banner311
banner312

Kocamaz, TBMM'de Kayyum Kavgasını Değerlendirdi.

Hakkâri Belediyesi’ne terör örgütü bağlantısı nedeniyle kayyım atanmasının ardından TBMM’de yaşanan kavgayı değerlendiren İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz, “DEM zaten bölücü örgütün Parlamentodaki maşası! Bunların, bu tür eylemleri yapmalarına da maalesef AKP iktidarı çanak tutuyor dedi.

Kocamaz, TBMM'de Kayyum Kavgasını Değerlendirdi.

Hakkâri Belediyesi’ne terör örgütü bağlantısı nedeniyle kayyım atanmasının ardından TBMM’de yaşanan kavgayı değerlendiren İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz, “DEM zaten bölücü örgütün Parlamentodaki maşası! Bunların, bu tür eylemleri yapmalarına da maalesef AKP iktidarı çanak tutuyor dedi.

05 Haziran 2024 Çarşamba 10:29
Kocamaz, TBMM'de Kayyum Kavgasını Değerlendirdi.

Bölücü terör örgütü ile bağlantısı tespit edilen ve soruşturması sonuca bağlanan Hakkâri Belediye Başkanı Mehmet Sıddık Akış gözaltına alınırken, yerine de kayyum atanmıştı.

MECLİSTE AK PARTİLİ VE DEM’Lİ VEKİLLER BİRBİRİNE GİRDİ…

TBMM Genel Kurulu’nda belediyeye kayyum atanmasının neden olduğu hak ihlallerinin araştırılması amacıyla DEM Partili vekiller, Meclis araştırmasının öne alınarak görüşülmesi için grup önerisi verdi. Parlak’ın konuşmasının ardından DEM Partili milletvekilleri Hakkâri Belediyesi’ne kayyum atanmasını protesto etmek için ellerinde ‘Belediyeler bizimdir, gaspa izin vermeyeceğiz’ yazılı dövizlerle kürsünün etrafında toplandı ve Genel Kurul’da nöbete başladı. Oturumu yöneten TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca’nın uyarısına rağmen DEM Partililer, kürsüden inmeyince birleşime ara verildi. DEM Parti’nin kürsü eylemi devam edince, Meclis Başkanı Gülizar Biçer Karaca, genel kurulu kapattı. DEM Partililer “Faşizme karşı omuz omuza” sloganları atarken, AK Partili milletvekilleri “Kahrolsun PKK” sloganları attı. AK Partili vekiller pankartları almak isterken kavga çıktı. Kürsü önünde itiş kakış yaşanırken AK Partili vekiller, pankartları DEM Partililerden alıp yırttı.

“DEM’LİLERİN BU TÜR EYLEM YAPMALARINA AKP İKTİDARI ÇANAK TUTUYOR!”

Mecliste yaşanan bu arbede görüntülerinin ardından açıklama yapan İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz, TBMM’de yaşanan olayları “ayıp” olarak nitelendirdi. Kocamaz, “Hakkâri Belediyesine kayyım atanması nedeniyle DEM Partililer daha öncede birkaç kez yaptıkları gibi kürsüyü işgal ederek Meclis çalışmalarını engellediler! Bunların, bu tür eylemleri yapmalarına da maalesef AKP iktidarı çanak tutuyor!

Neden mi? Anlatayım; yerel seçim henüz yeni yapılmış! Siz gerekli ve yeterli düzenlemeleri yapmayarak, bu tür sakıncası olan adamların aday olup, seçime girmesine izin veriyorsunuz! Yani adamın seçilmesine engel olamıyorsunuz! Öyle ya da böyle halk, o kişiyi belediye başkanı seçiyor! Daha sonra bu adamın geçmişte işlediği suçlar var, belediye başkanlığı yapamaz deyip, görevden alıyor ve kayyım atıyorsunuz! Bu şekilde de adamların eline fırsat veriyor ve istismar etmelerine zemin hazırlıyorsunuz! Adamların istediği de zaten bu! Memlekette huzur olmasın! Kaos ve kargaşa yaşansın! Bölücü örgütün istediği bir ortam oluşsun!” dedi.

“DEM, BÖLÜCÜ ÖRGÜTÜN PARLAMENTODAKİ MAŞASI!”

“DEM zaten bölücü örgütün Parlamentodaki maşası!” diyen İYİ Partili Kocamaz, “Bunu Memlekette bilmeyen kimse neredeyse yok! Bölücü örgüt defalarca kanlı eylemler gerçekleştirdi! Askerlerimize ve Kürt kökenli kardeşlerimize saldırdı, bebeklere varıncaya kadar öldürdü, yaktı yıktı! DEM ve türevleri bir kez olsun bölücü örgüt PKK’yı kınamadı ya da kınayamadı! Kınayamaz! Zira bölücü örgüt kandan, DEM’liler de bölücü örgütten besleniyor! Bölücü örgütün talimatlarıyla hareket ediyor! Çünkü varlık sebepleri bölücü örgüt! Bunların derdi dillerine pelesenk ettikleri Kürt halkı da değil! İşleri güçleri dağdakilerin propagandasını yapmak! Memlekette kaos ve kargaşa çıkarmak!” diye konuştu.

“BEYLER; KENDİNİZE GELİN, MİLLET HUZUR VE GÜVEN İSTİYOR!”

AK Parti Hükümeti’ne de seslenen Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“İstediğiniz her kanunu, muhalefetin tüm eleştirilerine rağmen, noktasını dahi değiştirmeden Meclisten geçiriyorsunuz! İsteseniz bu konuda da bir yasa çıkarıp, konuya da bir çözüm bulur, bu tür sakıncası olan kişilerin aday olmalarının önüne geçebilirsiniz! Ama işinize böyle geliyor! Sizler bunu yapmayarak, adamların bu tür eylemleri yapmalarına zemin oluşturuyorsunuz! Daha önce defalarca yaşanan ve dünde tekrarlanan bu görüntüler Gazi Meclisin mehabetine asla yakışmıyor! Memleketin onlarca sorunu dururken, Millet hayat pahalılığı ve enflasyon kıskacında inim inim inlerken siz nelerle uğraşıyorsunuz! Buradan anlıyoruz ki, sizler ülkenin bu devasa sorunlarına çare bulamayınca, bu tür kanunsuz eylemlere çanak tutarak, dikkati başka yerlere çekip, Millete de cambaza bak demek istiyorsunuz! Beyler kendinize gelin! Millet huzur ve güven istiyor! Millet sizin bir türlü çözüm üretemediğiniz sorunları kendi çapında çözebilmek için kendine göre bir şeyler yapmaya, çözümler üretmeye çalışıyor! Dertleriyle baş başa kalmak istiyor! Ama Millet, asla kaos ve kargaşa istemiyor! Lütfen bu Milleti rahat bırakın ve bu Milletin psikolojisini daha fazla bozmayın! Rabbim Kürt kökenli kardeşlerimizi istismar ederek bölücülük yapan hainlere ve onların taşeronluğunu yapan sözde Kürtçülere fırsat vermesin!”

Mersin Portal-Haber Merkezi

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.