banner253
banner269

'SGK'yı Batırdın Recep Bey... 30 Milyar Açık Var'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Grup Toplantısında konuştu. CHP lideri Kılıçdaroğlu AKP Hükümeti'nin yerli ve milli ne varsa sattığını örnekler vererek açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'SGK'yı batırdı' suçlamasına da değinen CHP lideri 'kimin batırdığı ortada, 30 milyar açık var' dedi. Kılıçdaroğlu, AKP ile MHP milletvekillerinin gece yarısı TBMM'ye yasalaştırdığı "İttifak yasa teklifi'ne tepki göstererek, "Bu teklif seçim güvenliğini ortadan kaldıracak. Referandumda geçersiz olan mühürsüz oy pusulaları şimdi geçerli hale gelecek. Bu teklif referandumun gayrimeşru olduğunun kanıtıdır" dedi.

'SGK'yı Batırdın Recep Bey... 30 Milyar Açık Var'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Grup Toplantısında konuştu. CHP lideri Kılıçdaroğlu AKP Hükümeti'nin yerli ve milli ne varsa sattığını örnekler vererek açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'SGK'yı batırdı' suçlamasına da değinen CHP lideri 'kimin batırdığı ortada, 30 milyar açık var' dedi. Kılıçdaroğlu, AKP ile MHP milletvekillerinin gece yarısı TBMM'ye yasalaştırdığı "İttifak yasa teklifi'ne tepki göstererek, "Bu teklif seçim güvenliğini ortadan kaldıracak. Referandumda geçersiz olan mühürsüz oy pusulaları şimdi geçerli hale gelecek. Bu teklif referandumun gayrimeşru olduğunun kanıtıdır" dedi.

13 Mart 2018 Salı 15:30
'SGK'yı Batırdın Recep Bey... 30 Milyar Açık Var'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun AKP'nin sattığı, satacağı şeker fabrikalarını tekrar köylülere vereceğini söyledi. Mehmet Akif Ersoy'un CHP milletvekili olduğunu belirten CHP lideri, Mehmet Akif Ersoy'un Atatürk'ü övdüğü sözleri hatırlattı. Cumhuriyet'in 10 yılda neler yaptığıını anlattı.  TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen, Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'u eleştiren Kılıçdaroğlu, "Bu yasa ile haksız temsil artıyor milli irade gasp ediliyor" dedi. Kılıçdaroğlu, "Bu teklif aynı zamanda sopalı bir seçim hazırlığıdır" diye konuştu.

İşte Kılıçdaroğlu'nun konuşmasında satır başları:

Baskı ne kadar ağır olursa olsun vazgeçmeyiz. Çünkü biz Kuvayi Milliyiciyiz. Cumhuriyeti kuranlar ağır bedeller ödediler, yemediler, içmediler Osmanlı'nın borçlarını ödediler, şeker fabrikalarını kurdular. Kendi Merkez Bankalarını kurdular ve milli paramızı 1930'da kendi bankamızda bastık. Yakın tarihimizi unutturmak istiyorlar, unutmayacağız. Milli ve yerlinin ne olduğunu biz biliyoruz. Şeker fabrikalarını özelleştirseler dahi, onları alıp yeniden köylüye vereceğiz.

Erdoğan, Kaddafi'nin konuğu oldu, ödül aldı, 60 bin dolar ödül aldı. Bu parayı şehit yakınlarına vereceğim dedi. Çık açıkla dedim hangi şehit ve ya gazi derneğine verdin? Çık açıkla!

Geçen grup toplantısında bir olayı açıklamıştım. Gökhan Açıkkol isimli bir öğretmeni açıklamıştım. 20 Temmuz sivil darbesinden sonra gözaltına alındı. Hayatını kaybetti, aile kendi imkanlarıyla cenazesi bahçeye defnediliyor. Ben Gökhan Açıkkol isimli öğretmenin işkence sonucu öldüğünü söylemiştim. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı diyor ki iddialar gerçeği yansıtmıyor. Yani kendiliğinden ölmüştür. Dr. Ömer Gergerlioğlu bunun üzerine şu açıklamayı yaptı: Adli raporları biliyorum, muayenelerdeki mukozenlerden bahsedilmemiş. Sağ  sol kaburgalarının kırılmasından bahsedilmemiş.

Gergerlioğlu, ailenin suç duyurusu başvurusunu 1.5 yıldır işleme almadı. Avukat diyor ki ben 15 kişi gördüm işkence ediyorlardı. Sen savcı olarak niye gelip ifade almıyorsun 'Gel kardeşim ne gördün anlat' demiyorsun!
 
"BAHÇELİ DE ERDOĞAN DA YILDIRIM DA BANA SÖZ VERDİ"

Şeker hastası 100 insilünden 96'sını ailesine iade ediyorlar. Yav sizde din yok mu, iman yok  mu? Boğaz Köprüsü'nde bir askerin boynunu kestiler. Bahçeli de Erdoğan da Yıldırım da bana söz verdi. Peşini bırakmayacağız dediler. Ne yaptılar apar topar bir KHK ile bunun gibi suçları kapsam dışında bıraktılar.
 
