddi ciddi düşünüyorum" dedi. Kocamaz, 25 yıllık belediye başkanlığı dönemi ve 2019 Türkiye Yerel Seçimleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. 25 yıllık belediye başkanlığı görevi boyunca çok zorlu süreçlerden geçtiğini aktaran Kocamaz, "Görev yaptığım süre içerisinde arkadaşlarımız birçok tehdit aldı. Personellerimiz darp edildi. Evim kurşunlandı. Bizler tehdit aldık. Ama ben hep şunu düşündüm, bu Mersin'i herkes yönetti bir Yörük çocuğu yönetmedi. Benim Yörük çocuğu olarak Mersin'i yönetmem birilerini rahatsız etti" dedi. 

 

"Belediyeye Yapılan Saldırılar Bizi Çok Yaraladı" 
15 Temmuz süreci sonrasında Mersin Büyükşehir Belediyesine kripto yapı tarafından saldırı yapıldığını savunan Kocamaz, "Belediyemize uygulanan o saldırı gerçekten beni endişeye düşürdü. Benim ömrüm bu ülke için bu bayrak için mücadele ile geçmiş, hainler dışarıda dururken, hainler ortalıkta belli olurken ve herkes tarafından bilinirken o kripto yapı sırf kendi yandaşlarını korumak için devletin içerisinde belli yerleri tuttuğu için projektörü belediyeye çevirerek, kendi yandaşlarını karanlıkta bıraktı. O zaman şunu söyledim. 'Benim ömrüm boyunca mücadelesini verdiğim, Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu devlet olamaz.' Gerçekten bu konu bizi derinden yaraladı ve çok da zamanımızı aldı. Arkadaşlarımız, mağdur edildi, ihraç edildi, yargılandı ve hepsi de beraat etti. O kadar çile çektireceksiniz, insanların psikolojisi bozulacak sonra da 'pardon' diyeceksiniz. Bunlar gerçekten bizi çok yaraladı. Ben Mersin'e geldiğim süre zarfında, otogardaki mafya yapılanmasını bozacağız dedim ve yaptım. Sahildeki işgallerle ilgili mücadelemizi sürdürdük. Arkadaşlarımız tehdit aldı, biz tehdit aldık, yeri geldi zabıtalarımız darp edildi. Yine herkes seyretti" ifadelerini kullandı. 

hamit tuna burhanettin kocamaz ile ilgili görsel sonucu

"Eşimi, Çocuklarımı, Ailemi ve Sağlımı İhmal Ettim" 
Kutsal bir dava için mücadele ettiğini söyleyen Kocamaz, "Biz ömrümüzü kutsal bir davaya adamışız. Sonuna kadar da bu mücadelemizi sürdüreceğiz. Fakat, bu 25 yıllık süre içerisinde ailemi ihmal ettim, eşimi çocuklarımı ihmal ettim. Benim çocuklarım bana 'Yeter baba sen bunları yaşamak zorunda mısın' diye beni eleştirir noktalara geldiler. Yeri geldi sağlımızı ihmal ettik. Gerçekten çok büyük fedakarlıklar yaptık. Ben 2014 seçimleri öncesi Tarsus'ta genel merkeze gittim ve 'ben 20 yıl görev yaptım şu anda bu dönem sonunda noktayı koymak istiyorum. Haberiniz olsun' dediğimde Büyükşehir yasası görüşülüyordu. O zaman genel merkezden bana Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olmam teklif edilmişti. Ben de vebalden kaçamayacağım için canla başla üstlendiğim görevi sonuçlandırmaya kadar çalıştım. Ben bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu. 

 

"Ya Belediyeler Kapatılacak ya da Aldığı Kararlar Uygulanacak" 
Mersin'in iyiliği için birçok konuda meclis olarak bazı projelere onay vermediklerini fakat yine de bakanlık düzeyinde onaylandığını ifade eden Kocamaz, "Günlerdir düşünüyorum biz burada neyiz? Bu işi yapmanın anlamı var mı yok mu ciddi ciddi düşünüyorum. Bir sürü konuda aldığımız kararlar ya ilgili kurumlar tarafından engelleniyor ya da öteleniyor. Öbür taraftan da TOKİ geliyor istediği gibi proje yapıyor. Bizim de elimizden bir şey gelmiyor. Bu böyle gidecekse ya belediyeleri kapatacaklar Ankara'dan yönetilecek ya da halkın yetki verdiği belediyelerin aldığı kararlar uygulanacak. Her yerde bir engelle her yerde bir olumsuzlukla karşılaştıktan sonra bizim burada belediye başkanlığı yapmamızın yeniden aday olmamızın da bir anlamı kalmıyor" diye konuştu. 

burhanettin kocamaz ile ilgili görsel sonucu

"Aday Olup Olmama Konusunda Kafam Çok Karışık Demişti" 
Büyükşehir Belediye Başkanı olarak çektiği sıkıntıların verdiği mücadelenin karşılığını alamadığını söyleyen Kocamaz, şu ifadeleri kullandı: "Ben bu dönemin sonunda 65 yaşına girmiş olacağım. Benim ömrümün 25 yılı belediyecilikle geçmiş olacak. Bir belde belediyesindeki yetkilerin dahi büyükşehir belediyesinde olmamasından dolayı çok rahatsızım. Çektiğimiz emeklerin verdiğimiz mücadelelerin maalesef istediğimiz sonucu vermemesinden de çok rahatsızım. Onun için yeniden aday olup olmamayı ciddi ciddi düşünüyorum bu konuda kafam çok karışık" demişti.

istemihan talay ile ilgili görsel sonucu

CHP ve AK Parti'nin Adayları Kritik

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kıyasıya sürecek yarışın safları netleşirken kritik sürecin iki partisi Cumhuriyet Halk Partisi ve Adalet ve Kalkınma Partisinin adaylarının kim olacağı merak konusu oldu. MHP'nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için Hamit Tuna'yı seçmesi Tarsus seçmenin ne yönde hereket edeceğinin soru işaretini oluştursada yerli ve kırsaldaki yörük seçmenin CHP profilinde hangi adaya karşılık geleceği sorusunu ortaya çıkarıyor.

lütfi elvan ile ilgili görsel sonucu

İstemihan Talay'ın 23 Eylül Pazar günü Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığını açıklayacak olması denklemin bir diğer ayağı olan CHP'nin adayının istemihan Talay mı? olacak sorusunu akıllara getirdi. Talay'ın Tarsus seçmeninde oluşacak boşluğu doldurması bekleniyor. AK Parti'de ise ittifak olursa çatı adayının eski bakan Lütfi Elvan olacağı yönünde bilgiler sızıyor. Bir diğer önemli bilgide ise AK Parti'nin İstanbul, Ankara, İzmir gibi metropol illere karşın MHP'ye Adana ,Mersin Balıkesir gibi illerde destek vereceği yönünde bilgilerin gelmesi...Eğer böyle olursa Hamit Tuna'nın Ak Parti'nin ve MHP'nin ortak çatı adayı olarak Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olacağı iddiası şimdiden konuşulan bir diğer önemli seçenek olduğu...

Mersin Portal-Haber Merkezi

banner155
Son Güncelleme: 12.09.2018 21:00
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Msb 2018-09-11 23:59:15

Hamit tünayi tebrik eder yalan makinası arkadasada sorarım kim sénin adamını darp etti senin tarsustan getirdigin cakallar bir memur u darp etti mi yeni hal kompleks inde çalışan s.s.memur senin tarsuslu md.yuzunden darp edildimi .magduru oynamak işi bu adamın aday gosterilmiyecegini anlayınca laga luga adam gibi adam hamit tuna başkan nasıl olur seyret bundan sonra

Avatar
Mustafa Çiçekçioğlu 2018-09-12 19:07:58

Burhanettin kocamaz nesacmalyor ben Yörük çocuğuyum arkadaşımla beni haksız yere hırsızları ihbar ettik diye işten tutanak tutulub atılar Allahım büyük mazlumların ahı yerde kalmaz

Avatar
Kasım erdogan 2018-09-12 23:03:03

Toroslarin aslani .hamit tuna öl de ölelim .mersinde.c.h.p yi tarihe gömelim reisim

Misafir Avatar
Mersinli 2018-09-13 12:24:56 @Kasım erdogan

Ne sacmaliyorsun kemigin fazla gelmiş oy vereceksin o yeter orta mi germe bir hırsından kurtuluyor bu şehir bırakın hamit bey kazansın.comak sokmayin

Beğenmedim! (0)
Avatar
Kasimerdogan 2018-09-12 23:11:44

Burhan başkanıma şimdiye kadar yaptığı hizmetlere tesekurler.yeni reisimiz.toroslarin kaplanı hamit tunamız.reisimiz mersin büyük şehrimize hayırlı olsun

Avatar
Büyükreis 2018-09-13 14:59:48

BURHANETTİN Kocamazın suçu yok yanındaki çakallar bu duruma getirdi herkezin yerini değiştirmeler herkezin işiyle oynamalar adamın bunlardan haberi yokki ortalık esin ülkü aliye bırakmış adam oy kaybettirdiler yazık oldu üzüldük... Nediyelim hayırlısı bakim bu 3 şahıs ne yapacak bundan sonra....