"TÜM GAZETECİLERİN ÖZGÜR OLMASINI İSTİYORUZ"

Medya özgürlüğü yok. Her Cumhuriyet çalışanı Uğur Mumcu'nun öğrencisidir. Uğur Mumcu gibi dik ve onurlu dururlar. Meclis'i bombalayanla gazetecilere aynı cezalar veriliyor. Ömür boyu ağırlaştırılmış müebbet. Meclisi bombalayan eyvallah ama gazetecinin elinde kalem var. Ahmet Altan, Mehmet Altan kimi öldürdüler? Ellerinde bomba mı vardı? Görüşü ne olursa olsun bütün gazetecilerin serbest olmasını istiyoruz. Bugün, bazı köşe yazarlarını hatta bir köşe yazarına saraydan emir geliyor, yazı yazmayacaksın deniyor o da yazmıyor. 

Ortada bazı laflar dolaşıyor, Başbakan Yıldırım’a sordum, Cumhuriyet Gazetesi’ne Sözcü Gazetesi’ne operasyon var dedi ki öyle bir şey yok. Sonra bir ögrendim ki Cumhuriyet Gazetesi’ne Sözcü Gazetesi’ne operasyon var.”

Sözcü’nün sahibi en çirkin iftiralara maruz kaldı. Burak Akbay’ın FETÖ’cü olduğu nereden çıktı? Hiç kimse şunu unutmazsın her Cumhuriyet çalışanı Uğur Mumcu’nun öğrencisidir.

Meclis’i bombalayanlar gazeteciye aynı cezayı veriyor. Ahmet Altan Mehmet Altan kimi öldürdüler? Ellerinde bomba mı vardı. Biz görüşü ne olursa olsun gazetecilerin özgür olmasını savunuyoruz.

"İTTİFAK YASASI REFERANDUMUN GAYRİMEŞRU OLDUĞUNUN KANITIDIR"

İttifak yasasını çıkardılar. Bu yasa teklifinin 7 özelliği var.

1- Haksız temsil artıyor, milli irade gasp ediliyor.

2- Baraj fiilen artarak devam ediyor. 12 Eylül yüzde 10 barajını getirmişti. 20 Temmuz darbecileri bunu savunuyor. İki baraj getiriyorlar, bir yüzde 10, bir yüzde 51.

3- Anayasanın eşitlik ilkesine aykırı. Temsilde adalet ortadan kalkıyor.

4- Bu teklif seçim güvenliğini ortadan kaldıracak. Bu ne demektir, referandumda geçersiz olan mühürsüz oy pusulalarının şimdi geçerli olmasıdır. Bu teklif referandumun gayrımeşru olduğunun kanıtıdır.

5- Bu teklif aynı zamanda sopalı bir seçim hazırlığıdır.

6- Partilerin denetimini azaltma amaçlanmaktadır. Hanedanın memurları sandığın başında görev yapacak.

7- Vali istediği sandığı istediği yere koyabilecek.

Buradan milletime sesleniyorum. Masa başında milletvekili oylarını artıracağız diyenleri sandıklara gömeceğiz, seçimi hileli yollarla kazanacağını sanıyor. Hileye meydan vermeyeceğiz.

Ordulu kardeşlerime sesleniyorum, nefes aldığınız bir kanal var, şimdi onu da kapatıyorlar. Ordulu kadınlara sesleniyorum, demokrasiye nasıl sahip çıkıyorsanız nefes aldığınız kanala da sahip çıkın.

Sağlıkta reformun tamamı yalan. Evde musluğu açtığında 5 çeşit vergi ödüyorsun. Hastaneye gittiğinde 9 çeşit ödeme yapıyorsun. Acilden para alınmadığı için herkes acile gidiyor.

Sen mi batırdın ben mi batırdım, SSK’yı sen batırdın.

Recep Bey nasıl bir daha tek başana seçilir, Devlet bey nasıl barajı aşarım dediler. İkisi baş başa verdi. İttifak yapalım dediler. Biz ittifaka karşı değiliz. İttifaka aslında hiç gerek yok ama yasayı çıkardılar. Seçim ittifak kanununu milletten kaçırıyorlar. Tek tek nasıl oy kaçıracaklarını saymışlar. Bu yasa ile haksız temsil artıyor, milli irade gasp ediliyor.

Şeker pancarı üreticisinin alın terine hep saygı duydum. Kimseye muhtaç olmamak  için çalışır çaba gösterir. Çalmaz haram yemez, şeker pancarını satar geçimi şu ya da bu şekilde sağlar.Şeker pancarının ürettiği oksijen ormanın ürettiği oksijenin üç katıdır.”

ŞEKER FABRİKALARININ ÖZELLEŞTİRİLMESİ

Şeker fabrikalırı zarar etmiyor, zarar ettiriliyor. Çalışmayan fabrika zaten zarar eder. 21 fabrikanın karı 103 milyon lira. Türkiye Şeker Fabrikaları Anonim Şirketi güçlü bir şirket. İSO 500 şirket sıralamasında 21'inci sırada. Geçen seneki net satışı 3 milyar 600 milyon lira. Yarattığı katma değer 3 milyar doları aşıyor. Şimdi bunları satacağız diyorlar. Nişasta bazlı şekere imkan sağlanacak. Yurtdışından mısır gelecek, Türkyi'de nişasta bazlı şeker yapacaklar. 

Tüpraş, yüzde 100 yerli ve milliydi. Petkim, yüzde 100 yerli ve milliydi. Tekel yüzde 100 milli ve yerliydi.  Hepsi yabancılara satıldı. Yabancılara ve tefecilere çalışıyor bunlar.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner291